Uşak Otelleri Ara

En uygun Uşak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uşak otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uşak Hakkında

Ege ile İç Anadolu’nun arasındaki kavşakta yer alan Uşak, aynı isimli ilin merkez ilçesini meydana getiriyor. Antik çağlarda ‘’Temenothyrea’’ ismiyle bilinen bölgede uzunca süre Hititler, İyonyalılar, Lidyalılar ve Persler hüküm sürdü. Özellikle Lidyalılar kültürel anlamda şehri ve çevresini büyük ölçüde etkiledi. Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesinin ardından Uşak, Doğu Roma’nın hakimiyetine girdi ve sonrasında Selçuklular ve Osmanlılar tarafından fethedildi.

Uşak’ın merkezinin nüfusu yapılan son sayımlara göre 200 binin biraz üstünde. Merkezdeki ekonomik faaliyetler ise daha çok tekstil ve deri sanayi üzerinde yoğunlaşıyor. Özellikle halı ve giyim ürünleri konusunda şehir hayli gelişmiş durumda. İzmir-Ankara yolu üzerinde bulunan Uşak, Anadolu coğrafyasının merkezi noktalarından birinde. Bu sayede karayolunu kullanarak pek çok büyük şehirden buraya otobüslerle rahatça gelmeniz mümkün. Eğer tercihiniz daha konforlu ve hızlı olan hava yoluyla seyahat ise bu kez Kütahya’daki Zafer Havalimanı’ndan yararlanabilirsiniz. Uşak, İstanbul’a yaklaşık 500 kilometre mesafede. Ankara’yla şehrin arasındaki uzaklık ise ortalama 400 kilometre ve başkentle Uşak arasında ulaşım genellikle otobüslerle sağlanıyor.

Coğrafi olarak İç Ege’de yer alan Uşak’ta iklim daha çok karasal özellikler taşıyor. Sıcaklıklar yaz aylarında ortalama 27-28 dereceye dek çıkıyor. Kış geldiğinde ise yağışlar artıyor ve Uşak’ta termometreler ortalama 7-8 dereceyi işaret ediyor.  Uşak şehir merkezinde görmeniz gereken pek çok harika yer var. Bunlardan ilki çok eski çağlardan bugüne doğru zaman yolculuğuna çıkacağınız Uşak Arkeoloji Müzesi. Atatürk’ün şehri ziyaret ettiği dönemde kullandığı eşyaların da sergilendiği Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi ile 1800’lü yılların sonuna doğru inşa edilen tarihi Paşa Hanı ise diğer duraklarınız olabilir. 

Uşak Galeri

Uşak Semtleri

Uşak Seyahat Yazıları