Evlilik teklifi için en uygun adresler

muratekinay
İçindekiler

İyi bir evlilik teklifi demek şüphesiz yanıtı ''evet'' olandır. Peki, bu yanıtı almak için dünyada en ideal yerler nereler dersiniz? Dünyanın en romantik kentlerinden Paris'ten vahşi hayvanlar arasında yapacağınıxz safari turuna bu konuda birbirinden farklı önerilerimiz var. Göz atın ve hem size hem de sevdiğinize en uygun olanı seçin. 

Eyfel Kulesi – Paris

Dünyanın en çok turist ağırlayan şehri Paris romantik tatillerinde vazgeçilmez rotası. Şüphesiz evlilik teklifi için de en doğru adreslerden. Eyfel Kulesi'nin üzerinde veya Eyfel manzaralı bir terasta yapacağınız teklifin kabul edilme olasılığı elbete diğer seçeneklere göre kıyasla daha fazla olacaktır.

Empire State Binası - New York

Büyük Elma New York sadece Şubat'ta değil, yılın her döneminde dünyanın en romantik şehirlerinden biri. Kendine has yapıları ve geniş, ağaçlarla çevrili kaldırımlarıyla şehrin her bir noktası evlilik teklifine uygun ancak şehrin en yüksek yapılarından biri olan Empite State'in Manhattan Adası'nın gökdelenlerine hakim seyir terası ve asırlık ağaçlarıyla neredeyse küçük bir şehir kadar geniş Central Park bu teklifin kabul edilme olasılığını çok daha arttırıyor.

Safari turu – Kenya

Evet, yanlış okumadınız. Afrika'nın aslanlar ve çitalarla dolu bozkırlarıyla ünlü ülkesi Kenya'da safari yaparken ansızın yapacağınız bir evlilik teklifi hem sevdiğinizi şaşırtacak hem de gelecekte anlatılacak hoş bir anı olarak hafızalarınızda yer edinecek.

La Piazzetta Meydanı – Portofino

İtalya'nın kuzeybatısında bulunan Portofino, renkli binaları ve muhteşem manzarasıyla dünyanın en ünlü ve en romantik tatil rotalarından biri. Rengarenk evleri gören bir restoranda akşam yemeği yerken veya La Piazzetta Meydanı'nda dolaşırken yapacağınız evlilik teklifinin kabul edilme olasılığı dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla olacak.

Boğaz – İstanbul

Dünyanın en romantik evlilik teklifini yurt dışına çıkmadan yapmak isterseniz, doğru adres elbette İstanbul Boğazı. Tarihi yalılar ve Boğaz Köprüleri manzarasında yapılacak bir teklife ''hayır'' yanıtı almak gerçekten zor olsa gerek. Daha garantili bir ''evet'' içinse önerimiz, Avrupa Yakası'nda Galata, Anadolu Yakası'nda ise Kız Kulesi. Şehrin en güzel manzaralarına hakim bu iki kule, hem romantizmi zirveye taşıyacak hem de unutulmaz bir teklif yapmanızı garantileyecektir.

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar