Zaho Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Zoho Hakkında

Irak-Türkiye sınırından birkaç km uzaklıkta konumlanan Zoho, Kürdistan bölgesi olan Dohuk Valiliği’ne bağlı. Küçük Khabur Nehri başta olmak üzere Zeriza ve Seerkotik gibi önemli nehirlere de ev sahipliği yapan Zoho’ya İstanbul ve diğer büyükşehirlerden en kolay ulaşım yöntemi ise otobüs. İstanbul’dan otobüs ile yaklaşık 15-15,5 saatte ulaşabileceğiniz Zoho’ya Ankara ve İzmir’den de aktarmalı veya aktarmasız olarak gidebilirsiniz. Ankara’dan 10-11 saatlik sürüş mesafesinde olan Zoho aynı zamanda Zakho ya da Zaho olarak da adlandırılıyor. Arami dilinde “zafer” anlamına gelen Zakho adını, Roma-Pers medeniyetleri arasında geçen savaşı Romalıların kazanması sonucu almış.

Zoho’da gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelen, Delal adındaki taş köprüye çıkarak enfes şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. 16 metre yüksekliğe, 5 metre genişliğe ve 115 metre uzunluğa sahip olan Delal Körprüsü aynı zamanda Pira Delal olarak da biliniyor. Kürtçede Delal, kelime olarak “güzel”, pira ise “köprü” anlamına geliyor. Khabir Nehri’nin batı kıyısında; şehir tam kalbinde yer alan Zakho Kalesi, Badinan Emirliği döneminde valinin evi olarak hizmet vermiş ve Prens Ali Han tarafından genişletilmiş, gösterişli bir yapı. Eski bir kalenin kalıntıları üzerine inşa edilen bu yapı, günümüzde sadece o yıllardan geriye kalan kulesi ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Zakho mezarlığında yer alan, altı pencere ve bir giriş kapısı ile altıgen şeklindeki Qubad Paşa Kalesi de kesinlikle görülmeye değer. Erbil’den 3 saatlik sürüş mesafesinde bulunan Zoho’nun geneline Akdeniz iklimi hakim olduğu için yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçiyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zaho otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Zaho otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Zaho otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less