Karşıyaka Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Karşıyaka Hakkında

İzmir Körfezi kıyısında kurulan tarihi ilçelerden Karşıyaka, çevresini saran lüks konutları, kafeleri ve restoranları ile şehrin her daim popülerliğini koruyan noktalarından. Şehrin kuzeyinde kalan ve İzmir’in en gelişmiş ilçelerinden biri olarak dikkati çeken Karşıyaka’nın çevresindeki komşuları ise Menemen, Bayraklı, Çiğli ve Bornova. Tarihi kent merkezinin hemen karşısında yer alan konumu nedeniyle bu ismi alan ilçenin geçmişte ‘’Kordelio’’ adıyla anıldığı biliniyor. Menemen ile İzmir arasında çalışan tren hattının devreye girmesi ile gitgide canlanan Karşıyaka, Konak yönüne doğru düzenlenen vapur seferleriyle birlikte çok daha hareketli bir merkez haline geldi. 27 ayrı mahallesi bulunan ilçenin yerleşik nüfusu 400 bine yaklaşıyor ve bu sayı her geçen yıl biraz daha yükseliyor.   

Şehrin tarihi önem taşıyan bazı yapılarına ve müzelerine ev sahipliği yapan ilçede özellikle Latife Hanım Köşkü ile İzmir’in ileri gelen ailelerine ait diğer eski köşkler görülmeye değer. Ayrıca Türkiye sınırlarında inşa edilen ilk opera binası, Bostanlı Açıkhava Arkeoloji Müzesi, İzmir Bilim Müzesi, Zübeyde Hanım Parkı ve St. Helen Kilisesi gibi turistik noktaları ilçede dolaşabilirsiniz. Karşıyaka, tüm bu tarihi öneminin yanı sıra geçmişten bu yana her daim ismi sporla beraber anılan ilçelerden. Karşıyaka’da düzenlenen futbol, tenis ve basketbol karşılaşmaları ilçe halkının ve buraya ziyaret için gelenlerin hayli ilgisini çekiyor. Özellikle futbol maçlarının oynandığı bir güne denk gelirseniz, Karşıyaka sokaklarını dolduran neşeli taraftarların coşkusuna tanık olabilirsiniz. 

Günümüzde İzmir’in kuşkusuz en merkezi ilçeleri arasında bulunan Karşıyaka’ya gelmek için İZBAN trenlerini kullanabilir veya ilçeden geçen tramvaya binebilirsiniz. Ayrıca şehrin diğer noktalarından kalkan otobüsler ile Konak’tan hareket eden vapurlar da buraya ulaşımın son derece keyifli ve kısa süreli alternatiflerinden. Karşıyaka’ya ve İzmir’e yolunuz düştüğünde ‘’İzmir bombası’’ adıyla bilinen içi çikolata dolu meşhur kurabiyeyi, enfes kumruyu ve midye dolmayı muhakkak tatmalısınız. Üstelik yemeğin sonrasında damla sakızlı Türk kahvesi ve dondurmalar da yine burada damak tadına önem veren ziyaretçileri bekliyor. Karşıyaka’ya Türkiye’nin diğer şehirlerinden kolayca seyahat etmek istediğinizde İzmir’e gelen konforlu otobüsleri tercih edebilirsiniz. Bornova’da bulunan terminalde indiğinizde ise ilçeye rahatça ulaşabilmek adına firmalara ait servis araçlarından veya şehir içinde çalışan belediye otobüslerinden faydalanabilirsiniz. Karşıyaka tüm sene boyunca devam eden etkinlikleri ile daima canlı bir yer. Buna karşın körfez boyunca açık havada uzun süren yürüyüşlerin tadını çıkarmak isterseniz, bölgeyi yaz aylarında ziyaret etmenizde fayda var.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karşıyaka otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Karşıyaka otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Karşıyaka otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Karşıyaka yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Antalya - Karşıyaka 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Karşıyaka seferleri bulunuyor?
expand_more
Efetur Türkiye’nin birçok şehrinden Karşıyaka seferleri düzenliyor.
expand_less