Larissa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Larissa Hakkında

Türkçe ismiyle Yenişehir olarak da anılan Larissa, Yunanistan’a bağlı hayli gelişmiş bir şehir. Ülkenin kuzeybatısında yer alan Larissa, aynı zamanda Tesalya bölgesinin önde gelen merkezleri arasında gösteriliyor. Osmanlı döneminde Yenişehir ismini taşıyan diğer yerleşimlerden ayırmak amacıyla ‘’Yenşehr-i Fener’’ yani ‘’Fener Yenişehri’’ adı verilen tarihi kent pek çok ünlü alimin yetiştiği yer olmasıyla önem taşıyor. Bu isimler arasında yer alan Yenişehirli Avni, edebiyat dünyasına önemli katkıları bulunan şairlerden yalnızca biri. Yenişehirli Ahmet Bey ise Türkiye’nin Ege kıyılarındaki en büyük şehirlerinden İzmir’in ilk belediye başkanı olarak biliniyor.  

Ekonomisi geçmiş yüzyıllardan bu yana tarım ürünleri üzerine kurulu olan şehirde yaklaşık 300 bin nüfus yaşıyor. Üstelik başkent Atina ve Ege adaları kadar olmasa da Larissa’da turizm de kısmen gelişmiş sayılabilir. Şehirde gezerken tarihi Larissa Antik Tiyatrosu’nu görebilir ve diğer antik eserleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca Pinios Nehri’nin huzurlu kıyıları boyunca yürüyebilir, Laografiko Istoriko Müzesi’nde sergilenen heykelleri görebilirsiniz. Görkemli mimarisiyle göz kamaştıran Aziz George Kilisesi, merkezde yürürken karşınıza çıkacak Bucephalus Anıtı ve Aziz Paraskevas Manastırı Larissa ziyaretçilerinin muhakkak görmesi gereken başlıca duraklardan. Üstelik eğer bölgede üretilen yerel şaraplardan tatmak isterseniz, kentin çevresindeki şarap imalathanelerine de yolunuzu düşürmeyi ihmal etmeyin.  

Geleneksel Yunan şehirlerinin harika bir örneği olan Larissa’da Yunan salatası ve mezeler başta olmak üzere birbirinden enfes yemekler ziyaretçileri bekliyor. Akşam saatlerinde eğlenmek isteyenler yaz geldiğinde dışarı taşan taverna eğlencelerine katılabilirler. Larissa’ya Selanik ve Atina gibi Yunanistan’ın diğer büyük şehirlerinden karayoluyla kolayca gelebilirsiniz. Üstelik bu şehirlere Avrupa’nın pek çok noktasından direkt uluslararası seferlerin düzenlenmesi kente ulaşımı çok daha rahat hale getiriyor.  

Larissa Otogarı Hakkında

Yunanistan'ın Ege Denizi kıyısında turistik bir şehri olan Larissa’ya Türkiye'den de otobüs seferleri düzenleniyor. Ülkemize yaklaşık 5 saat uzaklıkta yer alan Larissa Otogarı’na şehir merkezinden yürüyerek kolayca ulaşmak mümkün. Larissa Otogarı’na istediğiniz saatte otobüsler ve taksilerle de rahatça gidebilirsiniz.

Otobüsler

Larissa şehrinin turistik noktaları, ana caddeleri, resmi daireleri, parkları ve Pinios Nehri kenarındaki turistik noktaları önünde durakları bulunan geniş güzergahlı otobüslerle 10 dakikalık bir yolculukla Larissa Otogarı’nda olabilirsiniz.

Taksi

Turistik Larissa şehrinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerden faydalanarak da 5 dakikalık bir yolculukta Larissa Otogarı’na ulaşmanız mümkün. City Taxi Larissa durağına +30 241 020 0200 veya Van Taxi Larissas durağına +30 693 780 0030 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Larissa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Larissa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Larissa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Larissa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Larissa yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Larissa 6 saat , Bursa - Larissa 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Larissa seferleri bulunuyor?
expand_more
Vip Arda Tur Türkiye’nin birçok şehrinden Larissa seferleri düzenliyor.
Larissa Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  13 /Hava Durumu
 • Salı
  13 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  14 /Hava Durumu
 • Perşembe
  13 /Hava Durumu
 • Cuma
  11 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  5 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
map placeholder
expand_less