Yüzmeyi az bilenler için denize girilecek yerler

tugbahacibayramoglu

Yüzmeyi az bilenler ya da çocuklar, dalgalı ve derin denize girerken tedirgin olurlar. Onlar için sığ dalgası olmayan denizler daha cazip gelir. Biz de yüzmeyi az bilenler ya da çocukların daha keyifli denize girebilecekleri yerleri araştırdık.

İçindekiler

Çeşme (Ilıca)

Çeşme Ilıca biraz dalgalı bir denize sahip olsa da çok sığ olduğu için çocukların ya da yüzmeyi az bilenlerin sevdiği bir yer. Üstelik burada deniz suyu sıcaklığı da iyi oluyor. Yani denize girerken üşümeniz mümkün değil. Bol kumlu, sığ bu denizin uzun bir plajı var. Otellerde kalmasanız bile plajlardan yararlanabilirsiniz. Çeşme otellerine göz atabilirsiniz. Ya da uygun fiyatlı İzmir uçak bileti fiyatlarına bakabilirsiniz.

ılıca

Uçak Bileti

Ölüdeniz (Fethiye)

İsmi üzerinde Türkiye’nin en sakin denizlerinden biri. Göl gibi hiç dalga göremeyeceğiniz bir yer. Üstelik yeşillikler içerisinde tam bir doğa harikası. Ölüdeniz Tabiat Parkı olduğu için ücretli girişi var. İçerisinde plajlarından ya da büfe gibi hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Konaklama için Ölüdeniz ya da Fethiye otellerine göz atabilirsiniz. Fethiye için en yakın havalimanı Dalaman. Dalaman uçak bileti fiyatlarına göz atmak ister misiniz?

ölüdeniz

Akyarlar (Bodrum)

Bodrum’un her köşesinde deniz güzel ancak en sığ noktalarından biri de Akyarlar. Burası ve buraya yakın yerlerde deniz çok daha sığ ve sakin. Yüzmeyi az bilenler ya da çocuklarla gitmek isteyenler için ideal. Adrasan (Kemer) Kemer, Antalya’nın yeşili en bol kısmı. Adrasan ve Olimpos tarafları ise doğal tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

akyarlar

Palamutbükü (Datça)

Datça ve yakındaki yerler Selimiye Köyü, Bozburun sığ ve sakin denizleriyle dikkat çeken yerler. Son yıllarda yıldızı parlayan Palamutbükü gibi koyları da çok. Güzel bir deniz tatili yapmak isterseniz Datça tam size göre.

palamutbükü

Sarımsaklı Altınkum Plajı (Ayvalık)

Ayvalık’ın en sığ denizi ise Altınkum Plajı olarak bilinen yerdir. Şeytan Sofrası yolu üzerindeki Altınkum genelde ailelerin ve çocukluların tercih ettiği bir yerdir. Denizi sığdır ve Ayvalık’ın diğer noktalarına göre deniz suyu sıcaklığı daha ılıktır.

ayvalık


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1457 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar