Larissa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Larissa Hakkında

Türkçe ismiyle Yenişehir olarak da anılan Larissa, Yunanistan’a bağlı hayli gelişmiş bir şehir. Ülkenin kuzeybatısında yer alan Larissa, aynı zamanda Tesalya bölgesinin önde gelen merkezleri arasında gösteriliyor. Osmanlı döneminde Yenişehir ismini taşıyan diğer yerleşimlerden ayırmak amacıyla ‘’Yenşehr-i Fener’’ yani ‘’Fener Yenişehri’’ adı verilen tarihi kent pek çok ünlü alimin yetiştiği yer olmasıyla önem taşıyor. Bu isimler arasında yer alan Yenişehirli Avni, edebiyat dünyasına önemli katkıları bulunan şairlerden yalnızca biri. Yenişehirli Ahmet Bey ise Türkiye’nin Ege kıyılarındaki en büyük şehirlerinden İzmir’in ilk belediye başkanı olarak biliniyor.  

Ekonomisi geçmiş yüzyıllardan bu yana tarım ürünleri üzerine kurulu olan şehirde yaklaşık 300 bin nüfus yaşıyor. Üstelik başkent Atina ve Ege adaları kadar olmasa da Larissa’da turizm de kısmen gelişmiş sayılabilir. Şehirde gezerken tarihi Larissa Antik Tiyatrosu’nu görebilir ve diğer antik eserleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca Pinios Nehri’nin huzurlu kıyıları boyunca yürüyebilir, Laografiko Istoriko Müzesi’nde sergilenen heykelleri görebilirsiniz. Görkemli mimarisiyle göz kamaştıran Aziz George Kilisesi, merkezde yürürken karşınıza çıkacak Bucephalus Anıtı ve Aziz Paraskevas Manastırı Larissa ziyaretçilerinin muhakkak görmesi gereken başlıca duraklardan. Üstelik eğer bölgede üretilen yerel şaraplardan tatmak isterseniz, kentin çevresindeki şarap imalathanelerine de yolunuzu düşürmeyi ihmal etmeyin.  

Geleneksel Yunan şehirlerinin harika bir örneği olan Larissa’da Yunan salatası ve mezeler başta olmak üzere birbirinden enfes yemekler ziyaretçileri bekliyor. Akşam saatlerinde eğlenmek isteyenler yaz geldiğinde dışarı taşan taverna eğlencelerine katılabilirler. Larissa’ya Selanik ve Atina gibi Yunanistan’ın diğer büyük şehirlerinden karayoluyla kolayca gelebilirsiniz. Üstelik bu şehirlere Avrupa’nın pek çok noktasından direkt uluslararası seferlerin düzenlenmesi kente ulaşımı çok daha rahat hale getiriyor.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Larissa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Larissa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Larissa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Larissa Ortalama Sıcaklık
 • Perşembe
  33 /Hava Durumu
 • Cuma
  31 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  32 /Hava Durumu
 • Pazar
  32 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  30 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less