Bakü Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bakü Hakkında

Azerbaycan’ın başkenti Bakü, aynı zamanda ülkenin kültürel ve ekonomik anlamda önemli cazibe merkezlerinden. Hazar Denizi'nin kıyısında yer alan şehrin nüfusu 3 milyonun üzerinde. Aynı zamanda bölgenin en büyük limanına ev sahipliği yapan Bakü, hayli iyi korunan tarihi yapıları ve eğlenceli gece yaşamıyla biliniyor. Günümüzde müze olarak ziyaret edilebilen Şirvanşahlar Sarayı kuşkusuz Bakü'de görebileceğiniz en görkemli eserlerden. Hayli geniş bir alana yayılan saray yüzlerce yıllık geçmişiyle şehrin sembolü olarak gösteriliyor. Neredeyse 60 bin metrekarelik alana yayılan devasa büyüklükteki Haydar Aliyev Kültür Merkezi ise modern mimarisiyle Bakü ziyaretçilerini cezbediyor. Şehirde düzenlenen konserler, sergiler, gösteriler ve sportif aktivitelerde kullanılan Haydar Aliyev Kültür Merkezi Bakü'de göreceğiniz yerler arasında muhakkak yerini almalı. Merkezin içerisinde bulunan müzeyi ziyaret ettiğinizde ise Azerbaycan'ın tarihi ve kültürel geçmişine dair önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Eski halılara meraklı olanlar 1960'lı yılların sonlarında açılan Halı Müzesi'ni ziyaret edebilirler. 6 binden fazla halıyı barındıran müze ayrıca bu anlamda dünya üzerindeki ilklerden biri. 14. yüzyıldan başlayarak farklı dönemlerden kalan halıların sergilendiği müze Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edilebiliyor. Eski bir Mecusi tapınağı olan Ateşgah ise sahip olduğu tarihi önemin yanında etkileyici atmosferiyle de Bakü’nün görülmeye değer noktalarından. Hint ve Azeri mimarilerinden ortak özellikler taşıyan bu yerde yanan ateşin hiçbir zaman sönmeyeceğine inanılıyor. Tarih boyunca Bakü'ye ticaret amacıyla seyahat eden kervanları ağırlayan Ateşgah, Zerdüşt inancına sahip olanlar tarafından halen kutsal kabul ediliyor.

Eğer Bakü'ye çocuklarınızla birlikte geliyorsanız, şehre Sovyetler Birliği döneminde kazandırılan hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Daha sonradan yapılan eklemelerle büyütülen Bakü Hayvanat Bahçesi 200’e yakın türe ev sahipliği yapıyor. Azerbaycan içinde yaşayanların yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinden getirilen türleri de barındıran hayvanat bahçesi şehirde yeterli zamanı olanlar için muhakkak görülmesi gereken yerlerden. Bakü'ye geldiğinizde ayrıca Azeri mutfağının birbirinden nefis yemeklerini deneyebilirsiniz. Özellikle kuzu veya koyun etinden yapılan Azeri pilavı içerisindeki kuru kayısı ve üzüm gibi malzemelerle bu anlamda hayli ilginç bir alternatif. Hazar Denizi’nden tutularak şişe dizilen balıklar ile geleneksel böreklerin de tadına Bakü’de muhakkak bakmalısınız.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bakü Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bakü
300 TL115 sa 30 dk
roomİzmir - Bakü
400 TL117 sa
roomAnkara - Bakü
300 TL18 sa
roomBursa - Bakü
300 TL1
roomTrabzon - Bakü
300 TL1
roomEskişehir - Bakü
300 TL113 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bakü otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bakü otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bakü otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bakü yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bakü 15 saat 30 dakika , İzmir - Bakü 1 gün 17 saat , Ankara - Bakü 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bakü seferleri bulunuyor?
expand_more
Lüks İstanbul Turizm, Öz Nuhoğlu Turizm, Gürsoylar Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bakü seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  17 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less