Svilengrad Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Svilengrad Hakkında

Yunanistan ve Türkiye'nin karayolu sınırlarına yakın bir konumda bulunan Svilengrad, Bulgaristan'ın güney-orta bölgesinin Haskovo ili sınırları içerisinde yer alıyor. Svilengrad Belediyesi'nin idari merkezi olan bu kent, Ormenio ve Alexandroupoli'nin (Yunanistan) kuzeyinde, Edirne'nin batısında ve Varna ve Burgaz'ın güneyinde konumlanıyor. Batı ve güneybatı boyunca Rhodope Dağları’nın çevrelediği Svilengrad, yaylaları, şirin butik otelleri, eğlence mekanları, yeme içme yerleri, kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusu ile her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağında oluyor. Ayrıca Svilengrad'dan akan Maritsa Nehri’nin de kent turizminin gelişiminde büyük rol oynadığını belirtmekte fayda var.

18 bini geçkin nüfusa sahip olan Svilengrad şehrine Türkiye’nin birçok şehrinden otobüsle ulaşma imkanınız var. Edirne Hasköy kalkışlı, Svilengrad varışlı otobüs seferleri, yaklaşık 4 saatte tamamlanıyor. İstanbul’dan otobüsle Svilengrad’a ulaşmak için Edirne üzerinden aktarma yapmanız gerekiyor. Şehrin adeta simgesi haline gelen Eski Köprü (Old Bridge), ya da bir diğer adıyla Mustafa Paşa Köprüsü, Güney Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde; Maritsa Nehri üzerinde yer alıyor. 16. yüzyıldan kalma bu tarihi köprü, Osmanlı veziri Çoban Mustafa Paşa’nın emriyle inşa edilmiş ve inşası da 1529 yılında tamamlanmış. Mimar Sinan tarafından tasarlanan ilk büyük eser olma özelliğini taşıyan Eski Köprü, geçmiş yıllarda kervansaray, cami, çarşı ve hamamı da bünyesinde barındıran vakıf kompleksinin bir parçasıydı. 295 metre uzunluğa, 6 metre genişliğe ve 21 kemere sahip olan Eski Köprü’yü görmeden Svilengrad seyahatinizi sonlandırmamalısınız.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Svilengrad Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Svilengrad otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Svilengrad otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Svilengrad otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Svilengrad seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Svilengrad seferleri düzenliyor.
expand_less