Malazgirt Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Malazgirt Hakkında

Adı genellikle Türk tarihini büyük ölçüde etkileyen çarpışmalar arasında gösterilen Malazgirt Meydan Savaşı ile beraber anılan Malazgirt, Muş ilinin sınırlarında yer alan ilçelerden. Muş şehir merkezinden yaklaşık 140 kilometre mesafede konumlanan Malazgirt’in çevresinde ise Bulanık, Patnos ve Ahlat gibi yerleşimler bulunuyor. İlçenin diğer bir bölümü ise Murat Nehri kıyılarına komşu. Binlerce yıllık kadim tarihi ile ziyaretçilerinin başını döndüren ilçede geçmiş çağlar süresince Urartular, Medler, Persler, Abbasiler, Romalılar, Emeviler, Selçuklular ve Osmanlılar egemenliklerini kurdular. Özellikle Urartular ve Anadolu Selçukluları, Malazgirt tarihinde hayli önemli rol oynayan uygarlıklar arasında gösteriliyor. Van ve çevresinde kurularak Malazgirt’i de kapsayan geniş bir alana yayılan Urartular ayrıca bölgede pek çok kaya mezarı da inşa ettiler. 

Murat Nehri tarafından sulanan Malazgirt Ovası, günümüzde ilçenin nefis doğasıyla hayran bırakan cazibe merkezlerinden. Geniş bozkırlarla çevrelenen ova aynı zamanda meşhur Malazgirt Savaşı’nın gerçekleştiği yer. Türk tarihinde muazzam bir yer tutan ovada gezerken 1980’li yıllarda yaptırılan Zafer Anıtı’nı görebilirsiniz. Uzunluğu 40 metreyi aşan anıt, devasa büyüklükte sütunlardan meydana geliyor. Özellikle 26 Ağustos’ta gerçekleşen anma törenlerinde eski anıt çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Önceki yüzyıllarda bölgeyi bir süre yöneten Romalılar tarafından inşa edilen Kız Köprüsü ise Malazgirt gezilerinde görülebilecek bir başka tarihi yapı. Ayrıca Urartular döneminden günümüze ulaşan Malazgirt Kalesi’ni ziyaret edebilir, inşasının ardından çok uzun yıllar geçmesine karşın halen heybetini koruyan yapının görkemine şahitlik edebilirsiniz. 

Malazgirt, höyükler konusunda şüphesiz Anadolu coğrafyasının en şanslı ilçelerinden. Aynı ismi taşıyan köyün yakınlarında yer alan Bostankale Höyüğü, bu alanda akla gelen ilk adres. Urartular döneminden Malazgirt’e kalan Dolabaş Höyüğü ise ilçenin merkezine son derece yakın gezi noktalarından. Ayrıca yörede anlatılan pek çok eski hikayede ismi geçen Yılanlı Kuyu ile Selçuklu dönemi yapıları arasında yer alan Hatun Köprüsü’nü de yine Malazgirt’e yapacağınız turistik gezilerde görebilirsiniz. İlçe ziyaretçilerini cezbeden diğer bir detay ise nefis Malazgirt yemekleri. Domatesli lahana dolması, Muş böreği, keşkek ve Muş köftesi gezginlere bu konuda önerilen yöresel tatlar arasında sıralanıyor.

Malazgirt Otogarı Hakkında

Malazgirt Otogarı, Muş merkezine 135 kilometre uzaklıktaki Malazgirt ilçesinin merkezinin çıkışında yer alıyor. Yürüyerek ilçe merkezine ulaşmanın zor olduğu otogardan hem ilçe merkezine hem de çevre ilçelere ulaşım için yolculara belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiyle hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Malazgirt Otogarı içinde durakları olan belediye otobüsleri ile Malazgirt Kalesi, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zafer Anıtı, Malazgirt Devlet Hastanesi, Malazgirt Meslek Yüksekokulu, Malazgirt Öğretmenevi, Yüzyıl Caddesi, Kültür Caddesi ve Yarbay Öner Caddesi gibi pek çok merkezi noktanın yanı sıra Saltuk Gazi Mahallesi, Mengüç Gazi Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Aksungur Mahallesi, Murat Mahallesi ve Saftekin Gazi Mahallesi gibi yoğun nüfuslu mahallelere de 10-15 dakikalık bir yolculukla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Malazgirt’te hem ilçe içi hem de ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz. İlçe içi; minibüslerle Malazgirt’in bütün mahallelerinin yanı sıra resmi dairelere, merkezi caddelere ve bütün mahallelere de ulaşmak mümkün. İlçeler arası minibüslerle ise başta 135 kilometre uzaklıktaki Muş olmak üzere Bulanık, Varto, Korkut, Hasköy gibi şehrin bütün ilçelerine ve köylerine de otogardan her saat başı gidebilirsiniz.

Taksi

Malazgirt Otogarı’nda yolculara hizmet veren taksiler dışında Mazgirt merkezindeki Çiçek Taksi’ye 0436 511 46 09, Güvenir Taksi’ye ise 0436 511 38 12 numaralı telefonla ulaşarak otogardan Malazgirt ilçesinde istediğiniz noktaya taksiyle ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Malazgirt Otogarı Hakkında

Malazgirt, bağlı olduğu Muş’un merkezine yaklaşık 128 kilometre mesafede yer alıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin güzide şehirlerinden biri olan Muş’un merkezinden Malazgirt Otogarı’na ulaşabilmek arabayla yaklaşık iki saat sürüyor. Özel araç olmadan Muş’tan otogara gitmek istiyorsanız belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Muş’un belediye otobüslerine binerek Malazgirt Otogarı’na ulaşım sağlamanız mümkün. Çok fazla eşyanız olduğu takdirde bu yolculuk sizi zorlayabilir, ancak ekonomik manada düşünecek olursak uygun bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Minibüsler

Muş merkezden şehrin pek çok yerine giden minibüs var. Siz, 22 No'lu Malazgirt Birlik Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüslerine binerek otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Taksi

Hem Muş’tan hem de şehrin farklı ilçelerinden bineceğiniz taksilerle de otogara gidebilirsiniz. Merkezle otogar arasında mesafenin çok olması nedeniyle bu yolculuk sizin için oldukça maliyetli olabilir. Ancak özellikle de fazla eşyanız varsa tercihinizi taksiden yana kullanmanızda fayda var.

Yolcu Servisleri

Malazgirt Otogarı’nda çalışan otobüs firmalarının müşterilerine sağladığı imkanlar arasında yer bulunan ücretsiz yolcu servisini kullanarak da merkezden otogara ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Malazgirt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Malazgirt
450 TL421 sa 47 dk
roomİzmir - Malazgirt
500 TL321 sa 36 dk
roomAnkara - Malazgirt
400 TL616 sa 35 dk
roomAdana - Malazgirt
350 TL312 sa 40 dk
roomBursa - Malazgirt
500 TL120 sa 30 dk
roomAntalya - Malazgirt
200 TL1

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Malazgirt otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Malazgirt otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Malazgirt otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Malazgirt yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Malazgirt 23 saat , İzmir - Malazgirt 1 gün 30 dakika , Ankara - Malazgirt 17 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Malazgirt seferleri bulunuyor?
expand_more
Muş Yolu Turizm, Patnos İtimat, Yeşil Muş Ovası Türkiye’nin birçok şehrinden Malazgirt seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  22 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  17 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less