Yusufeli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Yusufeli Hakkında

Çoruh Nehri tarafından sulanan verimli vadiler üzerinde kurulan Yusufeli, Artvin’e bağlı bir ilçe. Kent merkezine yaklaşık 105 kilometre mesafesi ile merkezden en uzak ilçeler arasında yer alan Yusufeli, şimdilerde yaklaşık 22 bin nüfusa ev sahipliği yapıyor. Artvin’e bağlı Murgul ile Erzurum sınırlarında kalan Uzundere, Tortum ve İspir ilçeleri ile komşu olan Yusufeli’nde yer şekilleri genellikle engebeli ve dağlık alanlardan meydana geliyor. Bu nedenle bölgede hayvancılık hayli gelişmiş durumda. Tarım ise ancak iklim şartlarına uyum sağlayan meyve ve sebzelerle yapılabiliyor. 

Günümüzden 3 bin öncesinde dahi yerleşim amacıyla tercih edilen ilçede eski dönemlerde Romalılar, Urartular, Gürcüler, Persler ve Ermeniler yaşamını sürdürüyordu. Daha sonradan Türk egemenliğine giren Yusufeli, yüzyıllar boyunca Osmanlı idaresi altında kaldıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bir ilçe oldu. Yusufeli tarihine dair enteresan detaylardan biri ise kuşkusuz ‘’93 Harbi’’ olarak da bilinen Osmanlı - Rus savaşı sonrasında bir dönem Rus sınırlarına dahil olması. 

Yusufeli ilçe merkezi yakınlarında bulunan Kaçkar Dağları, özellikle ilkbaharda açan rengarenk çiçekleri ve yeşeren çimleri ile adeta doğa yürüyüşleri ve piknikler için muhteşem bir atmosfere bürünüyor. Eğer yükseklere tırmanmaya, dağcılığa ve kamp yapmaya ilginiz varsa, yine rotanızı buraya çevirebilirsiniz. Kış aylarında donan buzul gölleriyle meşhur Altınparmak Dağları ise bölgede doğada yürüyüş ve kamp için tercih edebileceğiniz diğer bir muazzam adres. Ayrıca dünyada heyecan dolu rafting macerası için en ideal adreslerin başında gösterilen Çoruh Nehri, Yusufeli’nin hemen yakınlarında yer alıyor. Burada düzenlenen günübirlik turlarda yerinizi alarak kalbinizin atışını hızlandıracak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Merkezden yaklaşık 15 kilometre mesafedeki Barhal Kilisesi, yüzyıllar öncesinden bu yana ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor. Başlarda manastır iken camiye dönüştürülen kilisenin yanı sıra eşsiz güzelliğiyle Ciro Şelalesi ve oksijen deposu havasıyla meşhur Yaylalar Köyü ziyaret edilebilir. Yusufeli gezinizi unutulmaz kılacak diğer bir detay ise kuşkusuz yörenin nefis yemekleri. Muhlama, yayla çorbası, hamurlu lezzetlerle arası iyi olanları sevindirecek siron, karalahana sarması, keşkek ve Laz böreği Yusufeli ve civarının dillere destan tatları arasında.

Yusufeli Otogarı Hakkında

Artvin'in 19.000 nüfuslu ilçesi Yusufeli'nin otogarı, Artvin-İspir Yolu üzerinde Altıparmak Nehri kenarında yolculara hizmet veriyor. Merkezi bir konumda yer aldığı için Yusufeli Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle Altıparmak Nehri ve Çoruh Nehri kenarındaki turistik noktalara, resmi dairelere ve ana caddelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri veya taksilerle de otogardan ilçede istediğiniz noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz. Kooperatif minibüsleri de Yusufeli köylerine, Artvin merkezine ve diğer ilçelerine otogardan ulaşım hizmeti veriyor.

Belediye Otobüsleri

Yusufeli Otogarı önünde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri, her yarım saatte bir akşam saat 21.30’a kadar yolculara ulaşım hizmeti sağlıyor. Yusufeli Hastanesi, Kazım Karabekir Camii, Şehit Murat İspirli Caddesi gibi merkezi noktalara; Altıparmak Nehri ve Çoruh Nehri kenarındaki balık restoranları veya çay bahçeleri gibi turistik noktalara belediye otobüsleriyle kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

S.S. 24 Nolu Yusufeli Minibüsçüler Kooperatifi minibüsleri çoğunlukla otogardan çevre ilçe ve köylere ulaşım amacıyla kullanılıyor. Yusufeli Otogarı içerisinden her saat hareket eden minibüslerle Artvin ve Murgul, Arhavi, Hopa, Şavşat, Ardanuç, Borçka, Kemalpaşa ilçelerine; Alanbaşı Köyü, Altıparmak Köyü, Çevreli Köyü ve Kılıçkaya Köyü gibi Yusufeli köylerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Mesafelerin birbirine yakın olduğu ve kısa bir yürüyüşle otogardan hemen her yere ulaşabileceğiniz Yusufeli’nde isterseniz otogarı içerisinde bulabileceğiniz taksilerle de istediğiniz saatte Yusufeli’nde istediğiniz noktaya geçebilirsiniz.

Yusufeli Otogarı Hakkında

Artvin merkezine 46 kilometre uzaklıktaki Yusufeli Otogarı, ilçe merkezinde kolayca ulaşılabilecek bir konumda hizmet veriyor. İlçenin pek çok noktasından yürüyerek de ulaşabileceğiniz otogara belediye otobüsleri ve taksiler ile veya diğer ilçelerden kooperatif minibüsleriyle de gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Yusufeli’nin beş tane mahallesinin yanı sıra Yusufeli İlçe Devlet Hastanesi, Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Adliyesi duraklarının yanı sıra Çoruh Nehri ve Altıparmak Nehri kenarındaki oteller veya restoranlarının önünde bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile 5-10 dakikalık yolculuklarla her yarım saatte bir Yusufeli Otogarı’na ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Artvin, çevre ilçeler ve köylerden Yusufeli Otogarı’na ulaşmak için S.S. 24 Nolu Yusufeli Minibüsçüler Kooperatifi minibüslerinden faydalanabilirsiniz. Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Kemalpaşa, Murgul ve Şavşat ilçelerinin otogarlarında her yarım saatte bir Yusufeli minibüsü bulabilirsiniz. Artvin merkezinden de Yusufeli Otogarı’na her saat minibüsler sefer düzenliyor.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatleri dışında veya çok bavulunuz varsa Yusufeli Otogarı’na taksi ile de istediğiniz saatte gidebilirsiniz. Yusufeli Taksi durağına 0533 433 58 93 veya 0536 378 09 18 numaralı telefonla ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yusufeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Yusufeli
200 TL421 sa
roomAdana - Yusufeli
200 TL117 sa
roomTrabzon - Yusufeli
180 TL14 sa 30 dk
roomMersin - Yusufeli
200 TL118 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yusufeli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Yusufeli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Yusufeli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Yusufeli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Yusufeli 21 saat 30 dakika , Ankara - Yusufeli 16 saat , Bursa - Yusufeli 21 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Yusufeli seferleri bulunuyor?
expand_more
Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB, Cesur Bingöl Türkiye’nin birçok şehrinden Yusufeli seferleri düzenliyor.
expand_less