İznik Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

İznik Hakkında

Bursa’nın kuzeydoğu kesiminde yer alan ve il merkezine sadece 1 saatlik sürüş mesafesinde (86 km) bulunan İznik ilçesi, Kocaeli’nden 118 km, İstanbul’dan 139 km, Ankara’dan 384 km ve İzmir’den ise 430 km uzaklıkta konumlanıyor. Hem çevre illerden hem de Türkiye’nin pek çok büyükşehrinden aktarmasız bir şekilde otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz İznik’te şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiş durumda. Tam tamına 4500 yıllık bir geçmişi olan ve günümüze dek çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış İznik’te adım başı farklı bir tarihi esere denk gelmeniz yüksek ihtimal.

Çinisi ile ünü il sınırlarını aşmış olan İznik’in tarihi çarşılarından, sevdiklerinize hediyelik olarak alabileceğiniz çok sayıda çeşitli ürüne rastlamanız olası. Osmanlı’nın en önemli şaheserlerinin ev sahibi olan İznik’te gezilecek yerler listesi hazırlayanlar, Kırgızlar Türbesi, Yeşil Camii, Ayasofya Camii, Süleyman Paşa Medresesi, II. Murad Hamamı, İznik Müzesi, Dikilitaş, Abdülvahap Sancaktari Türbesi ve Şeyh Kudrettin Camii’ni mutlaka rotasına dahil etmeli. Kızarmış sarı balık, yayın, sazan, balık çorbası gibi deniz mahsulleri ve spesiyallerinin yöresel lezzetlerini oluşturduğu İznik’te çok sayıda balık restoranı ile karşılaşabilirsiniz. Yalova’dan 1-1,5 saatte otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz İznik’e gelmek için dilerseniz Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden minibüse de binebilirsiniz.

Her bütçeye uygun konaklama tesisinin olduğu gibi birçok kamp alanına da ev sahipliği yapan İznik, genellikle İstanbulluların hafta sonu tatil rotalarında ilk durak oluyor. Doğa Muhit Camping ya da Kırıntı Köyü’nde kamp kurabilir veya İznik Gölü manzaralı mütevazı bir pansiyonda  konaklamayı düşünebilirsiniz. Yaz mevsiminde inanılmaz kalabalıklaşan İznik’te daha sakin bir tatil geçirmek isteyenler sonbahar veya ilkbahar aylarını tercih edebilir. Genelinde Marmara ikliminin etkilerinin görüldüğü İznik’te  yazlar aşırı sıcak, kışlar ise soğuk geçiyor.

İznik Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa sınırlarında kalan tarihi ilçelerden İznik’te yer alan otobüs terminali ile merkez arasında seyahat 10 dakikada tamamlanıyor. Pek çok ilden ve Bursa şehir merkezinden direkt otobüs seferleri düzenlenen terminalden merkeze kooperatif minibüsleri, taksiler veya özel servislerle erişebilirsiniz. 

Minibüs  

İznik’te kooperatif tarafından işletilen minibüsleri kullanarak terminalden merkeze gelmek son derece pratik. Üstelik bu araçlar günün büyük bölümünde kesintisiz şekilde İznik Otobüs Terminali ile ilçe merkezi arasında yolcu taşıyor.  

Taksi

İznik Otobüs Terminali’nde taksi bulmak da özellikle otobüs seferlerinin gerçekleştiği saatlerde oldukça kolay. Buna karşılık eğer terminale indiğinizde çevrede uygun araç bulunmuyorsa telefonla çağırmayı deneyebilirsiniz. Taksiyle terminalden merkeze doğru yola çıkmadan isterseniz araç sürücüsünden ücret tahmini alabilirsiniz.  

Özel Servis 

İznik Otobüs Terminali’nde sürekli olarak hizmet veren yolcu servisi mevcut değil. Bununla birlikte özellikle grup halinde seyahat ederken önceden rezerve edeceğiniz özel servisle merkeze erişmeyi seçebilirsiniz. Bunun için yeterli süre öncesinde telefon üzerinden firmalarla görüşerek yolculuk detaylarını paylaşmalısınız. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İznik otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, İznik otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların İznik otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
İznik yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - İznik 3 saat , İzmir - İznik 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının İznik seferleri bulunuyor?
expand_more
İstanbul Kalesi, Kale Seyahat, Varan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden İznik seferleri düzenliyor.
expand_less