Yakın zamanda pasaportlarını yenilemeyi düşünenler Dikkat! Cipli pasaport ihalesinin iptal edilmesi nedeniyle stoklarda pasaport kalmadığı açıklandı.

İçindekiler

Elinizi çabuk tutun

Yurtdışına çıkma planları yapanlar “Nasılsa bir kaç günde pasaportum çıkar” diye düşünmeyin. Çipli pasaport stokları eridiği için Emniyet Müdürlükleri pasaport vermekte zorlanıyor. Fransız Gemalto şirketinin ihalesini güvenli olmadığı gerekçesiyle iptal eden Kamu İhale Kurumu (KİK), Malezyalı firma IRIS ile sözleşme imzalayacak. Ancak firmanın pasaportları en erken Eylül ayına yetiştireceğini açıklaması nedeniyle Darphane birçok firmaya yazılı başvuru yaptı. Yeni pasaport çıkaracaklar ayrıca Enuygun'da daha önce sizin için hazırladığımız yeni pasaport düzenlemeleriyle ilgili yazıdan da faydalanabilirsiniz...

Stokta pasaport kalmadı

Uçak Bileti

Vatandaşlardan sık sık pasaport gecikmeleriyle ilgili tepki aldıklarını belirten Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Daire Başkanlığı, “Elektronik ortamın yayılmasından sonra son zamanlarda bir ya da birkaç gün içinde pasaport teslim ediyorduk. Ancak yeni pasaport ihalesi nedeniyle zorluk yaşıyoruz. Elimize yeni pasaport gelmezse çok ciddi sorunlarla karşılaşırız” açıklaması yaptı.

Hac için 80 bin kişinin pasaport sırasında beklediği ve diğer müracatlarla birlikte bu sayısının 150 bini geçtiği belirtiliyor. Pasaportta yaşanan bu sıkıntılı süreç nedeniyle yeni pasaport çıkaracaksanız biran önce başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN