Dobric Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Dobric Hakkında

Dobruca platosunun güneyinde kurulan Dobriç, Bulgaristan'a bağlı tarihi şehirlerden biri. Aynı isimle anılan bölgenin merkezi olan şehir, Bulgaristan’ın sahil hattına çok uzak sayılmaz. Bu anlamda avantajlı konumuna tarihi ve doğal zenginlikleri de eklenince Dobriç turistik anlamda önemli bir cazibe noktası haline geliyor. 16. yüzyılda bölgede yaşamını sürdüren Türkler sayesinde gitgide gelişen Dobriç, Türk yerleşimciler arasında Hacıoğlu Pazarcık adıyla da biliniyor. Bu ismi o dönemdeki kurucusundan alan şehrin günümüzdeki nüfusu ise 90 bine yakın.

Şehrin ‘’Eski Dobriç’’ olarak da bilinen bölümünde gezerken kentin simgesel yapılarından olan Dobriç Saat Kulesi’ni görebilirsiniz. Son derece yeşil bir şehir olan Dobriç’in park ve bahçeleri de ayrıca görülmeye değer. Eski dönemlerde şehir halkı bakır işlemeciliği ve tarımla geçimini sürdürüyordu. Günümüzde ise bu faaliyetler yerini daha çok ticarete bırakmış durumda. Bulgar asıllı sanatçı Preslava, Dobriç’te doğan meşhur isimlerden. 8 ayrı belediyeye ayrılan Dobriç, eskiden sadece küçük bir köy iken günümüzde ülkenin kuzeyindeki önemli yerleşimlerden biri haline geldi. Görülebilecek mimari eserleriyle olmasa da sokaklarını süsleyen heykelleri ve parklarıyla turistleri cezbeden şehirde ayrıca Bulgar mutfağından enfes yemekleri tadabileceğinizi anımsatalım. 

Dobriç’e gelmek için Varna’ya uçabilir ve buradan bir otobüse binerek direkt şehrin yolunu tutabilirsiniz. Başkent Sofya ise biraz daha uzak ancak buradan da bölgeye yine otobüsle seyahat etme şansınız bulunuyor. Bulgaristan’ın tıpkı Karadeniz sahil kıyısına yakın diğer yerleşimleri gibi Dobriç yaz döneminde daha kalabalık ve popüler bir yer haline geliyor. Şehrin mutfağında ise lezzetli Bulgar yemeklerinin yanı sıra beyaz peynirle tatlandırılan salatalar ve hamsi gibi balıklar öne çıkıyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dobric otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Dobric otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Dobric otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less