Emet Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Emet Hakkında

Huzur ve şifa kaynağı kaplıcalarıyla meşhur Emet, Kütahya şehrine bağlı ilçelerden biri. Osmanlı Hamamı ve Kaynarca Hamamı gibi bölümlere ayrılan kaplıcalara gelerek safra kesesi, romatizma, eklem hastalıkları ve bazı cilt sorunlarınıza çare arayabilirsiniz. Üstelik dilerseniz ilçeye sadece kaplıca tatili için bile gelebilir ve termal tesislerin huzur veren havuzlarından yararlanabilirsiniz. Kalsiyum, sülfat, magnezyum ve bikarbonat yönünden zengin suların yanı sıra ilçe ayrıca sahip olduğu geniş bor yatakları ile biliniyor. Türkiye sınırlarında bulunan bor rezervlerinin büyük kısmı Emet ve yakınlarında yer alıyor. 

Hisarcık, Tavşanlı ve Simav gibi ilçelerle komşu olan Emet’e tüm bu ilçelerden ve Kütahya kent merkezinden sürekli devam eden minibüs ve otobüs seferleriyle gelebilirsiniz. Üstelik ilçeye yurt içinde bazı kentlerden herhangi bir aktarma gerekmeden seyahat etme şansınızın da bulunduğunu anımsatalım. Geçmişten bugüne dek geleneklerini büyük ölçüde yaşatan ilçede özellikle mutfak kültürü hayli gelişmiş durumda. Geleneksel güveçlerin içine yerleştirilen malzemelerle hazırlanan ve fırında pişirilen yemekler, elde açılan yöresel mantı, nefis kokusu uzaktan bile alınabilen peynirli pide ve höşmerim tatlısı ilçeyi ziyaretiniz sırasında tadabileceğiniz nefis seçenekler. Eğer buradan ayrılmadan önce geleneksel el işi ürünleri incelemek ve alışveriş yapmak isterseniz de marifetli kadınların elinden çıkan iğne oyası aksesuarları ve şalvar gibi geleneksel kıyafetleri tercih edebilirsiniz. 

Emet’te yıllar içinde verilen göçler nedeniyle azalan nüfus günümüzde 20 binin biraz üzerinde. Özellikle ekonomik nedenlerle Kütahya kent merkezine ve çevredeki diğer şehirlere gidenlerin sayısı hayli fazla. Emet ve civarında gezerken başta Romalılar olmak üzere Anadolu’da yaşamış pek çok eski uygarlığa ait muazzam eserlere rastlayabilirsiniz. İlçeye kış mevsiminde gelenler ise yakınlarda bulunan kayak merkezlerinde keyifli bir tatil yapabilirler. Son yıllarda gitgide artan yerli turistlerle birlikte Emet ve çevresi termal kaynaklarıyla olduğu gibi doğa ve kış turizmiyle de ön plana çıkıyor. Özellikle eşsiz bir güzelliğe sahip krater gölü ile bilinen Eğriğöz Dağı bu konuda hayli ideal bir adres. Hızla akan suların arasında rafting macerasını deneyimlemek veya balık tutmak isteyenler ise Emet Çayı ve civarına muhakkak en az bir gün ayırmalılar.

Emet Otogarı Hakkında

Kütahya’nın “Termal Turizm Bölgesi” ilan edilen Emet ilçesinin otogarı, ilçe merkezinde Okullar Caddesi üzerinde yolculara hizmet veriyor. Emet Belediyesi, Emet Belediyesi Sosyal Tesisleri, Şelale Parkı, Akpınar Caddesi ve Kaynarca Camii gibi yakın noktalara yürüyerek gidebileceğiniz otogardan termal otellere ve diğer caddelere ulaşım için ise özel halk otobüsleri, taksi ve minibüsler yolculara hizmet veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Otogar önündeki Okullar Caddesi üzerinde durakları olan özel halk otobüsleriyle her yarım saatte bir Emet termal otelleri, Simav Caddesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi, Gezne Camii, Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi ve Dumlupınar Üniversitesi Emet MYO gibi pek çok önemli yere veya Hamam Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Dere Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi gibi ilçenin 7 mahallesine Emet Otogarı’ndan kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Emet Otogarı içine durakları bulunan ilçeler arası minibüsler ise her saat Kütahya merkezinin yanı sıra Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane, Simav, Tavşanlı ilçelerine ve köylerine ulaşım hizmeti veriyor.

Taksi

Otogara yakın bir konumdaki Kasap Pınarı Caddesi üzerinde durağı bulunan Emet Taksi ile 24 saat boyunca Emet merkezinde istediğiniz yere 10 dakikalık kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Emet Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Emet otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Emet otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Emet otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Emet seferleri bulunuyor?
expand_more
Kütahyalılar Turizm, Nokta Turizm, Star Diyarbakır Türkiye’nin birçok şehrinden Emet seferleri düzenliyor.
expand_less