Mersin Otelleri Ara

En uygun Mersin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mersin otellerini listele.

Mersin Balayı Otelleri

Mersin Hakkında

 Mersin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Şehrin batısında Antalya, doğusunda ise Adana yer alır. Mersin 1.808.282’lik nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 10.şehridir. Antik Çağda ismi Kilikya olan Mersin, köklü ve ilginç bir tarihe sahiptir. Yontma Taş Devri’nden bu yana yaşamın devam ettiği şehirde, Persler, Asurlular, Hititler ve Bizanslar burada yaşayarak kendilerinden izler bırakmışlardır. Mersin Türkiye’nin ekonomik faaliyetler açısından en zengin şehirlerinden biridir. Şehirde hemen hemen her alanda üretim sağlanır. Mersin’in topraklarının çok verimli olması tarımsal ürün çeşitliliğini arttırırken, maden kaynakları bakımından zenginliği ve petrol rafinerisine sahip olması Mersin’i her yönüyle zengin kılar. Şehirde en çok yetiştirilen ürünlerin başında buğday, arpa gibi tahıl ürünleri ve  domates, biber, kabak gibi sebzeler gelir. Mersin Akdeniz Bölgesi’nin bereketli coğrafyasının üzerine kurulmasıyla ve derin tarihi güzellikleriyle ilgiyi üzerine çekmeyi başarır.

Çok sayıda tarihi değeriyle önemli bir turistik kent olan Mersin’de görülecek ve yapılacak birçok şey ziyaretçileri bekliyor. Mersin’de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında şehrin en doğusunda yer alan Tarsus İlçesindeki eserler yer alıyor. Kleopatra Kapısı, St. Paul Kuyusu ve Tarsus Şelalesi buradaki en ünlü yapılardan sadece birkaçıdır. Mersin’de görülmesi gereken bir diğer tarihi yapı ise, Soli Pompeipolis Antik Kentidir.  Antik Kent yapılan kazı çalışmaları ve çıkarılan önemli eserler nedeniyle büyük öneme sahiptir. Mersin Arkeoloji Müzesi, Mersin Atatürk Evi Müzesi, Yamuktepe Höyüğü Mersin’de görmeniz gereken diğer tarihi yapılar arasında yer alır. Mersin’e 60 km, Erdemli’ye 23 kilometre uzaklıkta bulunan Kızkalesi’ni de gezebilirsiniz. Denizin ortasında yer alan ve Kızkulesi ile aynı hikâyeye sahip olan bu tarihi kuleye gitmek isterseniz deniz bisikleti kiralayabilirsiniz.

Ayrıca Kızkalesi’ne gelmişken, yine Erdemli de bulunan ünlü Cennet-Cehennem Obruklarını  da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mersin’in önemli buluşma noktalarından Mersin Marina’da da vakit geçirebilirsiniz. Marina aynı zamanda Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki en büyük marinası olma özelliğine de sahiptir. Mersin tüm bu özelliklerinin yanı sıra Akdeniz’in en güzel plajlarına da ev sahipliği yapıyor.  Erdemli ‘de yer alan Mavi bayraklı Kızkalesi ve Kocahasanlı,  Silifke’deki  Susanoğlu Plajı  şehrin en çok tercih edilen plajları arasında bulunuyor. Hem Mersin hem de Türkiye’nin en özel tatlarından biri olan Mavi Yengeci tatmadan şehirden ayrılmamalısınız. Mersin’in ünlü yemeklerinden olan Tantuni de burada tatmanız gereken lezzetlerin arasında yer alıyor. Mersin’e Türkiye’nin her şehrinden karayolu bağlantısı bulunur. Şehre kendi aracınızla ya da otobüsle ulaşabilirsiniz. Şehre uçakla gitmeyi tercih ederseniz. Mersin’e en yakın Adana Şakirpaşa Havalimanı şehre 69 km uzaklıkta bulunur.

Mersin Galeri

Mersin Semtleri

x