Çorlu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çorlu Hakkında

Tekirdağ’a bağlı Çorlu, başta sanayi ve ticaret gibi alanlarda Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasında yer alıyor. Günümüzde nüfusu 300 bine yaklaşan ilçede özellikle son yıllarda fabrikaların ve üretim tesislerinin sayısı hayli artmış durumda. Çerkezköy, Ergene, Silivri ve Muratlı gibi ilçelerle çevresi sarılan Çorlu, ayrıca Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan karayollarının göbeğinde bulunuyor. Tekirdağ kent merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki ilçeye buradan ve İstanbul’dan gün içinde sürekli hareket eden otobüslerle ulaşmak hayli kolay. Geçmişte Frigler, İskitler, Bizanslılar, Romalılar ve Osmanlılar tarafından yönetilen Çorlu’ya önceleri ‘’peynir diyarı’’ anlamına gelen ‘’Tribiton’’ adı veriliyordu. Yıllar içinde giderek büyüyen ve Türkiye’nin ekonomik anlamda en gelişmiş 10 ilçesi arasına yerleşen Çorlu, ayrıca Trakya’daki tek havalimanına ev sahipliği yapıyor. Buradan düzenlenen uçuşlarla başkent Ankara’ya direkt olarak seyahat edilebiliyor.  

İlk olarak ne zaman inşa edildiği bilinmeyen Çorlu Kalesi, sanayi tesisleriyle olduğu kadar tarihi birikimiyle de göz dolduran ilçede görülebilecek başlıca noktalardan. Şimdilerde sadece küçük bir kısmı ayakta kalabilen kalenin ardından eski bir Frig yerleşimi olan Thzolus Antik Kenti’ni gezebilirsiniz. Eğer temiz havada yürüyüş yapmak ve enerji depolamak isterseniz, Atatürk Orman Korusu bunun için fazlasıyla ideal. Ayrıca yaz aylarında Çorlu’nun merkezinden uzaklaşmadan denize girebileceğiniz harika plajlar var. Buralarda yüzerek veya güneşlenerek adeta bir tatil yöresi atmosferini yaşayabilirsiniz. Üstelik ağırlıklı olarak Trakya kültüründen izleri barındıran Çorlu’nun mutfağı da en az tarihi ve doğası kadar cezbedici. Patates çorbası, ciğer, dolma ve peynir helvası gibi lezzetleri burada keyifle tadabilirsiniz. Çorlu seyahatiniz sırasında konaklayacağınız bölgedeki oteller kendinizi tıpkı evinizdeymiş gibi hissettirecek. Ayrıca lüks ve rahatlık arayanların beklentilerini karşılayan yıldız sayısı yüksek otellerin yanı sıra kısıtlı bütçelere uygun seçenekler de ilçe sınırlarında hizmet veriyor.

Çorlu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni Çorlu Terminali’ni kullanan şanslı yolcular, bu noktadan şehir merkezine çok kolay bir şekilde ulaşma şansı bulacak.

Belediye Otobüsleri

Çorlu Terminali faaliyete geçtiğinde terminalin çevresine yeni otobüs durakları gelecek. Şu anda Hıdırağa Mahallesi’nden geçen 27 numaralı otobüslerin sefer sayısı terminal açılışı ile beraber artırılacak. Bu otobüs hattını kullanarak ilçe merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yeni Çorlu Terminali ile alakalı olarak pek çok detay kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre yeni terminalin içinde gün içinde toplamda 26 ayrı yolcu servisi hizmet verecek. Kendi firmanızın servislerini kullanarak ücret ödemeksizin şehir merkezine ya da çevre ilçelere ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Gişe, otopark, bakım atölyesi, satış ofisi ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dikkat çekecek olan terminalin hemen dış alanında büyük bir dolmuş durağı yer alacak. Tekirdağ merkez de dahil olmak üzere ulaşmak istediğiniz pek çok noktaya bu dolmuşlar sayesinde ulaşmanız mümkün olacak.

Taksi

Terminal çevresine bir adet taksi durağının ekleneceği resmi anlamda açıklandı. Bu sayede 24 saat boyunca, Çorlu başta olmak üzere şehirdeki tüm ilçelere ulaşmak adına uygun bir taksi bulabileceksiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çorlu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çorlu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çorlu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çorlu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çorlu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çorlu 2 saat , İzmir - Çorlu 9 saat 30 dakika , Ankara - Çorlu 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çorlu seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Metro Turizm, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Çorlu seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  9 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule
map placeholder
expand_less