Hüyük Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Hüyük Hakkında

İdari olarak Konya’ya bağlı Hüyük, şehrin binlerce yıllık tarihi barındıran ilçelerinden. Konya kent merkezinden yaklaşık 90 kilometre uzakta bulunan ilçenin Paleolitik Çağ’dan bu yana yerleşimcilere ev sahipliği yaptığı tahmin ediliyor. Şarkikaraağaç, Beyşehir ve Doğanhisar gibi yerleşimlerle çevrelenen ilçe ayrıca Beyşehir Gölü’ne de oldukça yakın. Bu sayede dilerseniz, günübirlik olarak göl kıyısına gelebilir ve burada manzarayı seyrederek keyifli gezintilere çıkabilirsiniz. 

Coğrafi anlamda İç Anadolu ile Akdeniz arasında yer alan Hüyük’te her iki bölgeden ortak iklim özelliklerine rastlamak mümkün. Genellikle kurak geçen yaz mevsimine karşılık ilçede serin ve yağışlı kış ayları yaşanıyor. Pınarbaşı, Yenice ve Eflatun Pınarı gibi isimlerle anılan nehirler ise Hüyük coğrafyasını şekillendiren başlıca doğal kaynaklardan. Yapılan güncel sayımlara göre nüfusu 15 bini aşan ilçede hayli gelişmiş bir kültürel yaşamdan söz etmek mümkün. Özellikle bölgede yetiştirilen çilek ve üzüm gibi meyveler için her yıl yerel düzeyde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Eğer Hüyük ve civarına yaz aylarında seyahat ediyorsanız, siz de yerli halkın arasına girerek hayli keyifli geçen bu organizasyonlarda yerinizi alabilirsiniz. Ticari faaliyetlerin genellikle tarım ürünleri ticareti üzerine yoğunlaştığı ilçede el sanatları ve balık işleme gibi faaliyetler ekonominin önemli yapı taşları arasında. Hüyük’te ayrıca bölgenin zengin mineralli termal kaynakları sayesinde kaplıca turizminden de söz etmek mümkün. İlçe merkezinde yer alan tesislere gelerek termal suların şifalı etkilerinden yararlanabilirsiniz. 

Geçmişten günümüze Hititler, Frigler, Persler, Lidyalılar, Romalılar ve Osmanlılar başta olmak üzere çok farklı uygarlığın etkisinde kalan Hüyük’te gezerken Eflatun Pınarı Anıtı gibi önemli eserleri görmeniz mümkün. Anadolu’daki Hitit egemenliğinden geriye kalan az sayıda yapıdan biri olan anıt, özellikle taş işçiliğindeki göz kamaştıran detaylarıyla biliniyor. İlçeye seyahat ederken dilerseniz Konya Havalimanı’na uçtuktan sonra kent merkezi ile Hüyük arasında çalışan minibüsleri kullanabilirsiniz. Doğrudan Hüyük ilçe merkezine gelen otobüsler ise kuşkusuz bölgenin ziyaretçilerine çok daha pratik ve konforlu yolculuk yapma şansı tanıyor.

Hüyük Otogarı Hakkında

Konya merkezine 128 kilometre uzaklıkta, Beyşehir Gölü’ne yakın bir konumda yer alan Hüyük’ün otogarı, ilçe merkezinde bulunuyor ve son yıllarda yenileniyor. Hüyük Otogarı’ndan Hüyük Belediyesi, Hüyük Halk Eğitim Merkezi ve Fatih Caddesi gibi merkezi noktalara 5 dakikalık yürüyüşle kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca yolcular için minibüsler, ilçeler arası minibüsler ve taksiler de otogardan ulaşım hizmeti veriyor.

Minibüsler

HemAkdağ Mahallesi ve Suludere Mahallesi gibi büyük mahallelerde hem de Atatürk Bulvarı, Hamamyolu Caddesi ve Mevlana Caddesi gibi büyük caddelerde durakları bulunan ilçe içi minibüsleriyle her yarım saatte bir Hüyük Otogarı’na geçebilirsiniz. İlçeler arası minibüsler ise otogar içerisinden her saat Konya merkezinden, şehrin 31 ilçesinden ve köylerden otogara yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Taksi

İlçe merkezine yürüyüş mesafesindeki Hüyük Otogarı’na gitmek için taksi de kullanabilirsiniz. Ulupınar Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzerinde durağı bulunan Hüyük Taksi’ye 0533 337 25 65 02 numaralı telefonla ulaşarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Hüyük Otogarı Hakkında

Konya merkezine 128 kilometre uzaklıkta, Beyşehir Gölü’ne yakın bir konumda yer alan Hüyük’ün otogarı, ilçe merkezinde bulunuyor ve son yıllarda yenileniyor. Hüyük Otogarı’ndan Hüyük Belediyesi, Hüyük Halk Eğitim Merkezi ve Fatih Caddesi gibi merkezi noktalara 5 dakikalık yürüyüşle kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca yolcular için minibüsler, ilçeler arası minibüsler ve taksiler de otogardan ulaşım hizmeti veriyor.

Minibüsler

Otogar yanındaki duraklarda her yarım saatte bir bulabileceğiniz minibüslerle Hüyük Kaymakamlığı, Atatürk Bulvarı, Hastane Caddesi, Hüyük Merkez Camii ve Hüyük Devlet Hastanesi gibi merkezi noktalara veya Kıreli Mahallesi, Selki Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, İmrenler Mahallesi, Çamlıca Mahallesi gibi ilçenin birçok mahallesine otogardan her 15 dakikada bir gidebilirsiniz.

İlçeler arası minibüsler

Hem Konya merkezine hem de Beyşehir, Akşehir, Emirgazi, Karatay, Bigadiç, Kırkağaç gibi Konya’nın 31 ilçesine ve köylerine ulaşmak için Hüyük Otogarı’ndan içinde her yarım saatte bir hareket eden ilçeler arası minibüslerden de faydalanabilirsiniz.

Taksi

Hüyük Otogarı’na kısa bir yürüyüş mesafesindeki Fatih Caddesi üzerinde yolculara hizmet veren Hüyük Taksi ile ilçe içinde her noktaya 5 dakikalık kısa bir yolculukla gidebilirsiniz. Hüyük Taksi durağına 0533 337 25 65 02 numaralı telefonla da ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hüyük Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hüyük otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Hüyük otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Hüyük otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Hüyük seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Hüyük seferleri düzenliyor.
expand_less