Gölhisar Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gölhisar Hakkında

Yüz ölçümü bakımından Burdur’un en büyük 2. ilçesi olma unvanına sahip Gölhisar, aynı zamanda şehrin en turistik yerlerinden de biri. İlçeye bağlı Yamadı Köyü sınırları içerisinde yer alan Gölhisar Gölü ile ünü tüm Türkiye’ye yayılan bölgeye Türkiye’nin dört bir yanından ve de Burdur merkezden otobüsle ulaşım sağlamanız mümkün. Aktarmalı veya aktarmasız olarak gerçekleştirilen Gölhisar varışlı otobüs seferleri düzenleyen firmaları görüntüleyebilir ve biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Tatlı su kefali, sazan ve yayın balığı yetiştiriciliğinin yaygın olduğu Gölhisar’da yapılacak aktivitelerin başında şüphesiz olta balıkçılığı geliyor. Tabii gün batımına yakın kurulan rakı-balık sofraları da Gölhisar’ın olmazsa olmazı. Gölhisar-İbecik yolu üzerinde karşınıza çıkacak olan Yapraklı Barajı ise 1991 yılında hizmete açılmış olmakla birlikte orman içerisindeki konumu, özellikle doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Gölhisar’da gezilecek yerler arasında en çok ilgi göreni de Yusufça beldesinde konumlanan ve yapımında tuğla, moloz, mermer lahit vb. devşirme malzemelerin kullanıldığı Yusufça Kilisesi. Buna ek olarak, İbecik Köyü’nün yaklaşık 2,5 km güneyinde yer alan Boubon Antik Kenti’ndeki meşhur agora, tiyatro, mabetler, sarnıçlar ve çeşmeler de kesinlikle görülmeye değer. Tarih meraklıların bayılacağı bir başka yer ise yine antik tiyatro ve agoranın olduğu Kibyra (Cbyra) Antik Kenti. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden Burdur merkez veya Gölhisar varışlı gerçekleşen otobüs seferlerini değerlendirebilir ve bütçenize, seyahat tarihinize en uygun olanı seçerek biletinizi internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Gölhisar Otogarı Hakkında

Burdur'a 107 kilometre uzaklıktaki 22.000 nüfuslu Gölhisar ilçesinin otogarı, merkezi bir konumda İbni Sina Caddesi üzerinde yolculara hizmet veriyor. Güzel konumundan dolayı yolcuların yürüyerek resmi dairelere, ana caddelere ve alışveriş merkezlerine kolaylıkla gidebileceği Gölhisar Otogarı’ndan isterseniz belediye otobüsleri, kooperatif minibüsleri ve taksiler ile de hem ilçe merkezindeki her mahallede hem de Burdur ve çevre ilçelere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İbni Sina Caddesi ve Matbaa Sokak gibi otogar çevresindeki noktalarda duraklarını görebileceğini belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Gölhisar Hastanesi, Gölhisar Belediye Başkanlığı, Gölhisar Halk Eğitim Merkezi, Cumhuriyet Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Bulvarı, Burdur Caddesi ve Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu gibi yoğun yerlere akşam saat 21:30’a kadar kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Gölhisar Otogarı çevresindeki duraklarından hareket eden minibüslerle de Çeşme Mahallesi, Konak Mahallesi, Fatih Mahallesi, Armutlu Mahallesi gibi binlerce nüfusu mahalle ve caddeye gidebilirsiniz. Otogarındaki ilçe peronundan hareket eden minibüslerle ise başta Burdur merkezi olmak üzere Yeşilova, Bucak, Altınyayla, Ağlasun gibi Burdur'un 10 ilçesinin yanı sıra Kibyra Antik Kenti, Böğrüdelik Yaylası, Gölhisar Gölü, Salda Gölü ve Burdur Gölü gibi pek çok turistik noktalara her saat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatlerinin çalışma saatleri dışında taksi ile de Gölhisar’ın turistik noktalarına ve mahallelerine 5 dakikalık bir yolculukla ulaşmanız mümkün. Otogar çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz taksi duraklarının yanı sıra 7 gün 24 saat hizmet veren Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Gölhisar Taksi’ye 0543 411 23 23 numaralı telefon da ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.

Gölhisar Otogarı Hakkında

Burdur iline 107 kilometre uzaklıkta bulunan Gölhisar ilçesine şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. İlçeye birkaç otobüs firması direkt olarak seyahat gerçekleştirse de Burdur merkez üzerinden çok fazla seçenekle ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Gölhisar’daki küçük ölçekli otogara sadece yerel firmalar tarafından direkt sefer yapıldığını belirtelim. Burdur Caddesi, İbni Sina Sokak’ta konumlanan Gölhisar Otogarı ilçe merkezine yürüme mesafesinde yer alıyor. Dolayısıyla merkezden otogara yürüyerek birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Fakat ilçenin farklı yerlerinden otogara gelmek için halk otobüsü, ticari taksi, özel veya kiralık aracın yanı sıra firmaların ücretsiz hizmeti olan yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Halk Otobüsü

Gölhisar Otogarı, merkezde konumlandığından yürüyerek buraya gidebilirsiniz. Ancak ilçenin diğer bölgelerinden otogara gelmek için belediyenin hizmeti olan halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Gölhisar’ın farklı noktalarından hareket eden halk otobüsleriyle merkeze kadar gelebilir, buradan da otogara yürüyebilirsiniz.   

Minibüs

İlçede faaliyet gösteren kooperatif minibüsler aracılığıyla da Gölhisar Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Gölhisar’ın farklı mahallelerinden geçen minibüsler otogar çevresindeki duraklara kadar hizmet veriyor. Burdur il merkezinden ise Gölhisar minibüslerine binerek merkeze kadar gelebilirsiniz.

Ticari Taksi

Toplu taşıma araçları dışında daha konforlu seyahat için ticari taksileri de tercih edebilirsiniz. Gölhisar küçük bir ilçe olduğundan, neresinde olursanız olun birkaç dakika içerisinde otogarda bulunabilirsiniz. Yakınınızda bulunan bir taksi durağından 7 gün 24 saat taksi hizmeti alabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisi

Gölhisar Otogarı’nda birkaç otobüs firması hizmet veriyor. Bu otobüs firmalarının ücretsiz yolcu servisleriyle de ilçenin birçok noktasından otogara ulaşabilirsiniz. Fakat firmaların ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlayıp sağlamadıklarını yetkili bir kişiden öğrenmenizi tavsiye ederiz.  

Özel veya Kiralık Araç

Gölhisar merkezden ya da ilçenin belirli noktalarından otogara gitmek için özel aracınız ya da kiralamış olduğunuz aracınızı kullanabilirsiniz. İlçenin merkezinde, Burdur Caddesi’ne yakın İbni Sina Sokak’ta bulunan Gölhisar Otogarı’na birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gölhisar Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gölhisar otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gölhisar otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gölhisar otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gölhisar yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Bursa - Gölhisar 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gölhisar seferleri bulunuyor?
expand_more
Başkent Turizm, Varan Turizm, Güney Akdeniz Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Gölhisar seferleri düzenliyor.
expand_less