Osmaneli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Osmaneli Hakkında

Pek çok geleneğin tıpkı geçmişte olduğu gibi halen yaşatıldığı yerleşimlerden Osmaneli, Bilecik’e bağlı bir ilçe. Coğrafi olarak Marmara Bölgesi’nde yer alan ilçenin komşuları ise Geyve, Yenişehir, Pamukova, Gölpazarı ve İznik. 1300’lü yıllarda Osmanlı idaresine geçen Osmaneli’nin çevresinde halen bu dönemden geriye kalan bazı eserlere rastlamak mümkün. Evliya Çelebi’nin ölümsüz eseri Seyahatname’de adına rastlanan ilçede o dönemde dahi geniş meyve bahçelerinin ve tarlaların bulunduğu biliniyor. Üstelik Osmaneli günümüzde de bu özelliğini büyük ölçüde koruyor. Adeta geniş bir bahçeyi andıran ilçede yaz aylarında olgunlaşan meyveleri dalından toplayabilir, sonbahar gelmeden hemen önce büyük kazanlarda pişirilen nefis salçaları tadabilirsiniz. Osmaneli denince hemen akıllara gelen bol sulu karpuzlar ise dönüş yolculuğunda yanınızda getirmek için kuşkusuz harika bir seçenek. 

Mübadele öncesinde genellikle Rumlara ev sahipliği yapan Osmaneli’nde görülebilecek önemli yapıların başında yine Rumlardan geriye kalan Aya Yorgi Kilisesi sayılabilir. Lefke taşından yaptırılan kilise, günümüzde ibadete açık değil ancak tarihe ilgisi olanlar tarafından halen ziyaret ediliyor. Civardaki Osmanlı eserlerinden Rüstem Paşa Camii ise kesme taşla inşa edilen ahşap tavanlı geleneksel camilerin harika bir örneği. Kanuni Sultan Süleyman döneminde vezirlik yapan Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilen cami, ilçeye 1500’lü yıllarda kazandıran tarihi eserlerden. Günümüzde nüfusu 20 bini aşan Osmaneli, ayrıca şifalı içme sularıyla meşhur. Çeşitli sindirim sorunlarına iyi gelen sular safra kesesi, böbrek ve mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılıyor. Üstelik ilçenin tarihi sokaklarında yürürken az katlı muazzam konakları görebilir, dilerseniz bu harika yapıların önünde anı fotoğrafı çektirebilirsiniz.  

Osmaneli, Bilecik şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede yer alıyor. İlçeye bazı otobüs firmalarının İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden gerçekleşen direkt seferleriyle seyahat oldukça kolay. Eğer Osmaneli ve çevresindeki yerleşimlere doğrudan ulaşma şansınız yoksa, önce bulunduğunuz şehirden Bilecik şehir merkezine gelebilir ve buradan Osmaneli dolmuşlarını kullanarak kolayca ilçe merkezine kadar seyahat edebilirsiniz. 

Osmaneli Otogarı Hakkında

Bilecek ile İstanbul arasında bir kavşak görevi gören Osmaneli, şehirler arası otobüslerin de sıklıkla uğradığı bir otogara sahip. İlçe merkezinde bulunan otogara çok bavulunuz yoksa kısa bir yürüyüşle rahatça ulaşabilirsiniz. Bavulunuz ve aceleniz varsa belediye otobüsleri, minibüsler ve taksileri de kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

10:10, 15:10 ve 17:10 saatlerine Bilecek merkezinden Osmaniye’ye belediye otobüsü seferleri düzenliyor. İlçe içi belediye otobüslerinin ise Camikebir Mahallesi, Haceloğlu Mahallesi, İnönü Mahallesi ve Camicedit Mahallesi gibi kalabalık mahallerinin yanı sıra Tekke Seyir Tepesi ve Osmaneli Aya Yorgi Kilisesi gibi turistik noktalar ve merkezi ana caddelerde de durakları bulunuyor.

Osmaneli Minibüs Kooperatifi Minibüsleri

Özellikle Bilecik ve diğer ilçelerinden Osmaneli Otogarı’na ulaşım için hizmet veren kooperatif minibüsleri ile ilçenin merkezi noktalarından da otogara gelmek mümkün. Her saat hareket eden bu minibüslerle Osmaniye’ köylerinden de otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Osmaneli ilçesi oldukça küçük olduğu için az sayıda taksi durağı bulunuyor. Otogar, ilçe merkezine yakın olduğu için 5 dakikalık ekonomik bir taksi yolculuğuyla kolayca otogara gidebilirsiniz. Sakarya Caddesi üzerinde durağı bulunan 0539 627 17 13 numaralı Çınar Taksi, Atatürk Bulvarı üzerinde hizmet veren 0552 799 11 16 numaralı Osmaneli Lojmanlar Taksi ve 0505 147 11 64 numarasından ulaşabileceğiniz Osmaneli Merkez Taksi duraklarında 24 saat taksi bulabilirsiniz.

Osmaneli Otogarı Hakkında

Bilecik’e bağlı tarihi ilçelerden biri olan Osmaneli’nin otogarı; İstanbul, İznik ve Sakarya yolu üzerinde yer aldığı için oldukça hareketli. İlçe merkezine yakın bir konumda bulunan otogardan ilçenin hemen her yerine kısa yürüyüşlerle ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri, kooperatif minibüsleri ve taksiler ile de otogardan ile merkezine istediğiniz zaman kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki duraklarından her yarım saatte bir hareket eden belediye otobüsleriyle Kazım Karabekir Caddesi, Ahmet Hulusi Caddesi, Tekke Seyir Tepesi ve Osmaneli Aya Yorgi Kilisesi gibi büyük caddeler ve turistik noktalara 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinin 08:10, 12:10 ve 16:10 arasında Bilecek merkezine de seferleri bulunuyor.

Osmaneli Minibüs Kooperatifi Minibüsleri

Osmaneli Otogarı içerinde hizmet veren kooperatif minibüsleri, ilçe içi ulaşımın yanı sıra Bilecek, Selimiye, Mekece, Yenişehir ve İznik gibi komşu şehir ve ilçelere de yolcuların ulaşımını sağlıyor. Kendi peronlarından her saat başı hareket eden bu minibüslerle Bilecek köylerine de otogardan rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Otogara oldukça yakın bir konumda, 7 gün 24 saat hizmet veren Osmaneli Merkez Taksi ile hem ilçe merkezinde her yere hem de Bilecek ve diğer ilçelerine uygun fiyatlarla gitme şansınız var. Taksi durağına (0505)147 11 64 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Osmaneli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Osmaneli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Osmaneli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Osmaneli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Osmaneli seferleri bulunuyor?
expand_more
Buzlu Turizm, Lüks Aksel Seyahat, Isparta Petrol Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Osmaneli seferleri düzenliyor.
map placeholder
expand_less