Rusçuk Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ruse Hakkında

Bulgaristan'ın Tuna Nehri kıyıları boyunca kurulan tarihi şehri Rusçuk aynı zamanda ülkenin en büyük 5 kentinden biri olmasıyla dikkati çekiyor. Bulgaristan’ın kuzeyinde yer alan şehrin nüfusu ise 200 bine yakın. Şehirde gezinize Özgürlük Meydanı’nda dolaşarak başlayabilir ve daha sonra hayli enteresan parçalara ev sahipliği yapan müzeleri gezebilirsiniz. Nostaljik trenlere ve diğer araçlara ev sahipliği yapan Ulusal Taşımacılık ve İletişim Müzesi, yolu Rusçuk ve civarına düşenler tarafından muhakkak görülmesi gereken yerlerden. Enteresan şekilli sarkıt ve dikitleriyle ilgiyi hak eden Orlova Chuka Mağarası ise diğer bir durağınız olabilir. Ayrıca sanata merakı olan ziyaretçiler Rusçuk Sanat Galerisi’nde sergilenen modern sanat eserlerini görmeyi ihmal etmemeliler. Eğer Bulgarcanız çok iyi değilse, Rusçuk’ta yerel dili bilen bir rehberle beraber gezmenizde yarar var. Çünkü şehirdeki müzelerde açıklamalar genellikle bu dilde yazılıyor.

Eğer Rusçuk’u gezerken yorulup bir süre mola vermek isterseniz, yolunuzu Mladezhki Parkı’na düşürebilirsiniz. Rusçuk’ta yaşayan halkın da vazgeçilmez duraklarından olan park hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir dinlenme noktası. Rusçuk’ta ayrıca Bulgar mutfağının en nefis örneklerinden bazılarını tadabileceğinizi anımsatmamızda yarar var. Şehirde genellikle kahvaltılarda servis edilen baniçka bir tür geleneksel Bulgar böreği. Lutenitsa ise kahvaltı sofralarını süsleyen diğer bir enfes seçenek. Bir tür geleneksel sos olan lutenitsa, ekmeğin üzerine sürülerek yeniyor. Ayrıca bize çok da yabancı sayılmayacak bozanın daha tatlı versiyonlarını şehirde bulabilirsiniz. Ülkenin kuzey sınırına yakın bir noktada kurulan Rusçuk yıl boyunca hayli serin ve karasal bir iklimin etkisi altında. Bu nedenle şehri yaz aylarında ziyaret etmeyi  planlıyorsanız dahi yanınıza mutlaka ince ceket benzeri giysilerden almalısınız.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Rusçuk Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Rusçuk otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Rusçuk otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Rusçuk otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Rusçuk yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Rusçuk 11 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Rusçuk seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Rusçuk seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    11 saat schedule
map placeholder
expand_less