Gence Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gence Hakkında

Gence Hakkında

Azerbaycan'ın Bakü’den sonra ikinci büyük şehir olan Gence, Gence Çayı’nın iki kıyısını da kapsıyor. Gence’de yaşanan büyük bir deprem sonucu oluşan dağ gölü Göygöl Gölü, doğal güzelliklerinden dolayı şehirdeki en sevilen gezi alanlarından biri. Gölün çevresinde pek çok restoran ve konaklama tesisi de bulunuyor. Gence, doğal güzelliklere sahip olsa da bu şehri asıl ilgi çekici yapan uzun tarihi ve pek çok medeniyetin buraya bıraktığı izler.

Gence’nin en ilgi çeken yerlerinden olan Nizami Anıt Mezarı, şair Nizami Gencevi onuruna inşa edilmiş. Ünlü 12. yüzyıl şairi için 1947’de inşa edilen bu anıt mezar, 1991 yılında yenilendi. Gence şehrinde görülmesi gereken önemli bir diğer simgesel yapı da Gence Camii olarak da bilinen Şah Abbas Camii. 1606 yılında inşa edilen bu etkileyici cami, İran Şah’ı Şah Abbas tarafından yaptırıldı. Cami günümüzde önemli bir hac yeri olarak da ilgi görüyor. Gence şehrinde Osmanlı döneminden kalma eserler görmek de mümkün. Bunların en önemlisi ise Gence Kalesi. III. Murat tarafından 1588 yılında yaptırılan tarihi Gence Kalesi, Osmanlı kale mimarisinin bütün özelliklerini sergiliyor. Kaleyi gezdikten sonra kale surlarından Gence şehrinin etkileyici manzarasını da izleyebilirsiniz.

Gence şehrinde gezeceğiniz en ilginç yer olan Gence Şişe Evi, 48.000’den fazla şişe kullanılarak 1966 yılında yapıldı. Pek çok farklı boyutta ve renkle cam şişeyle inşa edilen ev, dünyada türünün tek örneği. Kısa zaman önce yenilenen Gence Şişe Evi, turistlerin mutlaka ziyaret ettiği, şehrin simgesel yapılarından biri.

 

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gence Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Gence
300 TL115 sa 30 dk
roomİzmir - Gence
360 TL113 sa 30 dk
roomAnkara - Gence
280 TL37 sa 30 dk
roomBursa - Gence
300 TL1
roomTrabzon - Gence
300 TL1
roomSamsun - Gence
300 TL1

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gence otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gence otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gence otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Gence seferleri bulunuyor?
expand_more
Lüks İstanbul Turizm, Öz Nuhoğlu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gence seferleri düzenliyor.
expand_less