Gümülcine Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gumulcine Hakkında

Gümülcine Hakkında

Gümülcine, Türk ve Müslüman mahalleleriyle ünlü, çok canlı ve hareketli bir Yunanistan şehri. Uzun cami minareleri, lokum satıcıları, kebap dükkanları, ipek ve gümüş eşya tezgahları Gümülcine şehrinin sokaklarını sarıyor. Gümülcine, çevresindeki diğer Trakya şehirlerinden oldukça farklı bir kültüre sahip ve şehrin nüfusunun büyük çoğunluğunu Türkler oluşturuyor.

Gümülcine, geniş bir alana yayılmış bir şehir ama yürüyerek pek çok önemli yer gezilebiliyor. Yeni Camii etrafında toplanan şehir merkezi yöresel restoranlar ve Türk kahvesi içebileceğiniz küçük kafeler ile çok güzel. Plateia Eirinis Caddesi’nin hemen arkasında, Gümülcine’nin ünlü Türk Mahallesi bulunuyor, burada göreceğiniz otantik tarihi evler, berberler ve çayhaneler sizi başka bir döneme götürecek güzellikte. Türk Mahallesi’nde 1884 yılı yapımı Saat Kulesi, Yeni Camii ve 1608'den kalma Eski Camii mutlaka görülmesi gereken yerler.

Gümülcine’nin en önemli kültürel yerlerinden birisi olan Din Müzesi, etkileyici bir Osmanlı köşkünde yer alıyor. Müzenin zengin koleksiyonlarında Bizans dönemi ikonları, 500 yıllık basılı İnciller, gümüş tören haçları, altın nakışlar ve 18. yüzyıl İbranice parşömenleri görülmeye değer güzellikte. Neolitik dönemden Bizans ve Osmanlı dönemlerine kadar uzanan tarihi eserleri sergileyen Gümülcine Arkeoloji Müzesi de tarih meraklılarının mutlaka uğraması gereken bir yer.

Gümülcine’nin en ilgi çeken tarihi yapılarından birisi olan 4. yüzyıldan kalma Bizans Kalesi, şehrin merkezinde yer alıyor. 16 kale kulesinden sadece birisi günümüze kalabildi ama yine de buradaki manzara oldukça etkileyici. Gümülcine’nin bir diğer ilgi çeken yerleri olan Meryem'in Göğe Kabulü Kilisesi ise 1800 yılında eski bir Bizans tapınağı üzerine inşa edilmiş. Hristiyanlar için bir hac yeri de olan Meryem'in Göğe Kabulü Kilisesi, yüzlerce yıllık ikonları ve ahşap oymalarıyla etkileyici bir manzara sunuyor.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gümülcine Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Gümülcine
420 TL15 sa 15 dk
roomBursa - Gümülcine
280 TL17 sa 7 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gümülcine otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gümülcine otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gümülcine otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gümülcine yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gümülcine 5 saat 30 dakika , Bursa - Gümülcine 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gümülcine seferleri bulunuyor?
expand_more
Öz İkizler Turizm, Bursa Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gümülcine seferleri düzenliyor.
expand_less