Annecy Uçak Bileti Ara

Annecy Hakkında

Annecy, Fransa’nın İsviçre sınırda kendisiyle aynı adı taşıyan Annecy gölünün etrafına kurumuş bir şehirdir. 1444 yılında Savoy Şehzadeleri tarafından kurulan şehir, Fransız Devrimi sırasında Fransa’ya bağlanmıştır. Yamaç paraşütünde dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir ve Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmıştır. Sadece yamaç paraşütü yapabilmek için bile çok sayıda turist çeker. Kentin en tarihi ve şirin kısmı La Vieille Bölgesi, Le Semnoz, Charles Parkı, Visitation Bazalikası, Annecy Şatosu gibi yerler gezilebilir. Bir de elektrikli bisiklet kiralayarak gölün etrafında keyifli geziler yapabilirsiniz.

Kışlar soğuk, yazlar ise genelde çok sıcak geçmez. Gezmek için en uygun zamanların yazın ve bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Uçakla gitmek için de en yakın yer İsviçre’nin Cenevre kentidir. Eğer İsviçre vizesinde sorun yaşamazsanız Cenevre şehrinden buraya geçebilirsiniz. Cenevre ile uzaklığı 35 kilometredir. Annecy’de Mont Blanc ismiyle küçük bir havalimanı da bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Annecy uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Annecy varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Annecy uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Annecy uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Annecy uçuşları Meythet Havalimanı'na düzenleniyor.

Annecy uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Annecy uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Annecy Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
1ºC
13ºC
Cmt
Paz
1ºC
12ºC
Paz
Pzt
2ºC
16ºC
Pzt
Sal
5ºC
19ºC
Sal
Çar
8ºC
21ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Annecy Hakkında Daha Fazla
Annecy Alternatif Ulaşım
Para birimi