Beypazarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Beypazarı Hakkında

Şehir merkezinden 103 km uzaklıkta bulunan ve Ankara ili sınırları içerisinde yer alan Beypazarı’nda geçmişten bugüne Anadolu Selçuklu, Bizans, Roma, Galat, Frig, Hitit gibi pek çok medeniyet hüküm sürdüğü için bu hem kültürel özellikleri hem de tarihi dokusuna yansımış durumda. Selçuklular döneminde İstanbul-Bağdat Yolu üzerinde önemli bir ticaret merkezi haline gelen Beypazarı, günümüzde evleri, eski konakları, çarşıları ve mimarileri ile öne çıkıyor.

İstanbul’dan 349 km, Bursa’dan 311 km, Eskişehir’den 158 km, İzmir’den 596 km ve Antalya’dan ise 501 km uzaklıkta bulunan Beypazarı’na hem Ankara AŞTİ Otogarı’ndan hem de Türkiye’nin birçok ilinden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle ulaşmanız mümkün.  Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi evlerin yan yana sıralandığı Beypazarı, el değmemiş doğal güzellikleri ve ziyaretçi akınına uğrayan müzeleri ile de ilgi görüyor. Beypazarı’nın ev sahipliği yaptığı müzeler arasında en ilginci olan Yaşayan Müze’ye gidebilir ve geçmiş yıllarda Beypazarı’nda yaşayanların nasıl bir hayat sürdürdüklerine bizzat şahit olabilirsiniz. Giriş ücretinin 7 TL olduğu müzeyi gezerken dilediğiniz gibi fotoğraf da çekebilirsiniz.

Osmanlı mimarisinin özelliklerini yansıtan 3500 civarı tarihi evin yer aldığı Beypazarı’nda adım başı farklı bir mimariye ve tarihi yapıya denk geleceksiniz. Bu evlerin çoğunun da meşhur Alaaddin Sokak’ta bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Sokakta bulunan konakların ve tarihi evlerin bir kısmı yeme içme mekanı ya da konaklama tesisi olarak hizmet verirken, bir kısmı da “müze ev” konseptinde ziyaretçilerini ağırlıyor. 60’tan fazla kelebek ve 100’ün üzerinde kuş türünün bulunduğu İnözü Vadisi ise Türkiye’nin en önemli doğal kuş alanından biri olma özelliğini taşıyor. Ankara’nın103 km kuzeybatısındaki Beypazarı’na turistik bir gezi düşünüyorsanız, yaz mevsimi ya da bahar aylarını tercih etmenizde fayda var. Ankara AŞTİ Otogarı’na ulaştıktan sonra otobüs veya minibüsler ile Beypazarı’na aktarmasız bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Beypazarı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden yolcuların kolay bir şekilde hem ilçe merkezine hem de Ankara ve çevre ilçelere ulaşımı için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

279, 508-5 ve 563-3 numaralı terminal belediye otobüs hatları ile terminalden ilçe merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri, sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’a kadar hizmet veriyorlar.

Metro

Metro kullanarak da hem terminalden ilçe merkezine hem de Ankara ve çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. EGO M1, M2 ve M3 metro hatları ve 548 numaralı Beypazarı-Fatih Metro İstasyonu ve Sincan arasında çalışan metro hattı ile Beypazarı Terminali’nden istediğiniz yere kısa sürede gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının size sunduğu, her yarım saatte bir kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle de ilçenin merkezi caddelerine 5 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar ile terminalden ilçe merkezinin yanı sıra Sincan, Pursaklar gibi ilçelere ve Ankara merkezine de kolayca ulaşabilirsiniz. Gece saat 24:00’a kadar hizmet veren dolmuşları terminal içerisindeki peronlarında bulabilirsiniz.

Taksi

Beypazarı Terminali Taksi yolculara 24 saat hizmet vererek onların ilçe merkezine ve çevre ilçelere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Beypazarı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Beypazarı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Beypazarı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Beypazarı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Beypazarı yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Beypazarı 6 saat , İzmir - Beypazarı 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Beypazarı seferleri bulunuyor?
expand_more
Öztürk Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Varan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Beypazarı seferleri düzenliyor.
expand_less