Simav Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Simav Hakkında

Simav Hakkında

Kütahya şehrine bağlı Simav ilçesi, tertemiz havaya sahip yaylaları ve şifalı sularıyla ünlü kaplıcalarıyla yemyeşil bir yer. Doğal güzelliklerinin yanında derin bir tarihe de sahip olan Simav’da M.Ö. 4000 yılına kadar uzanan izler ve Osmanlı döneminden eserler keşfedeceksiniz. Simav gezinizde ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan ünlü Eynal Kaplıcaları, Balkanların en büyük kaplıcası olmasıyla ünlü ve Simav merkezine sadece 5 dakika uzaklıkta. Evliya Çelebi’nin de ülkenin en güzel kaplıcası diye andığı Eynal Kaplıcaları hem yerli hem de yabancı turistlerin çok ilgisini çeken popüler bir yer. Gölcük Yaylası ise Simav’ın doğal güzelliklerinin tadını çıkarabileceğiniz bir diğer sevilen yer. Simav merkezine 20 dakika uzaklıkta olan Gölcük Yaylası, yemyeşil ormanlık alanlarla çevrili bir mesire alanı. Simav Gölcük Yaylası’nda hem rahatlatıcı doğa yürüyüşleri yapabilir hem de ailecek piknikler yaparak güzel zaman geçirebilirsiniz.

Simav’ın tarihi eserlerini görmek için ise ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Simav Ulu Camii, ilçe merkezinde yer alıyor ve 1551 yılında inşa edilmiş. Uzun tarihi boyunca pek çok kez tadilat geçiren cami hala açık durumda. Hisar Kalesi ise kimin yaptığı tam olarak bilinmeyen Simav ilçesinin bir başka tarihi yapısı. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde savunma amacıyla kullanılan Hisar Kalesi’nde güzel bir gezi yapabilir ve bölgenin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Simav Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Simav otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Simav otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Simav otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Simav yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Simav 8 saat 30 dakika , İzmir - Simav 5 saat , Ankara - Simav 7 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Simav seferleri bulunuyor?
expand_more
Kütahyalılar Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Simav seferleri düzenliyor.
expand_less