Karakoçan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Karakoçan Hakkında

Günümüzde nüfusu 30 bine yaklaşan Karakoçan, Türkiye’nin doğusunda yer alan illerden Elazığ’a bağlı bir ilçe. Merkezde görülmeye değer pek fazla turistik ve tarihi mekan bulunmasa da Karakoçan’ın çevresinde eski medeniyetlerden geriye kalan muazzam eserlere rastlayabilirsiniz. Özellikle ilçe merkezinden yaklaşık 13 kilometre mesafede yükselen Bağın Kalesi, bu anlamda dikkate değer noktalardan. Üstelik ilçenin köylerinde gezerken eski çağlardan Anadolu coğrafyasına miras kalan bazı kiliselere de rastlamak mümkün. Her yıl şifa bulmak ve rahatlamak isteyen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Golan Kaplıcaları ise kültürel gezilerin yanı sıra sağlık turizmi açısından ilçeyi öne çıkarıyor. Ayrıca Tunceli sınırlarında kalan Bağın Kaplıcaları da Karakoçan’a son derece yakın. Bu sayede ilçeyi dilerseniz rahatlıkla kaplıca tatili için tercih edebilirsiniz.  

Karakoçan ve civarında doğanın içinde piknik yapabileceğiniz harika alanların sayısı hayli fazla. İlçeye yalnızca birkaç kilometre mesafedeki Kalecik Baraj Gölü’ne gelerek keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Üstelik baraj gölünün etrafında ziyaretçiler için restoran ve çocuk oyun alanı gibi bölümler bulunuyor. Çevresini saran tarihi kalıntılar sayesinde geçmiş dönemlere dair eserleri görmek isteyenleri de çeken Hırsız Çeşmesi ise ilçenin bu konuda gezginlere sunduğu bir başka alternatif. Eski mağara tipi oluşumları da barındıran Hırsız Çeşmesi, bölgeyi çevreleyen kayalık arazilerin yanı sıra hayli enteresan doğal güzelliklere ve çocuklu ailelere yönelik olarak yaptırılan küçük bir parka ev sahipliği yapıyor.  

Karakoçan’ın kültürel ve ekonomik yaşamında bal üretimi son derece önemli yere sahip. Her yıl düzenlenen Karakoçan Bal Festivali ise ilçede süregelen bu geleneği ziyaretçiler ve yerli halkla beraber kutlama amacıyla gerçekleştiriliyor. Üstelik yine Karakoçan sınırlarında bulunan bir belde olan Sarıcan’da katılımcılara keyifli anlar yaşatan Sarıcan Kültür ve Sanat Festivali de ilçenin dikkate değer etkinliklerinden. Türkiye’nin dört bir yanından Elazığ yönüne gelen bazı otobüsler Karakoçan ilçe merkezinden geçiyor. Bu sayede diğer şehirlerden ilçeye ulaşmak pek zor sayılmaz. Ayrıca özellikle bazı yakın yerleşimlerden direkt Karakoçan’a düzenlenen minibüs ve otobüs seferleri de mevcut.

Karakoçan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Karakoçan ilçesininortasında güzel bir konumda bulunan otobüs terminali, kolay ulaşılabilir bir noktada bulunduğu için yürüyerek veya aceleniz ve bavulunuz varsa yolculara sağlanan ulaşım araçlarıyla kolayca terminalde olabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Terminal Caddesi’nde de durakları olan özel halk otobüsleri, sabah saatlerinden gece yarısına kadar yolculara hizmet veriyor.

Dolmuşlar

Karakoçan dolmuşlarının hem terminal önünde hem de ilçenin pek çok noktasında durakları var. İlçenin mahalle ve semtlerinin yanı sıra Elazığ, Demirdelen ve Sarıcan gibi çevre il ve ilçelere de minibüsle ulaşım hizmeti veriliyor.

 Taksi

Terminal çıkış kapısı yanında 24 saat hizmet veren ve (0538) 458 87 23 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Karakoçan Baraj Taksi Durağı ile de ilçenin her yerine kısa sürede terminale gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Karakoçan Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezine oldukça yakın olan otobüs terminaline yolcuların istediği saatte gidebilmeleri için birçok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Dolmuşlar

Sabah 06:00’dan gece saat 24:00’a kadar hizmet veren Karakoçan dolmuşları ile hem ilçe merkezindeki her mahalleden hem de çevre ilçe ve köylerden terminale rahatça gidebilirsiniz. İlçe merkezinde her 30 dakikada bir; çevre ilçelerde ise her saat başı terminale dolmuş var.

Özel Halk Otobüsleri

Cengiz Topel Caddesi ve Yavuz Selim Caddesi gibi pek çok merkezi noktada durakları bulunan özel halk otobüsleriyle de gece saat 22:00’a kadar terminale ulaşım mümkün.

Taksi

Kığı Caddesi üzerinde hizmet veren (0538) 458 87 23 numaralı Karakoçan Taksi Durağı ve (0536) 561 77 54 numaralı Han Taksi ile de kısa sürede terminalde olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karakoçan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Karakoçan
500 TL619 sa 52 dk
roomİzmir - Karakoçan
400 TL319 sa 50 dk
roomAnkara - Karakoçan
280 TL1113 sa 52 dk
roomAdana - Karakoçan
300 TL410 sa 30 dk
roomBursa - Karakoçan
500 TL318 sa 5 dk
roomAntalya - Karakoçan
500 TL117 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karakoçan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Karakoçan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Karakoçan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Karakoçan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Karakoçan 20 saat 30 dakika , İzmir - Karakoçan 20 saat 30 dakika , Ankara - Karakoçan 12 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Karakoçan seferleri bulunuyor?
expand_more
Van Kalesi Turizm, Lider Muş Tur, Muş Yolu Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Karakoçan seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  20 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  16 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
map placeholder
expand_less