Gence Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gence Hakkında

Gence Hakkında

Azerbaycan'ın Bakü’den sonra ikinci büyük şehir olan Gence, Gence Çayı’nın iki kıyısını da kapsıyor. Gence’de yaşanan büyük bir deprem sonucu oluşan dağ gölü Göygöl Gölü, doğal güzelliklerinden dolayı şehirdeki en sevilen gezi alanlarından biri. Gölün çevresinde pek çok restoran ve konaklama tesisi de bulunuyor. Gence, doğal güzelliklere sahip olsa da bu şehri asıl ilgi çekici yapan uzun tarihi ve pek çok medeniyetin buraya bıraktığı izler.

Gence’nin en ilgi çeken yerlerinden olan Nizami Anıt Mezarı, şair Nizami Gencevi onuruna inşa edilmiş. Ünlü 12. yüzyıl şairi için 1947’de inşa edilen bu anıt mezar, 1991 yılında yenilendi. Gence şehrinde görülmesi gereken önemli bir diğer simgesel yapı da Gence Camii olarak da bilinen Şah Abbas Camii. 1606 yılında inşa edilen bu etkileyici cami, İran Şah’ı Şah Abbas tarafından yaptırıldı. Cami günümüzde önemli bir hac yeri olarak da ilgi görüyor. Gence şehrinde Osmanlı döneminden kalma eserler görmek de mümkün. Bunların en önemlisi ise Gence Kalesi. III. Murat tarafından 1588 yılında yaptırılan tarihi Gence Kalesi, Osmanlı kale mimarisinin bütün özelliklerini sergiliyor. Kaleyi gezdikten sonra kale surlarından Gence şehrinin etkileyici manzarasını da izleyebilirsiniz.

Gence şehrinde gezeceğiniz en ilginç yer olan Gence Şişe Evi, 48.000’den fazla şişe kullanılarak 1966 yılında yapıldı. Pek çok farklı boyutta ve renkle cam şişeyle inşa edilen ev, dünyada türünün tek örneği. Kısa zaman önce yenilenen Gence Şişe Evi, turistlerin mutlaka ziyaret ettiği, şehrin simgesel yapılarından biri.

 

 

Gence Otogarı Hakkında

Azerbaycan’ın en büyük ve eski şehirlerinden biri olan Gence’ye ulaşım hizmetleri sağlayan Gence Otogarı’na Türkiye'den de otobüs seferleri düzenleniyor. Gence merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta, şehrin çıkışında yer alan Gence Otogarı’ndan ulaşım için otobüsler ve taksiler yolculara hizmet veriyor.

Otobüsler

Gence Otogarı içerisinde duraklarını görebileceğiniz 7 ve 23 hat numaralı otobüslerle otogardan kolayca Gence Kalesi, şehir parkları, tarihi camiler, turistik yerler, caddeler ve mahallelere otogardan geçebilirsiniz.

Taksiler

Şehir merkezinden uzak bir konumda bulunan Gence Otogarı’nda taksiler de yoğun olarak kullanılıyor. Otogarda 7 gün 24 saat taksi bulmanız mümkün.

Gence Otogarı Hakkında

Türkiye'den de düzenli olarak otobüs seferlerinin gerçekleştirildiği Gence Otogarı’na otobüsler ve taksilerle istediğiniz saatte kolayca geçebilirsiniz.

Otobüsler

Gence şehrinin mahalleleri, müzeleri, turistik tesisleri, resmi daireleri önünde durakları olan 17 ve 23 hat numaralı otobüslerle kolayca 15-20 dakikalık bir yolculukla Gence Otogarı’na geçebilirsiniz.

Taksiler

Gence şehir merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Rahat Taxi durağına +994 77 710 00 01, Taxi Maxim Ganja durağına ise +994 22 428 98 98 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gence otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gence otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gence otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less