Ayvacık Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ayvacık Hakkında

Ayvacık Hakkında

Çanakkale şehrinin en güzel ilçelerinden biri olan Ayvacık, her yıl hem yerli hem de yabancı yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Assos ve Berhankale gibi yerleri ile ünlü. Ayvacık sadece doyasıya tarihi atmosferi yaşayabileceğiniz bir yer değil aynı zamanda muhteşem doğal güzellikleri, temiz havası, huzurlu ortamı ve tadabileceğiniz birbirinden güzel Ege yemekleriyle sizi büyüleyecek bir yer.

Ayvacık gezilerinde ilk görülmesi gereken yer olan Assos Antik Kenti, sönmüş bir volkanik tepe üzerinde denizden 236 metre yükseklikte kurulmuş. M.Ö. 6. yüzyıla kadar giden tarihiyle Assos Antik Kenti, 3200 metre uzunluğunda 20 metre yüksekliğinde surlarla çevrili. Sizi çok etkileyecek olan bu antik surların birçok fotoğrafını çekebilirsiniz. Assos Antik Kenti’nin en yüksek tepesinde yer alan Athena Tapınağı da Türkiye’deki Dor düzenindeki tek tapınak olmasıyla ünlü. Bu tapınak günümüze kadar korunabilmiş ve benzersiz atmosferiyle sizi etkileyecek bir yer.

Roma dönemi tiyatrosu olan Assos Antik Tiyatrosu da buradaki başka bir güzellik. Günümüzde antik tiyatro günümüzde birçok festival ve konsere ev sahipliği yapıyor. Ayvacık’ta başka görülmesi gereken bir yer de büyüleyici Apollon Tapınağı. Çok etkileyici olan Apollon Tapınağı, M.Ö. 330 yılında arasında klasik İyon stilinde yapılmış. 

Assos’u gezerken hemen karşınızda Midilli Adası ve muhteşem manzaralarıyla Ege Denizi olacak. Midilli Adası'na karşı kurulmuş 2500 kişilik antik tiyatro da bir kaya oyuğuna yapılmış mimarisiyle görülmeye değer. Türkiye’de şifa arayanların sık uğradığı bir yer olan Afrodit Kaplıcaları da Ayvacık’ın en ilgi çeken yerleri arasında. Şifalı sularında derman aramaya gelenlerle dolup taşan kaplıcalar, rivayete göre tarihte bilinen ilk güzellik kraliçesi olan Tanrıça Adrodit tarafından bulunmuş. Ayvacık Küçük Çetmi Köyü’nde yer alan kaplıcalarda sıcak sularla rahatlayabilir ve güzel zaman geçirebilirsiniz.

Ayvacık Otogarı Hakkında

Çanakkale merkezine yaklaşık 68 kilometre uzaklıktaki Ayvacık ilçesinin otogarı, hem varış hem de kalkış noktası olarak kullanılıyor. Ayvacık Otogarı’na ilçe merkezinin yanı sıra Çanakkale ve ilçelerinden ulaşım için farklı ulaşım araçları sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

İlçe merkezinden otogara ulaşmak için, bazı otobüs firmalarının yolcularına sağladığı ücretsiz yolcu servisleri çok tercih ediliyor. İlçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden hareket eden yolcu servisleriyle 5-10 dakikada direkt yolculuklarla otogara gidebilirsiniz.

Ayvacık Birlik Minibüsleri

Ayvacık’a bağlı köylerin yanı sıra Çanakkale ve komşu ilçelerden de Ayvacık Otogarı’na ulaşım için Ayvacık birlik minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

06:00 ile 24:00 arası yolculara ulaşım hizmeti veren belediye otobüslerinin duraklarını Ayvacık’ın hemen her caddesi ve merkezi noktalarında bulabilirsiniz.

Taksi

İsterseniz taksilerle de kolayca Ayvacık Otogarı’na gitmeniz mümkün. Edremit Caddesi üzerinde durağı olan Garaj Taksi’ye 0286 712 11 74, Tok Caddesi üzerinde hizmet veren Konak Taksi’ye ise 0286 712 13 22 numaralı telefonla ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.

Ayvacık Otogarı Hakkında

Çanakkale'ye 115 kilometre uzaklıkta yer alan turistik Ayvacık ilçesinin otogarı, merkezi bir konumda resmi dairelere, ana caddelere ve çarşılara yakın bir konumdaki Edremit Caddesi üzerinde yer alıyor. Ayvacık Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle veya belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile hem Ayvacık beldesinde her noktaya hem de Çanakkale, çevre ilçeler ve köylere gitmeniz mümkün.

Belediye Otobüsleri

Ayvacık Belediyesi tarafından işletilen belediye otobüsleri ile Ayvacık Otogarı’ndan ilçenin hemen her noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Sabah erken saatlerden itibaren hizmet veren ve 15 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleri ile Ayvacık Devlet Hastanesi, Sanayi, TOKİ, Ayvacık Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi, Ayvacık Öğretmenevi, Atatürk Caddesi gibi pek çok merkezi noktaya rahatlıkla gidebilirsiniz.

Minibüsler

25 Nolu Ayvacık Birlik Kooperatifi minibüsleri ise yıl boyunca her yarım saatte bir Ayvacık ile Çanakkale arasında ulaşım hizmeti sunuyor. Ayvacık Otogarı’nda bulabileceğiniz bu minibüslerle Çan, Babakale, Biga, Eceabat, Bayramiç, Küçükkuyu, Ezine gibi ilçelere ve Çanakkale merkezine otogardan kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Ayvacık Otogarı varış peronu önünden hareket eden ücretsiz yolcu servisleri, Ayvacık’ın merkezi caddeleri ve mahallerine uğradığı için yolcular tarafından sıkça tercih ediliyor. Yolculuk yaptığınız firmanın size sağlayacağı ücretsiz yolcu servisi ile Ayvacık Otogarı’ndan kısa sürede ilçe merkezine geçebilirsiniz.

Taksi

Oldukça küçük bir ilçe olan ve pek çok merkezi noktaya yürüyüş mesafesinde bulunan Ayvacık Otogarı’ndan isterseniz taksiyle de Ayvacık'ta istediğiniz yere rahat bir yolculukla gidebilirsiniz. Otogar yanındaki Edremit Caddesi üzerinde durağı bulunan Garaj Taksi’ye 0286 712 1174 numaralı telefonla ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ayvacık otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ayvacık otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ayvacık otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less