Azerbaycan Otelleri Ara

En uygun Azerbaycan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Azerbaycan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Azerbaycan Hakkında

Kafkasya’nın merkezinde yer alan Azerbaycan genç ve gelişmekte olan bir ülke. 1918 yılında Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti adıyla kurulan ve sadece 2 yıl sonra Sovyetler Birliği’ne bağlanan, 1991 senesinde ise Sovyetler Birliği’nin dağılması ile bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan günümüzde modern ve gelişmiş bir ülke olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Ülke ekonomisinin temeli doğalgaz ve petrole dayanıyor. Ticaret yolu üzerinde yer alması ve doğusunda bulunan Hazar Denizi’ndeki limanları sayesinde aynı zamanda önemli bir transfer noktası konumunda. Azerbaycan en çok havyar ve Azeri Dansı ile tanınıyor; güreş ise ülkenin milli sporu. Azeri mutfağında sütlaç, şerbet, tandır, yaprak sarması gibi oldukça tanıdık lezzetler yer alıyor. Çay ise yanında çeşitli reçellerle servis ediliyor. Azerbaycan’ı ziyaret edenlerin ülkeye has pışka tatlısını mutlaka yemesi tavsiye ediliyor.

Tunç Çağı’ndan beri yerleşim bulunan, Kız Kulesi ile Şirvanşahlar Sarayı'nın da dahil olduğu ve Unesco Dünya Mirasları listesine giren İçeri Şehir; Hazar Denizi kıyısında yer alan ve adeta bir Avrupa kenti havasında olan Bakı Bulvarı; dünyanın en yüksek bayrak direği olarak tescillenen Azerbaycan bayrağına ev sahipliği yapan Bayrak Meydanı, eşsiz mimarisi ile görenleri hayran bırakan Alev Kuleleri ile; 40 binlik yıllık geçmişe sahip olan ve Unesco Dünya Mirasları listesine kabul edilen Gobustan Kaya Oymaları Azerbaycan’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem ise mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları. Azerbaycan’a en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.