Hisarcık Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Hisarcık Hakkında

Kütahya iline bağlı ilçelerden Hisarcık, Romalılar döneminde dahi yerleşim için kullanılan hayli eski bir uygarlık merkezi. Şehrin batısında kurulan Hisarcık’ın çevresini saran komşuları arasında ise Emet, Gediz ve Simav gibi diğer ilçeler sayılabilir. Genellikle yükseltisi bol ve dağlık arazilerden oluşan ilçede hayvancılık ve tarım faaliyetleri ekonomide hayli önemli yer tutuyor. Bölgenin coğrafi koşulları ve yüzey şekilleri nedeniyle ilçede karasal özellikler taşıyan ılıman ve yağışlı Akdeniz iklimi hakim. Frigler, Romalılar ve Osmanlılar devrinden çeşitli kalıntılar bulunan Hisarcık’ta geçmişte ayrıca bir dönem Germiyanoğulları Beyliği hakimiyetinin sürdüğü de biliniyor. 

1987 yılından bu yana ilçe olan Hisarcık’a gelmek için yaklaşık 110 kilometre uzaklıktaki Kütahya kent merkezinden hareket eden araçlardan faydalanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise yine Kütahya şehir merkezinden kiralayabileceğiniz otomobiller. Her iki yöntemle de ilçeye yolculuk 1 saatten uzun sürüyor. Nüfusu 13 bine yaklaşan Hisarcık’ta tarım ve hayvancılığın yanında bir başka önemli ekonomik faaliyet alanı madencilik. Hisarcık ilçe merkezinden yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan termal turizm merkezi ise hem yöre halkına gelir sağlıyor hem de buraya gelenlere dinlenme ve iyileşme olanağı tanıyor. Çeşitli deri rahatsızlıkları, safra kesesi, eklem ve kas şikayetlerinin tedavisinde yardımcı olan termal suların etkisinden yararlanmak için dilerseniz siz de yolunuzu Hisarcık yakınlarındaki bu yere düşürebilirsiniz. Sıcaklığı 50 dereceyi aşan kaplıca suyunun faydaları ile ilgili ayrıca geçmişten bu yana anlatılan pek çok hikaye mevcut. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde Hisarcık halkından bu öyküleri dinleyerek hayli keyifli zaman geçirmeniz mümkün. 

Adını bölgede inşa edilen eski kaleden alan Hisarcık’ta konaklayabileceğiniz küçük apart tesisler mevcut. Özellikle baharın serin günlerinde buralara rezervasyon yaptırarak bölgedeki tarihi noktaları gezebilir, meşhur kaplıca suyuna girebilir ve üzerinizde biriken yorgunluktan kurtulabilirsiniz. Eğer ilçenin çevresinde bulunan diğer muazzam yerlere ayıracak kadar zamanınız varsa da Zeus Tapınağı, Frig Vadisi, Kütahya Kalesi, Ulu Camii ve Kütahya Çini Müzesi gibi birbirinden güzel turistik noktaları muhakkak gezi planınıza dahil etmelisiniz. Ayrıca bölgeyi ziyaretiniz sırasında vereceğiniz yemek molalarında enfes sini mantısını, hayli farklı bir tat olan haşhaşlı gözlemeyi, küp kebabını, yufka tatlısını ve sütlü incir tatlısını deneyerek seyahatinizi çok daha nefis anılarla doldurabilirsiniz.

Hisarcık Otogarı Hakkında

Kütahya merkezine 54 kilometre uzaklıktaki 11.772 nüfuslu Hisarcık ilçesinin otogarı, küçük ilçe merkezine oldukça yakın. İster yürüyerek ister ise yolculara hizmet veren minibüsler ve taksilerle hem ilçe merkezinde her noktaya hem de Kütahya ve ilçelerine gitmeniz mümkün.

Minibüsler

Otogar önünde ve çevresinde durakları olan Hisarcık minibüsleri ile Hisarcık Belediyesi, Hisarcık Kaymakamlığı, Hisarcık İlçe Hastanesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hisarcık Meslek Yüksekokulu gibi resmi daireler ve eğitim kurumlarının yanı sıra Mustafa Keleş Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Turgut Özal Bulvarı, Hakkı Ocak Caddesi gibi merkezi caddelere veya Yenidoğan Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve 82. Yıl Mahallesi gibi Hisarcık’ın 6 mahallesine otogardan ulaşabilirsiniz.

Hisarcık Otogarı’ndan Kütahya merkezine ve diğer ilçelerine gitmek isteyen yolcular ise otogar içerisinde her saat hareket eden ilçeler arası minibüslerle hem Kütahya merkezine hem de Kütahya’nın 12 ilçesine kolayca gidebilirler.

Taksi

Hisarcık Otogarı’nda son otobüs saatine kadar taksi bulmanız mümkün. İsterseniz Cumhuriyet Mahallesi, Uzun Çarşı Caddesi üzerinde durağı olan Hisarcık Taksi’ye de 0543 481 43 44 numaralı telefonla ulaşarak otogardan ilçe merkezine geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hisarcık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Hisarcık
59 TL55 sa 30 dk
roomAntalya - Hisarcık
180 TL285 sa 56 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hisarcık otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Hisarcık otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Hisarcık otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Hisarcık seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol, Isparta Petrol Turizm, Alanyalılar Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Hisarcık seferleri düzenliyor.
expand_less