Silistre Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Silistre Hakkında

Kuzeydoğu Bulgaristan’da yer alan Silistre şehri, Tuna Nehri’nin güney kıyısında yer almakla birlikte Silistre eyaletinin idari merkezi ve Güney Dobruja'nın tarihi bölgesinin önemli şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Kuzeydoğu Bulgaristan’ın en önemli endüstriyel, kültürel, eğitim ve ulaşım merkezi haline gelen Silistre, Orta Çağ’dan kalma gösterişli mimarileri, kültürel dokusu ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. İstanbul’dan yaklaşık 11 saat 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile aktarmasız bir şekilde ulaşabileceğiniz Silistre’ye günde ortalama 1 sefer gerçekleşiyor. Aynı zamanda Edirne’den de direkt olarak ulaşabileceğiniz Silistre’ye 8-8,5 saatte varmanız mümkün.

Alfatar, Dulovo, Glavinitsa, Kaynardzha, Sitovo ve Tutrakan gibi bölgeleri de sınırları içerisinde barındıran Silistre eyaleti toplamda 516 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın 442 km kuzeydoğusunda yer alan Silistre şehri, Varna’dan 141 km ve Ruse’dan da 119 km uzaklıkta bulunuyor. Geneline ılıman iklimin hakim olduğu Silistre’de genel olarak yazlar sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçiyor. Bu anlamda şehri ziyaret etmek için en uygun dönem bahar dönemi ve yaz ayları. Nüfusunun %10’undan fazlasını Türklerin oluşturduğu Silistre’de etnik çeşitlilik de oldukça fazla.

Prehistorik Çağ (Tarih Öncesi Dönem), Antik Çağ ve Orta Çağ’dan kalma mimarilerin ve tarihi yapıların adım başı karşınıza çıkacağı Silistre’nin geçmişine yolculuk yapmak için ilk olarak Silistre Arkeoloji Müzesi’ne gitmelisiniz. Tarih meraklıları için bir başka harika nokta ise geçmişi 4. yüzyıla kadar uzanan, kültürel ve tarihi öneme sahip freskler içeren, çok iyi bir şekilde korunmuş Silistre Roma Mezarı (Roman tomb of Silistra). Günümüze dek sayısız medeniyete kucak açmış olan Silistre’nin tarihi dokusu bir yana; merkezinde konumlanan ilginç yeme içme ve eğlence mekanlarında da taptaze deniz mahsulleri ve leziz Yunan mezelerinin tadına bakabilirsiniz.

Silistre'nin güneyinde yer alan Abdul Medjidi adındaki Türk kalesinin en önemli özelliği, 300 Bulgar usta tarafından inşa edilmiş olması. 1853-56 ve 1877-78 arasındaki Rus-Türk savaşlarında önemli bir rol oynayan bu kale, o dönemlerde Osmanlı Devleti’nin sınırı idi. Silistre'nin 18 km batısında; Tuna Nehri'nin 2 km güneyinde yer alan ve meşhur Srebarna Gölü’nün çevrelediği Srebarna Nature Reserve’de 100’den farklı kuş türü ile karşılaşabilirsiniz. UNESCO Biyosfer Rezervleri Listesi’ne de adını yazdıran bu rezervde karşılaşacağınız kuş türlerinden bazıları, dalmaçyalı pelikan, büyük ak balıkçıl, gece balıkçılı, mor balıkçıl, parlak ibis (bayağı aynak) ve beyaz kaşıkçı.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Silistre otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Silistre otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Silistre otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Silistre Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  31 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  33 /Hava Durumu
 • Pazar
  34 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  33 /Hava Durumu
 • Salı
  31 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less