Midyat Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Midyat Hakkında

Adeta labirenti andıran gizemli sokakları ve sarı kalker taşından inşa edilen göz kamaştırıcı evleriyle Midyat, Mardin’e bağlı turistik ilçelerden. Özellikle son yıllarda pek çok dizinin çekimi için kullanılan ilçede eski konakları gezerek televizyondan aşina olduğunuz mekanları daha yakından görme şansı bulabilirsiniz. Midyat’ın Mardin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 65 kilometre ve Mardin Otogarı’ndan ilçeye minibüslerle 1 saatten biraz daha fazla zamanda gelmek mümkün. Farklı şehirlerden ulaşım için ise yine Mardin otobüslerine binebilir ve sonrasında Midyat’a geçebilirsiniz. Bununla birlikte Midyat ve civarında bazı popüler adreslere özel araçla ulaşımın çok daha kolay olduğunu anımsatalım.  

Midyat ilçe merkezinde gezmeye başlamak için bölgenin karakteristik özelliklerini yansıtan tarihi bir yapıda hizmet veren Midyat Devlet Konukevi son derece uygun. Bazı televizyon dizilerinin çekiminde de kullanılan Midyat Konukevi özellikle öğle saatlerinden itibaren iyice kalabalıklaşıyor. Bu nedenle eğer daha sakin bir ortamda görmek isterseniz, sabah saatlerini tercih etmenizde yarar var. Daha sonra göz kamaştıran avluları ile Midyat’ta yıllara şahitlik eden eski konakların arasında gezerek bölgenin ruhunu hissedebilirsiniz. Telkari adı verilen takı işlemeciliği sanatı ise kuşkusuz Mardin ve Midyat denince akla gelen önemli geleneklerden. Usta ellerde işlenen şık takılardan beğendiğiniz parçaları satın alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz hediye tercihinizi ‘’Süryani gözü’’ adı verilen şık nazar boncuklarından yana da kullanabilirsiniz.  

Midyat’ın merkezini gezdikten sonra rotanızı ilçenin merkezinden 20 kilometre kadar uzaklıkta bulunan eski bir Süryani ibadethanesi olan Mor Gabriel Manastırı’na çevirebilirsiniz. Ziyaretçilerini göz kamaştıran detaylarıyla büyüleyen tarihi manastır rehberler eşliğinde gezilebiliyor. Neredeyse 2000 yıllık kadim geçmişi barındıran Mor Gabriel Manastırı, aynı zamanda ‘’Azizler Evi’’ adı verilen toplu mezara da ev sahipliği yapıyor. Midyat gezilerinin diğer bir ilgiye değer durağı ise tarihi Süryani köylerinden Kafro. Muazzam konaklarla çevrelenen köyde özellikle yaz aylarında dolup taşan meşhur bir pizzacı var. Burada vereceğiniz keyifli yemek molası ile Midyat gezisinin üzerinizde bıraktığı yorgunluğu atabilirsiniz. 

Midyat Otogarı Hakkında

Mardin merkezine 67 kilometre uzaklıktaki tarihi Midyat ilçesinin merkezinde, Gölbaşı Caddesi üzerinde yer alan Midyat Otogarı, ilçe merkezinin biraz dışında Mardin-Şırnak Yolu üzerinde bulunuyor. Midyat, oldukça küçük ve eğer aceleniz yoksa otogardan yürüyerek ilçe merkezinde pek çok noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz. Halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile de Midyat merkezine, Mardin’e, çevre ilçe ve köylere otogardan ulaşabilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Halk otobüsleri MANTUS sistemine dahil ve ilçenin pek çok önemli yerinde durakları bulunduğu için yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Halk otobüs güzergâhları ise şöyle:

1. hat: Meslek Yüksek Okulu, Cumhuriyet Bulvarı, Adnan Aslan Caddesi, Seyfettin Güneşten Caddesi, TOKİ.

2. hat: Askeri Kışla, Çevre Yolu, Devlet Hastanesi, Mardin Bulvarı, TOKİ Acırlı Kavşağı.

3. hat: Manastır Caddesi, Gölbaşı, Cumhuriyet Caddesi, Cumhuriyet Bulvaraı, Nusaybin Caddesi, Devlet Hastanesi.

4. hat: Estel Otogarı, Fen lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fahrettin Önen Caddesi, Turgut Özal Caddesi, Ahmet Yesevi Caddesi, İskenderun Caddesi, Devlet Hastanesi, Trafo Caddesi, Yunus Emre Mahallesi, Köşk.

5. hat: Meslek Yüksek Okulu, Cumhuriyet Bulvarı, Dr. Alaattin Aslan Caddesi, Mardin Bulvarı, TOKİ.

Minibüsler

Otogar içinde ve çevresindeki Gölbaşı Caddesi ve Şen Caddesi gibi yerlerde durakları olan minibüslerle de Mardin ve 9 ilçesinin yanı sıra Mor Gabriel Manastırı, Midyat eski kenti, Meryem Ana Kilisesi ve Belediye Kültür Evi gibi ilçenin turistik noktalarına da otogardan kolayca gitmek mümkün.

Taksi

Midyat Otogarı yakınında hizmet veren Midyat Estel Taksi’ye 0535 850 27 11 numaralı telefonla ulaşabilir ve 24 saat boyunca hem ilçe merkezinde istediğiniz yere hem de turistik noktalara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Midyat Otogarı Hakkında

Mardin-Şırnak Yolu üzerinde, ilçe merkezi çıkışında bulunan Midyat Otogarı’ndan yürüyerek 15-20 dakikada ilçe merkezine ulaşmak mümkün. Yolcuların otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de komşu ilçe ve köylerden rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için ise çeşitli ulaşım aracı sağlanıyor.

Halk Otobüsleri

Geniş bir güzergâhları olduğu için tercih edebileceğini halk otobüslerinin duraklarını ana caddelerde veya önemi noktalarda bulabilir ve 10 dakika içinde otogarda olabilirsiniz. Otobüs durakları bulabileceğiniz yerler ise şöyle:

1. hat: Meslek Yüksek Okulu, Cumhuriyet Bulvarı, Adnan Aslan Caddesi, Seyfettin Güneşten Caddesi, TOKİ.

2. hat: Askeri Kışla, Çevre Yolu, Devlet Hastanesi, Mardin Bulvarı, TOKİ Acırlı Kavşağı.

3. hat: Manastır Caddesi, Gölbaşı, Cumhuriyet Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı, Nusaybin Caddesi, Devlet Hastanesi.

4. hat: Estel Otogarı, Fen lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fahrettin Önen Caddesi, Turgut Özal Caddesi, Ahmet Yesevi Caddesi, İskenderun Caddesi, Devlet Hastanesi, Trafo Caddesi, Yunus Emre Mahallesi, Köşk.

5. hat: Meslek Yüksek Okulu, Cumhuriyet Bulvarı, Dr. Alaattin Aslan Caddesi, Mardin Bulvarı, TOKİ.

Dolmuşlar

Midyat’ın turistik ve tarihi yerlerinin yanı sıra Cumhuriyet Bulvarı ve Mardin Bulvarı gibi yoğun yerlerde veya Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Bağlar Mahallesi ve Gölcük Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu mahallerde duraklarını bulabileceğiniz minibüslerle de kolayca otogara ulaşma şansınız var. Midyat merkezinden ve 9 ilçesinden de her gün düzenli olarak Midyat’a minibüs seferleri gerçekleştiriliyor.

Taksi

Yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çeken bu tarihi ilçede 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları var. Dr. Alaattin Aslan Caddesi üzerinde durağı bulunan 0542 226 47 47 numaralı Midyat Taksi, yine aynı cadde üzerinde hizmet veren Estel Taksi ve otogar yanında durağı olan 0535 850 27 11 numaralı Midyat Estel Taksi’yle uygun fiyatlarla otogara otobüs saatinizden önce ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Midyat Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Midyat otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Midyat otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Midyat otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Midyat yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Midyat 22 saat 30 dakika , İzmir - Midyat 18 saat 30 dakika , Ankara - Midyat 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Midyat seferleri bulunuyor?
expand_more
Midyat Güneydoğu Seyahat, Mardin Seyahat, Cizre İtimat Türkiye’nin birçok şehrinden Midyat seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  22 saat schedule
 • İzmir
  18 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less