Tuzla Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tuzla Hakkında

Bosna Hersek’e bağlı tarihi şehirlerden Tuzla, aynı isimli kantonun merkezi olması sayesinde hayli önemli bir yerleşim. Her yıl pek çok göçmen tarafından ziyaret edilen şehrin nüfusu ise 150 bin civarında. Ancak göçmen ve ziyaretçilerin gelmesiyle birlikte bu sayı 200 bine yaklaşabiliyor. Hırvatistan’ın Osijek, Macaristan’ın Pecs ve İtalya’nın Bologna kenti ile kardeş şehir ilan edilen Tuzla’ya dilerseniz başkent Saraybosna üzerinden otobüslerle kolay bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Banja Luka ve Saraybosna ile beraber ülke içindeki en büyük üç şehirden biri olarak dikkat çeken Tuzla’da gezerken özellikle şehrin mucizevi sayılabilecek denli büyüleyici doğasına hayran kalacaksınız. 

Balkan coğrafyasında ismi Türkçe olan az sayıdaki şehir arasında yer alan Tuzla, adını çevresini saran tuz yataklarından alıyor. Özellikle geçmiş yıllarda bu kaynaklardan ekonomik anlamda büyük oranda yararlanılsa da günümüzde bölgedeki yapılara zarar verme riski bulunması nedeniyle kullanılamıyor. Roma hakimiyeti sırasında ‘’Salinas’’ adıyla bilinen şehirde gezmeye meşhur tuz gölünden başlayabilirsiniz. Şehir halkı için de harika bir dinlenme ve keyif alanı olan gölde son derece huzurlu dakikalar yaşayabilirsiniz. 1300’lü yıllarda inşa edilen Srebrenik Kalesi ise adeta tarihi filmlerden alınmış bir kesit gibi. Dik bir yamacın üzerinde bulunan kaleden nefesinizi kesecek manzarayı izlemenin tadına varabilirsiniz. Ayrıca Tuzla’yı ziyaret ettiğinizde şehirdeki Osmanlı dönemi mimari eserlerinden olan Turalı Bey Camii de muhakkak görülmeli. Sağlık ve huzur aşılayan kaplıcalarıyla ünlenen Tuzla, ayrıca son yıllarda gitgide popülerliği artan festivalleriyle de ismini duyuruyor. Şehirde gerçekleşen sanatsal etkinlikleri takip ederek Tuzla seyahatinizi daha eğlenceli anılarla doldurabilirsiniz. 

Yılın her mevsiminde ziyaretçilere harika bir atmosfer vaat eden Tuzla’ya eğer kış aylarında seyahat ediyorsanız, şehrin çevresinde kayak yapabileceğiniz hayli keyifli merkezlerin de bulunduğunu anımsatalım. Üstelik kentte hava genellikle ne çok sıcak ne de çok soğuk. Sene boyunca etkili ılıman iklim koşulları sayesinde dilediğiniz zaman Tuzla’ya seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Boşnak böreği, pita ekmeği ve köfte gibi birbirinden ağız sulandıran enfes yemekler ise şehirde yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazanan lezzetlerden.

Tuzla Otogarı Hakkında

İstanbul’un tersaneler bölgesi olarak bilinen Tuzla ilçesine en yakın otogar, 23 kilometre uzaklıktaki Gebze Otogarı. Tuzla’ya yapacağınız yolculuklarda Gebze Otogarı’na otobüs bileti alabilir ve yolculara sağlanan ücretsiz servisler, Marmaray, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile otogardan hem Tuzla hem de Gebze’nin ana caddeleri ve mahallelerine kolayca gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının siz sunacağı ücretsiz yolcu servisleriyle Gebze Otogarı’ndan hem Tuzla’da Viaport Marina, Rauf Orbay Caddesi, Sahil Bulvarı, Hat Boyu Caddesi ve Ankara Caddesi gibi merkezi noktalarına hem de Gebze’nin ana caddeleri ve mahallelerine otogardan kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Marmaray

Marmaray’ın 43 duraklı Gebze-Halkalı hattı ile her gün 06:00 ile 22:30 saatleri arasında Gebze Otogarı’ndan Tuzla merkezi, İçmeler Mahallesi ve Aydıntepe Mahallesi’ne kısa bir yolculukla gidebilirsiniz. Marmaray Gebze-Halkalı hattı, her 15 dakikada bir hareket ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ve Minibüsler

Gebze Otogarı’ndan Tuzla merkezine ulaşım için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu 200 hat numaralı otobüsten de faydalanabilirsiniz. İzmit Otogar-Derince-Körfez-Dilovası-Gebze-Pendik ve Kartal güzergâhında, sabah saat 05:00 ile 24:00 arasında her yarım saatte bir ulaşım hizmeti sağlayan 200 hat numaralı belediye otobüsü ile Tuzla’nın birçok merkezi noktasına ulaşmanız mümkün.

Gebze ile Harem arası ulaşım sağlayan minibüslerle de her yarım saatte bir otogardan Tuzla’nın ana caddelerine geçebilirsiniz.

Taksi

Gebze Otogarı’na yakın bir konumda, Koşu Yolu Caddesi’nde durağı bulunan Terminal Taksi durağına 0262 644 58 00 numaralı telefonla, Merkez Taksi’ye ise 0262 646 38 62 numaralı telefona ulaşarak 15 dakikalık bir yolculukla Gebze Otogarı’ndan Tuzla merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tuzla Otogarı Hakkında

İstanbul’un Tuzla ilçesine en yakın otogar olan Gebze Otogarı, bütün bölgeye hizmet veriyor. Otogara hem Tuzla hem de Gebze’den yolcuların kolayca gidebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, Marmaray, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler 7 gün 24 saat ulaşım hizmeti sunuyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otogara direkt ve hızlı bir ulaşım sunduğu için yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servislerini otobüs firmaları kendi yolcuları için sağlıyor. Tuzla ve Gebze merkezindeki bilet satış ofisleri önünden, her yarım saatte bir son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle kısa sürede Gebze Otogarı’nda olabilirsiniz.

İETT Otobüsleri ve Minibüsler

130A Kadıköy-Tuzla Deniz Harp Okulu, KM12 Kartal Metro-Tuzla Deniz Harp Okulu, 133P Tepeören-Tuzla, KM13 Pendik Metro-Tuzla, 133T Maltepe Peronlar-Tuzla Deniz Harp Okulu, 130T Aydınlı TOKİ-Tuzla, 130E Kartal Metro/Cevizli-Evora Konutları, 133M Şekerpınar-Tuzla Organize Sanayi, 500T Cevizlibağ-Tuzla Şifa Mahallesi ve 500M Mecidiyeköy-Tuzla arasında hizmet veren İETT otobüsleriyle İstanbul’un pek çok noktasından Tuzla’ya geçebilir ve buradan minibüslerle kısa sürede Gebze Otogarı’na ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 200 hat numaralı İzmit Otogar-Derince-Körfez-Dilovası-Gebze-Pendik ve Kartal rotalı otobüsle de 05:00 ile 24:00 saatleri arasında her yarım saatte bir otogara ulaşmanız mümkün.

Harem ile Gebze arasında her yarım saatte bir hareket eden minibüslerle ise Tuzla’nın pek çok merkezi caddesi ve mahallesinden Gebze Otogarı’na gidebilirsiniz.

Marmaray

Hem Tuzla ve Gebze merkezinden hem de Tuzla’nın İçmeler Mahallesi ve Aydıntepe Mahallesi’nden otogara gitmek için 43 duraklı Gebze-Halkalı Marmaray hattını kullanabilirsiniz. Her gün 06:00 ile 22:30 saatleri arasında her 15 dakikada bir hareket eden Marmaray trenleri ile kolayca Gebze Otogarı’na ulaşabilirsiniz.

Taksi

Tuzla merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde durağı olan İçmeler Taksi’ye 0216 392 58 54, Sahilyolu Caddesi’nde hizmet veren Sahil Taksi’ye 0216 446 98 97 ve 100. Yıl Caddesi’nde durağını görebileceğiniz Evora Taksi’ye ise 0216 507 11 49 numaralı telefonla ulaşarak 15 dakikalık kısa bir yolculukla Tuzla’dan Gebze Otogarı’na geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tuzla otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tuzla otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tuzla otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less