Buldan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Buldan Hakkında

Denizli’ye bağlı tarihi yerleşimlerden Buldan, özellikle artık dünya çapında ün kazanan beziyle bilinen bir ilçe. Şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafedeki Buldan’ın geçmişi ise günümüzden en az 4 bin yıl öncesine dek uzanıyor. Şimdilerde yaklaşık 30 bin nüfusu ağırlayan ilçede eskiden Lidyalılar, Persler, Frigler, Romalılar, Hititler ve Bizanslıların yaşadığı biliniyor. Üstelik böylesine derin ve köklü bir tarihi barındıran ilçede gezerken ziyaret edebileceğiniz güzelliklerin sayısı da hiç az değil. Yenicekent adıyla bilinen kasabanın yakınlarında kurulan tarihi Tripolis Antik Kenti, özellikle Buldan’ın eski çağlarına doğru uzanmak isteyenleri bekleyen yerlerden. Bölgeyi saran kestane ve çınar ağaçlarının ilçeye günümüzde de kullanılan ismini verdiğine dair görüşler son derece yaygın. Nitekim Buldan adının çınar anlamına gelen ‘’buladan’’ sözcüğünden türediği düşünülüyor.

Buldan’ın karakteristik özelliklerinden biri ise kuşkusuz rengarenk cumbalı evleri. Rum ve Osmanlı mimarisini yansıtan evlerin bazılarını günümüzde de ilçeyi ziyaret ettiğinizde görebilirsiniz. Üstelik genellikle 2 veya 3 kattan meydana gelen evlerin bir kısmında eski dokuma atölyeleri de bulunuyor. Buldan’a seyahat için en iyi zaman ise kuşkusuz yöresel festival ve şenliklerin gerçekleştiği günler. Özellikle Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali, her sene hayli keyifli görüntülere sahne oluyor. Festivalde düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabileceğiniz gibi dilerseniz kurulan tezgahlarda satılan el emeği hediyeliklerden de satın alabilirsiniz. Ayrıca çarşıda gezerken göreceğiniz dükkanlarda meşhur Buldan bezinden bulabilirsiniz.  

Buldan’ı turistik anlamda cazip hale getiren diğer bir özelliği ise kuşkusuz şifalı kaynak suları. Hem kaplıca hem de içme kürü olarak yararlanabileceğiniz sular pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor. Bölgede yaşayanlar arasında ‘’Çamur Hamamı’’ ismiyle bilinen Gamera Kaplıcası, her yıl ülkenin farklı kentlerinden gelen binlerce turistin gözdesi. Ziyaretçilerde hayranlık yaratan enfes doğası, yüzlerce yıllık tarihi eserleri ve şifa dağıtan kaynak sularıyla Buldan, her daim huzur dolu bir tatil için en ideal adreslerden. Üstelik ilçeyi ziyaretiniz sırasında yörenin meşhur çağla dürümünü veya ceviz, kıyma ve maydanoz gibi lezzetlerle hazırlanan çörek dolmasını tadabilirsiniz.

Buldan Otogarı Hakkında

Denizli’nin 27.000 nüfusa sahip küçük bir ilçesi olan Buldan’ın otogarı, Dört Eylül Mahallesi’nde Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ilçe merkezine sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Aceleniz veya çok bavulunuz yoksa yürüyerek kolayca Buldan Otogarı’ndan ilçenin her noktasına gidebilirsiniz. Yolculara ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile de rahat bir yolculukla hem ilçenin merkezine hem Denizli ve çevre ilçelere ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Buldan Otogarı çıkışındaki Adnan Menderes Bulvarı, otogarın karşısındaki Konak Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde durakları bulunan Buldan belediye otobüsleri ile Buldan Otogarı’ndan Alanyazı Meydanı, Kestane Deresi Parkı, Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu, Buldan Çarşısı, Celal Bayar Bulvarı ve Buldan Kaymakamlığı gibi pek çok merkezi noktaya akşam saat 21:30’a kadar ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Buldan Otogarı’nda hem ilçe içi hem de ilçeler arası hizmet veren minibüsler bulmanız mümkün. İlçe içi minibüslerinin durakları otogarın çıkış kapısı karşısında Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alıyor. Minibüslerle ilçenin Cumhuriyet Mahallesi, Yeni Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi ve Yenicekent Mahallesi gibi büyük mahalle ve semtlerine her yarım saatte bir ulaşmanız mümkün.

İlçeler arası hizmet veren Denizli Belediyesi’nin işlettiği 10 tane minibüs ise sabah saat 06:00’dan gece 21:30’a kadar her yarım saatte bir başta Denizli merkezi olmak üzere Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas, Babadağ ve Çal gibi 19 ilçeye ve köylere yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Buldan Otogarı’nın çıkış kapısı önünde her zaman taksi bulmanız mümkün. Otogara yakın bir konumda Atatürk Caddesi üzerinde hizmet veren Merkez Taksi’ye 0258 431 25 80, Adnan Menderes Bulvarı’nda durağı olan Çınar Taksi’ye ise 0258 431 42 00 numaralı telefonla ulaşarak da taksi hizmet alabilir ve ilçede istediğiniz noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Buldan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Buldan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Buldan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Buldan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Buldan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Buldan 9 saat 30 dakika , İzmir - Buldan 3 saat 30 dakika , Bursa - Buldan 6 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Buldan seferleri bulunuyor?
expand_more
Alaşehir Sarıkız Turizm, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Buldan seferleri düzenliyor.
expand_less