Durres Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Durres Hakkında

Durres Hakkında

Arnavutluk'un en büyük ikinci kenti olan Durres, Balkan Yarımadası'nda benzersiz bir konumda yer alıyor. Durres, modern turizm tesislerinin yanı sıra tarihi yapısını da korumayı başarmış bir liman şehri. Dünya çapında ilgi gören arkeolojik alanlarının yanında Durres, muhteşem plajlarıyla da Arnavutluk'un turizm cenneti olarak turistlerin akınına uğruyor.  Roma ve Bizans dönemi eserleriyle dolu olan Durres, tarihi 1500 yıl öncesine dayanan Arnavutluk'un en büyük amfitiyatrosu kalıntıları ile tarih sevenleri etkiliyor. Bu güzel şehirde Osmanlı kuşatması dönemlerinden kalan ve Arnavutluk'un ulusal sembolü olan ihtişamlı Skanderbeg Kalesi, Durres şehrinin ortasında Venedik Kulesi olarak bilinen M.S. 400 tarihli Durres Kalesi, etkileyici taş mimarisiyle dikkat çeken Bizans Forumu ve 1503'de inşa edilen Fatih Camii mutlaka görülmesi gereken turistik yerler.

Adriyatik Denizi kıyısında yer alan Durres, ülkenin en büyük ve hareketli plajlarına sahip. Durres Plajı, on kilometre boyunca uzanıyor ve su sporları olanaklarının yanı sıra özellikle yaz aylarında pek çok etkinliğe ve konsere de ev sahipliği yapıyor. Spille Plajı ise Durres merkezine uzak olduğu için çok daha sakin ve huzurlu bir plaj. Spille Plajı, deniz kenarında rahat bir gün geçirmek isteyen Avrupalı turistlerin en çok tercih ettiği plaj. Açık hava maceralarını sevenler tercih ettiği bir Durres etkinliği ise Shtam Geçidi Milli Parkı doğa yürüyüşleri. Kruje'den Burrel bölgesine uzanan bu yürüyüş yolları, 1250 metre yükseklikte engin dağ manzaraları ile unutulmaz anlar yaşatıyor.

Durres, bir liman şehri olarak 18. ve 19. yüzyıl ticaret bölgelerini özenle korumuştur. Şehrin Arnavut kaldırımlı sokaklarında keyifli tatil alışverişleri yapabileceğiniz Kruja Pazarı, kentteki en popüler alışveriş alanı olarak gezilmeye değer bir yer.

 

Durres Otogarı Hakkında

Arnavutluk’un turistik Durres şehrinin otogarı, şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Durres Otogarı’na yolcuların rahatça gidebilmesi için otobüsler ve taksiler yolculara hizmet veriyor.

Otobüsler

Durres sahil şeridindeki oteller, turistik noktalar, ana caddeler ve turistik meydanlarda duraklarını görebileceğiniz otobüslerle 15-20 dakikalık yolculuklarla kolayca otogarda olabilirsiniz.

Taksi

Turistik Durres şehrinde istediğiniz saatte otogara gitmek için taksilerden de faydalanabilirsiniz. BStaxi Durres durağına +355 69 635 6682, S Taxi Durres durağına ise +355 67 519 3090 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Durres Otogarı Hakkında

Arnavutluk’un Durres şehrinin merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta yer alan Durres Otogarı’ndan istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilmek için otobüs ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Otobüsler

Durres Otogarı’ndan şehir merkezine giden birkaç yerel otobüs hattı bulunuyor. 15-25 dakikalık yolculuklarla otogardan şehrin ana caddeleri, sahil kenarında turistik noktalar, oteller ve mahallelere rahatça ulaşmanız mümkün.

Taksi

Durres Otogarı içinde durakları bulunan taksiler de yolcular tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Otogardan şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde gitmek için 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerden faydalanabilirsiniz. Otogar taksilerinin yanı sıra BStaxi Durres durağına +355 69 635 6682 veya S Taxi Durres durağına +355 67 519 3090 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Durres otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Durres otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Durres otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less