Kaman Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kaman Hakkında

Şehir merkezinden yaklaşık 57 km mesafede yer alan Kırşehir’in Kaman ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde konumlanıyor. Batısında Bala, doğusunda Kırşehir merkez ve Akpınar, kuzeyinde Keskin ve güneyinde de Şereflikoçhisar ilçeleri ile sınırlarını paylaşan Kaman, deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikte bulunuyor. Kırşehir ve çevre illerden aktarmasız olarak otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz Kaman, İstanbul’a 591 km, Ankara’ya 137 km, İzmir’e 703 km, Antalya’ya 505 km, Eskişehir 384 km ve Bursa’ya da 503 km mesafede bulunuyor.

İç Anadolu Bölgesi’nin tam kalbindeki konumu ile dikkat çeken Kaman tam tamına 4000 yıllık bir geçmişe sahip. 5 ayrı bölgesinde 5 farklı medeniyetin izlerini halen daha taşıyan Kaman’da tek kelimeyle zamanda yolculuğa çıkacağınız aşikar. Kaman sınırları içerisinde yer alan; 16 metre yüksekliğe ve 280 metre çapa sahip Anadolu Höyüğü’nde günümüzde bile kazı çalışmalarının sürdüğünü söylemek mümkün. Anadolu tarihine ışık tutan Anadolu Höyüğü ve çevresini bir rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Hatta kazı çalışmalarından çıkarılan eserlerin sergilendiği Kaman Kalehöyük Müzesi’ni de 6 TL ücret ödeyerek ziyaret edebilirsiniz.

Bir anda sizi, Japonya’nın gözün envaiçeşit bitkiden başkasını görmediği büyük bahçelerinden birine ışınlayacak olan Kaman Kalehöyük Japon Bahçesi ise şüphesiz buranın en çok ziyaret edilen yerleri arasında ilk sırada geliyor. Prens Takahito MIKASA’nın adını taşıyan bu devasa botanik bahçesinde Sumera Dağı, Budist figürler, okyanus kayalıkları, göl, çağlayan ve dahasının maketine rast gelmeniz olası. Tarihi Milattan Önce 3000’li yıllara kadar uzanan bu kadim yerleşim yerinde çok sayıda Kırşehir mutfağına özgü yöresel tatlar deneyebileceğiniz yeme içme mekanının olduğunu da söyleyebiliriz.

Kaman Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda bulunan otobüs terminalinden istediğiniz yere yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bavullarınız çoksa veya aceleniz varsa taksi, dolmuş ve belediye otobüsleriyle de terminalden ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar hem terminalden Kaman merkezine hem de Kırşehir’e, komşu ilçelere ve köylere de ulaşım için kullanılıyor. Her yarım saatte bir terminal içindeki duraklarda dolmuş bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminalin hemen yanındaki Prens Mikasa Caddesi üzerindeki duraklarından 30 dakikada bir ilçe merkezinin pek çok mahallesine hareket eden belediye otobüslerini de ulaşım için kullanabilirsiniz.

Taksi

Terminalde yolculara 24 saat ulaşım hizmeti sağlayan bir taksi durağı bulunuyor. İstediğiniz saatte taksi ile ilçenin her noktasına gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Kaman Terminali’ne Ulaşım

Kırşehir’in küçük bir ilçesi olan Kaman’ın otobüs terminaline ulaşım için belediye otobüsleri, dolmuşlar ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Hirfanlı Caddesi, 25 Aralık Caddesi ve Yeni Hayat Caddesi gibi ana caddelerde durakları bulunan terminal otobüsleriyle 5 dakikada terminale ulaşmak mümkün.

Dolmuşlar

İlçe içinde pek çok durağı bulunan dolmuşlarla da terminale kolayca gidilebiliyor. Dolmuşlar, çevre ilçe ve köylerden de ulaşım hizmeti veriyor.

Taksi

Cumhuriyet Meydanı’nda durağı bulunan ve 0532 066 50 40 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Kaman Taksi ve Metoroloji Caddesi’nde hizmet veren Meydan Taksi’den istediğiniz saatte taksi çağırarak terminale gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kaman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomAnkara - Kaman
90 TL51 sa 57 dk
roomKayseri - Kaman
100 TL361 sa 45 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kaman otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kaman otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kaman otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kaman yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kaman 9 saat 30 dakika , Ankara - Kaman 2 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kaman seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Süha Turizm, Özlem Van Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kaman seferleri düzenliyor.
expand_less