Rusçuk Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Rusçuk Hakkında

Rusçuk Hakkında

Bulgaristan'ın tarih boyunca Türklerin yoğun olarak yaşadığı en güzel şehirlerinden biri olan Rusçuk, tarihi ve kültürel güzellikleriyle unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Orta Çağ yapılarıyla süslü Rusçuk şehri; görkemli kaleleri, tarihi kiliseleri, otantik Türk evleri ve Tuna Nehri’nin güzel manzaralarıyla süslü. Ülkenin tarihini pek çok güzel müzede inceleyebilir ve Tuna Nehri’nin harika fotoğraflarını çekeceğiniz Roma kaleleri surlarında gezebilirsiniz. Rusçuk’ta görülmesi gereken en önemli yerlerden biri olan Sexaginta Prista Roma Kalesi, efsanevi bir Roma dönemi kalesi olarak turistleri kendine çekiyor. Kalenin çevresinde gerçekleştirilen kazılarda Roma döneminden Slav, Bulgar ve Türk dönemlerine kadar uzanan zengin eserler keşfedildi. Sexaginta Prista Roma Kalesi’nin 2000 yıldan uzun bir tarihi olduğu düşünülüyor.

Rusçuk’ta görülmesi gereken başka bir önemli yer de altın kubbeli Ulusal Canlanma Panteonu. 1978 yılında yapılan Osmanlı-Rus Savaşında ölen askerler anısına dikilen bu etkileyici anıt çok ilgi çekiyor. Anıtın yanındaki müzede o döneme ait silahları ve tarihi belgeleri de inceleyebilirsiniz. 1892'de tamamlanan Aziz Paul Katolik Kilisesi de benzersiz vitray pencereleri, süslü ikonaları ve iç dekorasyonuyla turistleri çeken tarihi bir Bulgar kilisesi. Rusçuk’un en eski kilisesi ise şehir merkezinde yer alan 1632 yılında inşa edilmiş olan Sveta Troitsa Kilisesi. Bu kilise Türklerin bölgeyi yönettiği dönemde yapıldığı için farklı kurallara göre inşa edilmiş. Kiliselerin camilerden daha büyük olmamasını isteyen Türklerin kurallarına göre inşa edilen kilise, küçük iç mekanında günümüze kadar çok iyi korunmuş ahşap ikonaları ve mermer direkleri ile harika bir dekorasyona sahip.

Rusçuk şehrinin uzun tarihi en iyi görebileceğiniz yer olan Rusçuk Bölge Tarih Müzesi, Roma döneminden kalan tanrı figürleriyle süslü bardaklardan ve altın süs eşyalarından oluşan zengin bir koleksiyona sahip. Müzede mutlaka görmeniz gereken bölüm ise M.Ö. 5. yüzyıla ait etkileyici Borovo Hazinesi. Müzede ayrıca pek çok döneme ait silahlar, kasklar ve yöresel giysileri de inceleyebilirsiniz. Rusçuk Kentsel Yaşam Müzesi de bölgenin yerel yaşam kültürüne etkileyici bir bakış açısı sunuyor. 1866 yılında inşa edilmiş güzel bir konakta yer alan bu müzede antika avizeler, mobilyalar ve resimler göreceksiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Rusçuk Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Rusçuk otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Rusçuk otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Rusçuk otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Rusçuk yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Rusçuk 12 saat , Bursa - Rusçuk 14 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Rusçuk seferleri bulunuyor?
expand_more
Huntur Türkiye’nin birçok şehrinden Rusçuk seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    11 saat schedule
  • Bursa
    14 saat schedule
map placeholder
expand_less