Bolvadin Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bolvadin Hakkında

Batı Anadolu’da kurulan tarihi yerleşimlerden Bolvadin, kaplıcaları ve termal merkezleri ile meşhur Afyonkarahisar’a bağlı ilçelerden. En az 10 bin yıllık kadim geçmişi barındırdığı düşünülen ilçe, özellikle Antik Yunan, Roma ve Bizans dönemlerinde epeyce önemli bir ekonomik ve sanatsal çekim noktası olarak anılıyordu. Anadolu'ya Türk kültürünü kazandıran mücadeleler arasında gösterilen Bolvadin Savaşı'na ev sahipliği yapan ilçe, geçmişte ayrıca Karamanoğulları, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından da bir müddet yönetildi. Ahilik teşkilatının gelişmesinde önemli rol oynayan Bolvadin’de gezerken Akarçay üzerinde inşa edilen tarihi Kırkgöz Köprüsü’nü görebilirsiniz. İlçe merkezinden yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alan köprü, Bağdat ile İstanbul’u birbirine bağlayan eski yolun güzergahında bulunuyor. Toplamda 60 gözden meydana gelen yapı, ismini eski Türk mitolojisine dayanan geleneklerden alıyor. Frigler, Bizanslılar ve Osmanlılar döneminde de kullanılan Kırkgöz Köprüsü, özellikle askeri alanda taşıdığı önem dolayısıyla anılıyor. Hatta geçmiş çağlarda köprüye sahip olan devletin Anadolu’nun batısına hükmedecek denli güce kavuşacağı ifade ediliyordu.

Afyonkarahisar’a 53 kilometre mesafedeki Bolvadin’e kentin merkezinden veya Isparta, Uşak, Denizli, Eskişehir, Burdur, Konya ve Kütahya gibi komşu yerleşimlerden otobüsle kolayca seyahat edebilirsiniz. İlçeye İstanbul’dan yolculuk yapacaklar ayrıca Kütahya Havalimanı’nı da kullanabilirler. Bolvadin’e direkt olarak gelen otobüs seferleri ise kuşkusuz çok daha zahmetsiz ve rahat ulaşım olanağı sağlıyor. 

Batı Anadolu’nun muazzam doğasında huzur bulmak için ilçeden yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Eber Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Pek çok balık ve kuş türüne ev sahipliği yapan gölün etrafı görkemli dağ manzaraları ile çevrili. Böylece buraya yolunuz düştüğünde her daim şairane güzellikte fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz. İlçenin merkezinde ziyaretçileri bekleyen Bolvadin Müzesi ise Osmanlı’nın yanı sıra Bizans, Selçuklu ve Roma dönemlerinden kalma muazzam eserleriyle Bolvadin tarihinin kısa bir özetine şahitlik etme şansı sunuyor. Üstelik Bolvadin gezisi esnasında Türkiye’de genellikle ismi Kapadokya ile anılan peri bacası şeklinde taşların bazı örneklerine de rastlamak mümkün. Özburun kasabası yakınlarında yer alan peri bacaları, kış mevsiminde üzerine yağan karla beraber adeta ziyaretçilere masal alemini anımsatıyor. Ayrıca ilçeye Ağustos ayı içinde seyahat ederseniz, her sene kutlanan Bolvadin Kaymak Festivali’nin keyifli atmosferini yaşayabilirsiniz.  

Bolvadin Otogarı Hakkında

Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biri olan Bovadin’de bulunan otogar, ilçe merkezine yürüme mesafesindeyken şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Otogara ulaşım ise oldukça kolay. Kent merkezinden otogara ulaşmak için belediye otobüsü ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz gibi taksiyi ya da yolcu servislerini de tercih edebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Afyonkarahisar merkezinden kalkan otobüsler aracılığıyla Bolvadin Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Bolvadin’e giden otobüsler, sabah 06.10 itibarıyla başlayıp 20 ve 30 dakikalık periyotlarla akşam 22.00’ye kadar sefer düzenliyor.

Minibüsler

Afyonkarahisar’dan kalkan minibüsler aracılığıyla şehrin pek çok yerine gitmek mümkün. S.S. 24 No’lu Bolvadin Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüslerini kullanarak da kent merkezinden otogara ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım aracını seçtiğiniz takdirde bir saati aşkın bir sürede otogara varmanız mümkün. 

Taksi

Afyonkarahisar’da günün her saati taksi bulabilirsiniz. Belediye otobüsü ve minibüs seferlerinin yapılmadığı bir zaman diliminde otogara varmış olmanız gerekiyorsa taksi sizin için en uygun ulaşım aracı olabilir. Ancak şehir merkezi ile otogar arasındaki mesafenin çok olması nedeniyle taksi sizin için pahalıya gelebilir. Buna rağmen hızlı ve rahat bir şekilde otogara ulaşmış olursunuz.

Yolcu Servisleri

Bolvadin’de hizmet veren şehirler arası otobüsler, müşterileri için ücretsiz yolcu servisi imkanı sunuyorlar. Siz de müşterisi olduğunuz otobüs firmalarının yolcu servislerini terich ederek otogara ulaşabilirsiniz.

Bolvadin Otogarı Hakkında

Bolvadin ilçe merkezine yürüyüş mesafesindeki Terminal Caddesi üzerinde hizmet veren Bolvadin Otogarı, hem ilçe içine hem de çevre şehir ve ilçelere ulaşım konusunda yolculara çeşitli alternatifler sunuyor. Belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiyle belirli saatlerde kolayca otogardan istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Terminal Caddesi ve çevresinde durakları olan belediye otobüsleri ile Bolvadin Çarşı Camii, Zafer Caddesi, Selvi Caddesi, Yunus Emre Caddesi, İstasyon Caddesi, Ağılönü Parkı, Bolvadin Adalet Sarayı, Keresteciler Caddesi gibi pek çok merkezi noktaya 15-20 dakikalık bir yolculukla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Bolvadin'de hem ilçe içi hem de ilçeler arası minibüseler yolculara hizmet veriyor. İlçe iç minibüslerle Bolvadin'in Selçuklu Mahallesi, Konak Mahallesi, Bademli Mahallesi ve Yenice Mahallesi gibi büyük mahalleleri, resmi daireleri ve merkezi caddelerine ulaşmak mümkün.

İlçeler arası ulaşım sağlayan S.S. 24 Nolu Bolvadin Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleriyle ise başta 52 kilometre uzaklıktaki Afyonkarahisar merkezi olmak üzere Dazkırı, Dinar, Emirdağı, Sandıklı, İhsaniye gibi Afyonkarahisar'ın 17 ilçesine ve köylerine otogardan her saat başı gitmeniz mümkün.

Taksi

Bolvadin Otogarı içerisinde 7 gün 24 saat hizmet veren Terminal Taksi durağına 0272 612 56 97 numaralı telefondan ulaşabilir ve ilçe merkezinde istediğiniz mahalle veya caddeye kısa bir yolculukla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bolvadin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bolvadin otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bolvadin otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bolvadin otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bolvadin yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bolvadin 8 saat , Ankara - Bolvadin 3 saat 30 dakika , Bursa - Bolvadin 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bolvadin seferleri bulunuyor?
expand_more
Lüks Aksel Seyahat, Kontur Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bolvadin seferleri düzenliyor.
expand_less