Nahcivan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Nahcivan Hakkında

Türkiye’nin doğusunda yer alan Nahçıvan veya resmi adıyla Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Azerbaycan’a bağlı bir özerk cumhuriyet. İran ve Ermenistan’la da sınır komşusu olan Nahçıvan’ın bağlı olduğu Azerbaycan’a herhangi bir kara sınırı bulunmuyor. Dilucu Sınır Kapısı aracılığı ile Türkiye’yle sınır ticareti gerçekleştiren Nahçıvan genellikle dağlık arazilerden meydana geliyor. Bölgede hakim olan yer şekillerinin de etkisi ile karasal iklimin hüküm sürdüğü Nahçıvan’ın nüfusu ise 450 binden daha fazla.  

Ülkenin aynı isimli başkenti çok büyük olmasa da görülebilecek yerler konusunda hayli zengin. Oldukça geniş bir arazi üzerinde kurulan Bayrak Meydanı, Nahçıvan’da yaşayanlar için başlıca bir araya gelme alanlarından. 17. yüzyılın ortalarında inşa edilen Han Sarayı ise günümüzde de bölgedeki en ihtişamlı eserlerden ve Nahçıvan’a gelen neredeyse tüm turistler tarafından ziyaret ediliyor. Nahçıvan’ın tarihsel gelişimini gözler önüne seren bir müzeye ev sahipliği yapan sarayın ardından rotanızı Haydar Aliyev Meydanı’na çevirebilirsiniz. Başkentin birbirinden lüks kafe ve restoranlarından bazılarını barındıran meydan aynı zamanda Nahçıvan’daki önemli devlet binalarını görebileceğiniz yer olarak biliniyor.

Eğer hayli enteresan taş levhaları ve eski kitabeleri görmek isterseniz, Acemi Parkı içindeki Açık Hava Müzesi’ne gelebilirsiniz. Burada özellikle koç şeklindeki heykel şehrin ziyaretçileri tarafından ilgiyle karşılanıyor. Nahçıvan’da ayrıca eski devlet başkanı Haydar Aliyev’in yaşamına dair pek çok belgenin sergilendiği Haydar Aliyev Müzesi ve görkemli mimarisiyle ziyarete değer Nahçıvan Tiyatrosu’nu da muhakkak görmelisiniz. Azerbaycan’ın kurucusunun eşi olan Mümine Hatun adına yaptırılan türbe ve Xalca Halı Müzesi ise Nahçıvan’daki diğer turistik yerlerden. Xalca Halı Müzesi’nde sergilenen halıların özelliği üzerlerindeki geleneksel motiflerin bölgenin karakteristik özelliklerini olağanüstü bir şekilde yansıtması. Ayrıca Azeri, Türk ve İran mutfaklarının etkisini büyük ölçüde hissedebileceğiniz Nahçıvan yemeklerini tatmayı da bölgeyi ziyaretiniz sırasında ihmal etmeyin. Düşberi, pelmeni, şuba, tavuk kebabı ve pekmezli baklava bölgede meşhur olan yemek ve tatlılardan sadece bazıları. Dovga adı verilen yöresel çorba sığır eti, bezelye ve nohut ile hazırlanıyor. Özellikle soğuk geçen kış aylarında tercih edilen çorbanın dışında lezzetli dolmaları ve Azeri yahnisini de muhakkak denemelisiniz. Çay kültürünün hayli gelişmiş olduğu yerlerden olan Nahçıvan’da ayrıca yemeğin ardından enfes çayları tadabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nahcivan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nahcivan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Nahcivan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Nahcivan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Nahcivan seferleri bulunuyor?
expand_more
Iğdırlı Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Nahcivan seferleri düzenliyor.
expand_less