Varto Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Varto Hakkında

Varto Hakkında

Muş şehrine bağlı tarihi Varto ilçesi, çok uzun bir tarihe sahip ve Persler ve Medler’den Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine kadar uzanan pek çok tarihi hazineyle dolu. Varto, tarihi yapıları kadar doğal güzellikleriyle de dikkat çeken ve sevilen bir yer. Varto’da ilk gezmeniz gereken yerlerden biri olan Kayalıdere Kale Kenti, ilçe merkezine 30 dakika uzaklıkta bulunuyor ve Urartu dönemine ait pek çok eseriyle ilgi çekiyor. Burada birçok kez kazı yapıldı ve çıkarılan eserler Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde sergileniyor. Rehberli turlarla da bu tarihi kalıntıları keyifle gezebilirsiniz. Varto’da harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir diğer yer de Selçuklu dönemine ait önemli mimari eserlerden biri olan Murat Köprüsü. O döneme ait mimari stili çok güzel bir şekilde sunan köprü, günümüzde hala ayakta.

Varto’nun doğal güzelliklerini izlemek için ise yerel halk tarafından çok sevilen Koğ Tepesi’ne uğrayabilirsiniz. Bingöl Dağları’nın en yüksek tepelerinden biri olan Koğ Tepesi, sunduğu muhteşem manzaralardan dolayı çok ilgi görüyor ve burada tertemiz hava eşliğinde doğa yürüyüşleri düzenleniyor. Hamurpet Gölü de ev sahipliği yaptığı pek çok kuş türünden dolayı iyi bir kuş gözlem noktası. Özellikle bahar aylarında Hamurpet Gölü’nde harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Varto, aynı zamanda yerel lezzetleriyle de ünlü bir ilçe. Tarihi sokakları keşfe çıkarken her köşe başında güzel yerel restoranlar bulacaksınız. Keşkek, sulu köfte ve keldoş, burada mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetler.

Varto Otogarı Hakkında

Muş'a 58 kilometre uzaklıktaki 31.000 nüfuslu Varto ilçesinin otogarı, merkezi bir konumda yolculara hizmet veriyor. Güzel konumundan dolayı yolcuların yürüyerek resmi dairelere, ana caddelere ve alışveriş merkezlerine kolaylıkla gidebileceği Varto Otogarı’ndan isterseniz belediye otobüsleri, kooperatif minibüsleri ve taksiler ile de hem ilçe merkezindeki her mahalleye hem de Muş ve çevre ilçelere rahatlıkla otogardan ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Otogar çevresindeki caddde ve sokaklarda duraklarını görebileceğini belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Varto İlçe Jandarma Komutanlığı, Varto Belediyesi, Çaylar Caddesi, Varto Devlet Hastanesi, Doğan Alabalık Tesisleri, Umut Bahçesi, Atatürk Caddesi ve Varto Meslek Yüksekokulu gibi yoğun yerlere akşam saat 21:30’a kadar kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Varto Otogarı çevresindeki duraklarından hareket eden minibüslerle de Kültür Mahallesi, Gümgüm Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Yeni Mahalle, Alagöz Mahallesi, İnönü Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi gibi Varto'nun bütün mahalleleri, ana caddeleri ve iş merkezine gidebilirsiniz.

Otogarındaki ilçe peronundan hareket eden minibüslerle ise başta Muş merkezi olmak üzere Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt gibi Muş'un bütün ilçeleri ve köylerine her saat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatlerinin çalışma saatleri dışında taksi ile de Varto merkezine gidebilirsiniz. Otogara yakın konumda durağı bulunan 0505 45 147 09 45 numaralı Varto Taksi’yle 5 dakikalık bir yolculukla istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Varto Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Varto otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Varto otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Varto otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Varto yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Varto 21 saat 30 dakika , İzmir - Varto 23 saat , Ankara - Varto 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Varto seferleri bulunuyor?
expand_more
Lider Muş Tur, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası Türkiye’nin birçok şehrinden Varto seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less