Bulanık Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bulanık Hakkında

Murat Nehri ve Haçlı Gölü ile çevrelenen Bulanık, Muş’un en büyük ve kalabalık ilçelerinden. Nüfusu toplamda 90 bine yaklaşan Bulanık, önceleri daha çok Ermeni asıllı yerleşimcilere ev sahipliği yapan bir yer olarak biliniyordu. Günümüzde ise bu durum büyük çoğunlukla değişiklik gösteriyor. Muş şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre kadar mesafede konumlanan Bulanık’ta özellikle doğal güzellikler anlamında pek çok harika adres mevcut. Geçmiş dönemler boyunca Urartular, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapan ilçe, ayrıca bir dönem Rus işgali altında kaldı. Üstelik günümüzde Bulanık ilçe merkezi ve çevresinde gezerken tüm bu muazzam tarihi mirasa şahitlik edebilirsiniz. 

Göz kamaştıran güzelliği ile ziyaretçilerin üzerinde adeta büyüleyici bir etki bırakan Haçlı Gölü, Bulanık geziniz sırasında uğrayabileceğiniz duraklardan sadece biri. Yakınlarında bulunan köyün adıyla anılan gölün bölgede meydana gelen volkanik hareketler sonucunda oluştuğu biliniyor. Kış mevsiminde üzeri buzla kaplanan göl, bu sayede ilçeye kışın gelenlere bambaşka manzaralar vaat ediyor. Bölgede gezerken ayrıca ilçenin yakınlarında bulunan bir madenden çıkarılan yerel taşlardan yapılmış geleneksel evlere rastlayabilirsiniz. Özellikle ısıya son derece dayanıklı olmasıyla bilinen taşlar, bu özelliğinden ötürü uzun süre boyunca sağlam kalabiliyor. Böylece ilçede inşa edilen yapılar yıllarca yıkılmadan dayanabiliyor. Bulanık’a bağlı Esenlik Köyü’nün sınırlarında yer alan Esenlik Camii, yöreye Selçuklu hakimiyeti döneminden miras kalan eski eserlerden. 1100’lü yılların sonunda inşa edilen ibadethane, halen son derece iyi durumda. Birbirine oldukça yakın noktalarda inşa edilen Mollakent Camii ve Mollakent Medresesi ise bölgedeki diğer Selçuklu mimari yapıları arasında.

Bulanık, çevresini saran doğal ve tarihi mirasların yanı sıra merkezinde de oldukça canlı bir kültürel yaşamı barındırıyor. İlçede yaşayan gençler tarafından doldurulan kafelerde lezzetli pasta ve tatlıları deneyebilir, dilerseniz akşamları canlı müzik yapılan mekanların yolunu tutabilirsiniz. İlçeye ulaşmak için Muş’tan Bulanık yönüne sürekli devam eden minibüs hatlarını tercih edebilir veya Türkiye’nin farklı kentlerinden direkt Bulanık’a ulaştıran şehirler arası otobüsleri değerlendirebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bulanık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bulanık otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bulanık otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bulanık otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Bulanık seferleri bulunuyor?
expand_more
Lider Muş Tur, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası Türkiye’nin birçok şehrinden Bulanık seferleri düzenliyor.
expand_less