Ana sayfa   Otel   Türkiye   İstanbul (Büyükşehir)
2.279 tesis
  İstanbul Anadolu Yakası

İstanbul Anadolu Yakası Otelleri

En uygun İstanbul Anadolu Yakası otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz İstanbul Anadolu Yakası otellerini listeleyebilirsiniz.

 1. The Pendik Residence

  Sahil Yolu Ankara Cad. No:239 Alt Kaynarca Pendik

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  14 değerlendirmeye göre
 2. Divan İstanbul Asia

  E5 Karayolu Uzeri No:209 Ust Kaynarca 34899 Pendik

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  130 değerlendirmeye göre
 3. Cevahir Hotel İstanbul Asia

  Yali Mahallesi Turgut Ozal Bulvari No: 261 Maltepe

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  29 değerlendirmeye göre
 4. Elite Hotel Dragos

  Dragos Piri Reis Cad. No.3

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  30 değerlendirmeye göre
 5. Titanic Business Kartal

  Barbaros Hayrettin Pasa Cad. No 43 Kartal

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  117 değerlendirmeye göre
 6. Crowne Plaza Hotel Istanbul - Asia

  Dedepasa Caddesi No:15 Viaport Kurtkoy-Pendik

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  122 değerlendirmeye göre
 7. Doubletree by Hilton İstanbul Moda

  Caferaga Mahallesi Albay Faik Sozdener Cad No:31 Kadikoy

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  316 değerlendirmeye göre
 8. ByOtell Asia Istanbul

  Saniye Ermutlu Sokak No:3 Kozyatağı

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  56 değerlendirmeye göre
 9. Radisson Blu Hotel Istanbul Asia

  Ataturk Mahallesi Yakut Cad Atasehir

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  87 değerlendirmeye göre
 10. The Green Park Hotel Bostancı

  Içerenköy Mah. Manolya Sanayi Sok. No:36 Atasehir

  Kahvaltı seçenekli
  İyi (3,5)

  66 değerlendirmeye göre

İstanbul Anadolu Yakası Rehberi

İstanbul Anadolu Yakası Hakkında

Avrupa ve Asya kıtasını ayıran şehir İstanbul’da, Anadolu Yakası daha sakindir. İş merkezlerinin çoğunun Avrupa yakasında olması sebebiyle insanlar genelde oturmak için Anadolu yakasını tercih eder. Ancak son yıllarda Ümraniye, Ataşehir ve Kartal gibi merkezlerde çok sayıda plaza açılmıştır. Anadolu yakası sakin, yeşili bol bir yer olarak dikkat çeker. En önemli merkezi Kadıköy ve Üsküdar’dır. Kadıköy ve Üsküdar’dan Anadolu yakasının neredeyse tüm semtlerine otobüs kalkar. Yine Marmaray ile yani Boğazın altından geçen tüp geçit ile Avrupa yakasına geçilebilir.

Anadolu yakasında mağazaların ve kafelerin yer aldığı Bağdat Caddesi, parkların ve kafelerin bulunduğu Fenerbahçe-Kalamış, yine sahili ve kafeleri bulunan Moda, mağazaların yer aldığı Kadıköy en ünlü yerleridir. Kadıköy’den başlayarak Pendik ve Kartal’a kadar uzanan uzun bir sahil şeridi vardır. Yine Beylerbeyi’nden başlayarak Çengelköy, Kanlıca, Paşabahçe hattı Beykoz’a kadar uzanan Boğaz hattı vardır. Burada da tarihi yalılar, camiler, daha çok da balık restoranları bulunur. Son yıllarda büyük sitelerin yer aldığı Ataşehir ve Çekmeköy de cazibe merkezleri olmuştur.

Gezilecek Yerler:

Beylerbeyi Sarayı: Osmanlı Padişahı Abdülaziz tarafından 1861-1865 yılları arasında Mimar Sarkis Balyan’a yaptırılmış bir saraydır. Boğazın kenarındadır müze olarak ziyaret edilebilir.

Küçüksu Kasrı: Küçüksu Kasrı yine padişah Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. Padişahların denize açılma yeri olarak kullanılmıştır. Ziyaret edilebilir.

Anadolu Hisarı: Anadolu Hisarı, Göksu Deresi’nin tam boğaza döküldüğü yerde, Sultan Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Boğaz geçişlerini kontrol etmek amaçlı yapılan bu yapı Beykoz ilçesinde yer alır.

Bağdat Caddesi: Türkiye’nin en ünlü markalarının ve mağazalarının yer aldığı Bağdat Caddesi, Anadolu yakasının en popüler yerlerinden birisidir. Özellikle Suadiye, Caddebostan ve Şaşkınbakkal gibi kısımları en hareketli yerleridir.

Oyuncak Müzesi: Oyunca Müzesi şair ve yazar Sunay Akın’ın ailesine ait olan Erenköy’deki bir köşkte yer alır. İçerisinde çok eski tarihlere ait oyuncaklarında yer aldığı yüzlerce oyuncak bulunur.

Fethi Paşa Korusu: Fethi Paşa Korusu, Üsküdar Kuzguncuk semtinin tepesinde yer alır. Tarihi köşk günümüzde restoran olarak hizmet veriyor. Yeşilliklerle kaplı güzel bir Boğaz manzarasına sahip bir yerdir.

Kız Kulesi: Yapımı Bizans devrine kadar uzanan çeşitli rivayetlere sahip Üsküdar Salacak’ta yer alan İstanbul’un en eski yapılarından birisidir. Deniz üzerinde küçük bir adacık üzerine inşa edilmiş kuleyi, Salacak’tan kalkan motorlara gezebilirsiniz.

Mihrimah Sultan Camisi: Kanunu Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan için Mimar Sinan’a yaptırılan camidir. Cami Üsküdar’dadır.

Çamlıca Tepesi: İstanbul’un manzarasını seyredebileceğiniz en güzel tepelerden biri Çamlıca Tepesi’dir. Burada belediyenin yeme içme tesisleri ve yürüyüş yolları bulunur.

Adalar: İstanbul’un sayfiye yeri Adalar’ı Bostancı’dan kalkan motorlarla ziyaret edebilirsiniz.

Kalamış-Fenerbahçe: Kalamış Marina’nın yer aldığı bu burnun ucunda güzel de bir park bulunur.

Kadıköy: Anadolu yakasının en hareketli yeri Kadıköy’dür. Burada Balıkçılar Çarşısı, kahve dükkanları, mağazalar ve tarihi kiliseler de yer alır.

Gece Hayatı:

Anadolu yakasında gece hayatının en hareketli olduğu yerler Kadıköy ve Bağdat Caddesi’dir. Kadıköy Barlar sokağı, özellikle gençlerin tercih ettiği yerlerdir. Burada küçük küçük çok sayıda bar bulunur. Bağdat Caddesi’nde ise ünlü kafe ve restoranlar vardır. Bağdat Caddesi'nde barların en yoğun olduğu yer ise Caddebostan’dır.

Boğaz hattında ise Beylerbeyi, Çengelköy gibi semtlerde genelde balık restoranları bulunur. Çubuklu’da ise yine zaman zaman konserler verilen boğaz kenarında Hayal Kahvesi isimli mekan vardır. Maltepe-Küçükyalı sahil hattında da eğlence yerleri bulunur.

Ulaşım:

İstanbul Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet verir. Kurtköy’deki bu havaalanı uluslararasıdır. Yurt içi ve yurtdışına uçuşları bulunur. Anadolu yakasında oturanlar genelde trafik yoğunluğunda Atatürk Havalimanı’na gitmek zor olacağından genelde bu havaalanını kullanır.

Havaalanına Kadıköy ve metrobüs durağı olan Uzunçayır’dan kalkan belediye otobüsleri ya da taksiyle gidilebilir. Kadıköy’den kalkan metrobüs ile Beylikdüzü’ne kadar ulaşım mümkün. Yine Marmaray ile Sirkeci ve Zeytinburnu’na kadar gidilebilir. Kartal-Kadıköy metrosu vardır. Yakın zamanda Çekmeköy-Üsküdar metrosu da hizmete girecektir.

Bunları Yapmadan Dönmeyin:

Beylerbeyi Sarayı: Sarayı gezip bahçesinde oturup bir şeyler için, Osmanlı ihtişamına bayılacaksınız.

Bağdat Caddesi: Yürümesi ve alışverişi çok zevkli bir yer. Dümdüz yokuşsuz bir yolu ve geniş kaldırımları var.

Fenerbahçe’de gün batımı:  Kalamış ve Fenerbahçe burnunun ucundaki parktan günbatımını izlemek çok güzeldir.

Kadıköy-Moda: Kadıköy’den Moda’ya kadar tarihi tramvay yolu üzerinden gezintiye çıkın.

Beykoz Korusu: Şahane bir Boğaz manzarası ve tarihi ağaçların yer aldığı bir yer burası.

Fethi Paşa Korusu: Hafta içi sakin bir günde yürüyüş yapıp uygun fiyatlı yemek yiyebilirsiniz.

Kız Kulesi: Kız Kulesi’ne çıkmadan İstanbul’u tam olarak gezmiş sayılmazsınız.

Çamlıca Tepesi: İstanbul’a en tepe noktasından bakıp hayran kalmaya ne dersiniz?

Şile-Ağva: Vaktiniz varsa kendinizi İstanbul’un en yeşil ilçesi Şile’ye atın. Hatta Göksu nehri kenarında şirin butik otellerin yer aldığı Ağva’da konaklayın.

Alışveriş:

İstanbul’da dünyaca ünlü markaları bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Anadolu yakasında Bağdat Caddesi büyük pek çok markanın mağazasına ev sahipliği yapar. Daha yerel bir şeyler almak isterseniz Kadıköy’e gidebilirsiniz. Kadıköy Salı Pazarı, Erenköy Perşembe Pazarı ise ünlü semt pazarlarıdır.

x