İskeçe Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

İskeçe Hakkında

İskeçe Hakkında

Yunanistan’ın önemli şehirlerinden birisi olan İskeçe; labirent gibi tarihi caddeleri, doğal güzellikleri, kaliteli Yunan restoranları ve eğlenceli gece hayatıyla Trakya bölgesinin en çok ziyaret edilen şehri. İskeçe sokaklarında gezerken eski mahallelerde devasa ahşap konaklar görecek ve her köşe başında Yunanistan’ın ünlü tavernalarına rastlayacaksınız. İskeçe, gece hayatının yanı sıra pek çok ünlü Yunan tatlısının çıktığı şehir olmasından dolayı mutfağıyla da ünlü.

İskeçe'nin limanlarından Taşoz ve diğer Yunan adalarına düzenli olarak feribot seferleri bulunuyor, bu nedenle İskeçe bölgenin güzelliklerini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası. İskeçe'nin kuzeyindeki Rodop Dağları orman yürüyüşleri ve termal banyolarla turistleri kendine çekerken, şehrin doğusunda yer alan Nestos Nehri de kayak ve kuş gözlemciliği yapmak için tercih ediliyor.

İskeçe'de gezmeye başlamak için en iyi yer olan İskeçe eski kenti, surlarla çevrili bir alan içinde Neo Klasik tarzda inşa edilmiş etkileyici konaklar ve renkli ahşap evlerle keyifli bir gezi sunuyor. Eski kent aynı zamanda İskeçe’deki en canlı gece hayatı mekanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Tarih meraklıların çok ilgisini çeken Abdera Arkeolojik Sit Alanı, İskeçe şehrinin hemen dışında yer alıyor. Burada açık hava sergilerinde antik dönemlerden kalma taş lahitler, devasa çukurlar, tapınaklar ve ev kalıntıları görülebilir. İskeçe Halk Müzesi de Yunan kültürünü daha iyi anlamak için mutlaka gezilmesi gereken bir yer. İskeçe'nin geçmişine dair nostaljik pek çok eseri sergileyen müze, pek çok döneme ait halk giysileri ve eşyalarla zengin koleksiyonlara sahip.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İskeçe Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - İskeçe
420 TL16 sa
roomBursa - İskeçe
280 TL18 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İskeçe otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, İskeçe otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların İskeçe otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
İskeçe yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - İskeçe 7 saat 30 dakika , Bursa - İskeçe 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının İskeçe seferleri bulunuyor?
expand_more
Öz İkizler Turizm, Bursa Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden İskeçe seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    7 saat schedule
  • Bursa
    8 saat schedule
map placeholder
expand_less