Floransa Otelleri Ara

En uygun Floransa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Floransa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Floransa Hakkında

Floransa, tarihi yapıları, heykelleri köprüleriyle dikkat çeken bir kenttir. İtalya’da Rönesansın beşiği kabul edilen Floransa’nın her köşesinde Leonardo da Vinci. Dante, Michelangelo gibi aydınların eserlerine rastlayabilirsiniz. İtalya’da Toskanca bölgesinin de başkenti olan, Ortaçağ’ın bu önemli ticaret merkezi Floransa, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Floransa’da şehrin manzarasını seyredebileceğiniz Giotti Kulesi, Duomo Katedrali, Neptün Çeşmesi, Vecchio Köprüsü, Via Tornabuoni Caddesi, San Lorenzo, Uffizi Müzesi, Pitti Sarayı, Santa Maria del Fiore Katedrali, Çan Kulesi, San Marco Manastırı, Medici Şapeli, Michelangelo Meydanı gibi çok sayıda tarihi yeri gezebilirsiniz. Floransa’da Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlıdır ancak denize uzak olduğu için kış ayları çok da ılık geçmez. Gezmek için en uygun zamanların bahar ve yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Yazın sokaklarda kafelerde hareketli bir yaşam sürer. Alışveriş anlamında sanat eserleri konusunda çok zengin seçenekler sunar. Ya da ünlü İtalyan markalarının mağazalarını da görebilirsiniz.

Floransa’da Peretola Havaalanı vardır. Şehir merkezine 4 km uzaklıktadır, otobüs ya da taksi kullanabilirsiniz. Ancak Türkiye’den Roma ya da Milano’ya uçmanız gerekir. Oradan da tren ya da otobüsle geçebilirsiniz. Şehri yürüyerek bile rahatça gezebilirsiniz. Küçük bir şehir olmasına rağmen barındırdığı eserleriyle gezmek için çok fazla seçenek bulursunuz. Yeme içme konusunda da güzel pizza, makarna yapan restoranlar vardır.

Floransa Galeri

Floransa Şehir Rehberi

Floransa Seyahat Yazıları