Bulanık Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bulanık Hakkında

Murat Nehri ve Haçlı Gölü ile çevrelenen Bulanık, Muş’un en büyük ve kalabalık ilçelerinden. Nüfusu toplamda 90 bine yaklaşan Bulanık, önceleri daha çok Ermeni asıllı yerleşimcilere ev sahipliği yapan bir yer olarak biliniyordu. Günümüzde ise bu durum büyük çoğunlukla değişiklik gösteriyor. Muş şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre kadar mesafede konumlanan Bulanık’ta özellikle doğal güzellikler anlamında pek çok harika adres mevcut. Geçmiş dönemler boyunca Urartular, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapan ilçe, ayrıca bir dönem Rus işgali altında kaldı. Üstelik günümüzde Bulanık ilçe merkezi ve çevresinde gezerken tüm bu muazzam tarihi mirasa şahitlik edebilirsiniz. 

Göz kamaştıran güzelliği ile ziyaretçilerin üzerinde adeta büyüleyici bir etki bırakan Haçlı Gölü, Bulanık geziniz sırasında uğrayabileceğiniz duraklardan sadece biri. Yakınlarında bulunan köyün adıyla anılan gölün bölgede meydana gelen volkanik hareketler sonucunda oluştuğu biliniyor. Kış mevsiminde üzeri buzla kaplanan göl, bu sayede ilçeye kışın gelenlere bambaşka manzaralar vaat ediyor. Bölgede gezerken ayrıca ilçenin yakınlarında bulunan bir madenden çıkarılan yerel taşlardan yapılmış geleneksel evlere rastlayabilirsiniz. Özellikle ısıya son derece dayanıklı olmasıyla bilinen taşlar, bu özelliğinden ötürü uzun süre boyunca sağlam kalabiliyor. Böylece ilçede inşa edilen yapılar yıllarca yıkılmadan dayanabiliyor. Bulanık’a bağlı Esenlik Köyü’nün sınırlarında yer alan Esenlik Camii, yöreye Selçuklu hakimiyeti döneminden miras kalan eski eserlerden. 1100’lü yılların sonunda inşa edilen ibadethane, halen son derece iyi durumda. Birbirine oldukça yakın noktalarda inşa edilen Mollakent Camii ve Mollakent Medresesi ise bölgedeki diğer Selçuklu mimari yapıları arasında.

Bulanık, çevresini saran doğal ve tarihi mirasların yanı sıra merkezinde de oldukça canlı bir kültürel yaşamı barındırıyor. İlçede yaşayan gençler tarafından doldurulan kafelerde lezzetli pasta ve tatlıları deneyebilir, dilerseniz akşamları canlı müzik yapılan mekanların yolunu tutabilirsiniz. İlçeye ulaşmak için Muş’tan Bulanık yönüne sürekli devam eden minibüs hatlarını tercih edebilir veya Türkiye’nin farklı kentlerinden direkt Bulanık’a ulaştıran şehirler arası otobüsleri değerlendirebilirsiniz.

Bulanık Otogarı Hakkında

Muş merkezine 107 kilometre uzaklıktaki 80.000 nüfuslu Bulanık ilçesinin otogarı, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde Bahçelievler Mahallesi'nde Muş-Ağrı Yolu kenarında yolculara hizmet veriyor. Kısa bir yürüyüşle pek çok ana caddeye ulaşabileceğiniz otogardan isterseniz belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile de hem Bulanık ilçe merkezinde her noktaya hem de Muş ve ilçelerini gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Bulanık Otogarı’ndaki duraklarında hareket eden belediye otobüsleri ile Karaoğlan Caddesi, Bulanık Belediyesi, Bulanık Meslek Yüksekokulu, İnönü Caddesi, Bulanık Devlet Hastanesi, Kazım Karabekir Parkı gibi pek çok merkezi noktaya 5-10 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Bulanık'ta minibüsler çoğunlukla ilçeler ve köyler arası ulaşım konusunda yolculara hizmet veriyor. Her saat bulabileceğiniz 27 Nolu Bulanık Birlik Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile başta Muş merkezi olmak üzere Hasköy, Korkut, Malazgirt, Varto gibi Muş'un 6 ilçesi ve köylerini gitme şansınız var.

Taksi

Bulanık Otogarı çıkışında her zaman taksi bulmanız mümkün. İsterseniz otogara yakın bir noktada durağı bulunan Ovam Taksi’ye 0542 594 22 35, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde durağı bulunan Lider Taksi’ye ise 0436 311 30 88 numaralı telefon ulaşarak da taksi hizmeti alabilirsiniz.

Bulanık Otogarı Hakkında

Bulanık Otogarı, ilçenin merkezinde yer aldığı için ulaşım ağlarının da ortasında bulunuyor. Otogara ulaşım sağlamak için taksi ve minibüs tercih edilebilir. Muş-Ağrı yolu üzerinde bulunan Bulanık Otogarı ulaşımın rahat olması ile de öne çıkıyor.  

Minibüs

Bulanık Otogarı’na ulaşım için en sık kullanılan araçlardan birisi olan minibüsler, ilçenin çeşitli noktalarından hareket ediyorlar. Birçok yerde durağı bulunan ilçe minibüsleri, buralardan aldıkları yolcuları Bulanık Otogarı’nın içerisine kadar getiriyorlar. Günün belirli saatlerinde kalkan minibüsler ile terminale hızlı bir biçimde varabilirsiniz.

Taksi

Bulanık’ta otogara en hızlı ulaşabileceğiniz araçların başında taksiler geliyor. İlçe genelinde yedi taksi durağı hizmet veriyor. Bu duraklardan bineceğiniz araçlar ile sorunsuz bir biçimde Bulanık Otogarı’na varabilirsiniz. Merkez Taksi’ye 0531 240 49 10, Lider Taksi’ye 0436  311 30 88, Yeni Hastane Taksi’ye 0542 594 22 35, Ovam Taksi’ye 0542 594 22 35, Class Taksi’ye  0530 662 64 84 numaralarından ulaşarak, araç çağrısı yapabilirsiniz. Bunlar dışında Hastane Taksi Durağı ve Güven Taksi Durağı gibi seçenekler de ilçe genelinde yer alıyor.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bulanık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bulanık otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bulanık otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bulanık otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bulanık yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bulanık 22 saat , İzmir - Bulanık 23 saat 30 dakika , Ankara - Bulanık 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bulanık seferleri bulunuyor?
expand_more
Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası, Lider Muş Tur Türkiye’nin birçok şehrinden Bulanık seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
map placeholder
expand_less