Hem Marmara Denizi hem de Gemlik Körfezi’nin tertemiz sularının tadını çıkarabileceğiniz çok özel bir konumda yer alan Yalova Akdeniz’i aratmayan sahil şeridi, yemyeşil yaylaları ve çarpıcı tabiat güzellikleriyle kampçılar için en ideal şehirlerden biri. İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi büyük şehirlere olan yakınlığından dolayı da doğa tutkunlarının sıkça ziyaret ettiği yerlerden olan Yalova’da her bütçeye uygun kamp alanı bulabilirsiniz.

Armutlu Yarımadası sahili boyunca sıralanan Yalova kamp alanlarında büyüleyici deniz manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabilir veya dağ eteklerinde gür ormanlarla çevrili yaylalarda kalabalıklardan uzakta huzurlu atmosferde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Yalova’nın en güzel kamp alanlarını yazarken Instagram etiketlerinden faydalandık ve en çok etiketlenen yer en üstte olacak şekilde özel bir sıralama yaptık. İster denizin isterseniz ise doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyin Yalova’da unutulmaz bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Önemli not:Yazımızdaki fiyatlar 2023 Ağustos ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey

İçindekiler

 

 

1- Gökçe Barajı Kamp Alanı

Her köşesi başka bir tabiat cennetiyle çevrili olan Yalova'da kalabalıklardan uzakta kamp yapabileceğiniz en özel noktalardan biri de Gökçe Barajı. Doğa yürüyüşlerinin de sevilen rotalarından biri olan Gökçe Barajı'nın çevresinde yemyeşil doğal güzellikler içinde çadırınızı kurarak keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Hafta sonları günübirlik piknikçilerle hareketlenen baraj gölü, çadır kurabileceğiniz pek çok gölgelik alana sahip.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yeşil ve mavinin birbirine karıştığı büyüleyici doğa manzaraları eşliğinde yorgunluk atıp dinlenebileceğiniz kamp alanında Gökçe Barajı çevresinde doğa yürüyüşlerine çıkabilir, Termal Ekopark gibi tesislerde yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Kamp alanına yürüyüş mesafesinde balık çiftlikleri, kır bahçeleri ve piknik alanları gibi olanaklar da bulabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Gölete sıfır konumda

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanı

 • Temiz su

Ulaşım

Yalova merkezini yaklaşık olarak 11 kilometre gibi yakın bir konumda yer alan Gökçe Barajı kamp alanına Yalova Otogarı’nda her saat bulabileceğiniz Yenimahalle minibüslerinin yanı sıra özel aracınız ve araç kiralama hizmeti alarak da kolayca gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik tesis ve işletmeden uzakta bulunduğu kamp alanına gelirken yanınıza değerli miktarda yiyecek, içecek, nakit para, el feneri, böcek ilacı ve powerbank gibi ihtiyaç duyabileceğini şeyleri alabilirsiniz.

2- Dipsiz Göl Kamp Alanı

Yalova'nın görülmeye değer tabiat güzelliklerinden biri olan ve büyük ile küçük olarak iki bölümü bulunan Dipsiz Göl, hem doğa tutkunları hem de kampçıların Yalova'da ilk uğradığı adreslerden biri. Yemyeşil ormanlar arasında büyüleyici göl manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanı, Yalova’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli ve Ankara gibi büyük şehirlerden gelen doğa yürüyüşleriyle de hareketleniyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Dipsiz Göl kıyısında, çam ve meşe ağaçları altında çadırınızı kurarak el değmemiş güzelliklerin tadını çıkarabileceğiniz kamp alanında doğa gezilerine çıkarak Dipsiz Gölün yanı sıra Erikli Şelalesinin buz gibi kaya göletlerinde serinleyebilir veya Erikli Yaylası, Karlık Yaylası ve Delmece Yaylası gibi Yalova’nın en güzel yaylalarını gezebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Göle sıfır konumda

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanı

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre mesafedeki Dipsiz Göl’e gitmek için Karşıyaka ve Teşvikiye minibüslerinin yanı sıra araç kiralama hizmet alarak veya özel aracınızla rahatça gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

{insightBoxStart}Yazar Notu: Turistik işletme ve tesislerin bulunmadığı Dipsiz Göl'e gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek ve içecek almanızı öneririz. Ormanlarla çevrili bölgede belirlenen alanlar dışında ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın.

3- Erikli Şelalesi Kamp Alanı

Çifte Şelaleler olarak da bilinen Erikli Şelalesi, Yalova’nın görülmeye değer tabiat harikalarından biri. Büyüleyici şelalenin çevresini saran gür ormanları içinde, huzurlu ortamda çadırınızı kurarak unutulmaz bir kamp tatili yapabilirsiniz. Piknik alanlarından kır bahçelerine yürüyüş parkurlarından otopark ve büfeye kadar zengin olanaklar bulabileceğiniz Erikli Şelalesi, doğanın içinde dinlenmek ve kamp yapmak istiyorsanız Yalova'da gidebileceğiniz en güzel noktalardan biri.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Büyüleyici şelale manzaraları eşliğinde keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz veya buz gibi kaya göletlerinde yaz aylarında serinleyebileceğiniz tatilinizde bölgedeki kır lokantalarına uğrayarak organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılarla güne başlayabilir, seyir alanlarından ise her köşede tablo güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanı

 • Kır bahçesi ve kır lokantası

 • Temiz su

Ulaşım

Şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta Yalova ile Bursa arasında bulunan Dipsiz Göl’e Karşıyaka, Teşvikiye ve Çınarcık minibüsleri veya araç kiralama hizmeti alarak kolayca gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınız olabileceğiniz küçük işletmelerin bulunduğu kamp alanına gelirken yine de yanınızda yeterli miktarda yiyecek, içecek, çakı, el feneri ve powerbank gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri bulundurmalısınız. Bölgede sadece belirli alanlarda mangal ve ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

4- Delmece Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanı

El değmemiş güzellikleri özenle korunan Delmece Yaylası Tabiat Parkı içinde yer alan ve hem doğa yürüyüşleri hem de kamp yapmak için Yalova’da en çok tercih edilen yerlerden biri de Delmece Yaylası. Gölgelikli çadır alanlarının yanı sıra karavan parkları, orman köşkleri, seyir kuleleri, doğa sporu alanları, kır bahçeleri ve kır lokantaları gibi olanaklar bulabileceğiniz yemyeşil yaylada büyük şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Buz gibi akan dere kenarlarında veya ormanlık alanlarda çadırınızı kurabileceğiniz Delmece Yaylası, oksijen seviyesi yüksek ve yaz aylarında bile serin kalan havasıyla yılın yorgunluğunu atmak için ideal adreslerden biri. Ormanlar, dereler ve şelaleler arasında doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz tatilinizde kır lokantalarında kuş sesleri eşliğinde köy kahvaltıları yapabilir ve seyir alanlarından tablo güzelliğinde tabiat manzaraları izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Küçük işletmeler

 • Temiz su

 • Mescit

 • WC

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Delmece Yaylası’na hem özel aracınız hem de Karşıyaka, Teşvikiye ve minibüsleriyle kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarını alabileceğiniz kır lokantaları ve büfe gibi imkanlar bulabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınıza kaymayan ayakkabılar, böcek ilacı, günlük kullandığınız ilaçlar ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız. Yaylada cep telefonlarının her zaman çekmeyeceğini ve sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

5- Başka Bir Dünya Kamp Alanı

Yalova'nın zengin olanakları, deneyimli personel ve güzel konumuyla ilgili gören kamp alanlarından biri de Başka Bir Dünya Kamp Alanı. 20 dönümlük yeşil alana yayılan gölgelikli çadır alanlarının yanı sıra çevre köylerden getirilen organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılar yapabileceğiniz kır lokantasıyla da insanları kendine çeken kamp alanında yemyeşil ormanlar içinde dinlendirici bir kamp tatili yapmanız mümkün. Rahat bir tatil için konuklarına geniş olanaklar sunan kamp alanında çadır alanlarının yanı sıra ahşap bungalovlarda da konaklayabilirsiniz

Neden burayı tercih etmeliyim?

Kuş sesleri arasında huzurlu bir atmosferde serpme kahvaltılarla güne başlayabileceğiniz tatilinizde doğa yürüyüşlerine çıkarabilir, irili ufaklı derelerde olta balıkçılığı yapabilir ve yılın her mevsimi yeşilin her tonunu görebileceğiniz bölgede kartpostal güzelliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Kır lokantası

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine sadece 8 kilometre uzaklıktaki kamp alanına gitmek için hem taksiler hem de her saat hareket eden Soğucak minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Çadır 2 kişilik 130 TL

 • Çadır 3 kişilik 150 TL

 • Çadır 4 kişilik 200 TL

 • Ufak ev 600 TL

 • Kırmızı ev 800 TL

Konum Linki

Yazar Notu: Başka Bir Dünya Kamp Alanı’na gelirken çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, kaymayan ayakkabılar, böcek ilacı ve nakit para gibi şeyleri yanınıza almanızı öneririz.

6- Fıstıklı Plajı Kamp Alanı

Yarımadanın güney ucunda Gemlik Körfezi’nin büyüleyici manzaraları eşliğinde kamp yapmak için Fıstıklı Plajı’na da uğrayabilirsiniz. Armutlu ilçe sınırlarında yer alan ve önü masmavi deniz arkası ise çam ormanlarıyla çevrili Fıstıklı Plajı, Yalova'da denize girmek için en çok tercih edilen yerlerin başında. Yemyeşil piknik ve mangal alanlarından yürüyüş parkurlarına, sahilde şezlong ve şemsiyelerden restoran ve kafelere kadar pek çok imkanı bir arada bulunabileceğini Fıstıklı Plajı Kamp Alanı’nda hem denizin hem de Yalova'nın güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Ege ve Akdeniz’i aratmayan tertemiz sulara kendinizi bırakarak doyasıya yüzebileceğiniz veya şnorkelli dalışlar yapabileceğiniz Fıstıklı Plajı’nda tekne gezilerine çıkarak Gemlik Koyu’nun sakin koylarını keşfedebilirsiniz. Akşamları büyüleyici gün batımı manzaralarına şahit olacağınız kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı da kısa bir yürüyüş mesafesindeki Fıstıklı Köyü’nden alabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda

 • Şezlong ve güneş şemsiyesi

 • Restoran

 • Kafe

 • Market

 • Elektrik

 • Temiz su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıktaki kamp alanına her saat bulabileceğiniz Fıstıklı Köyü ve Armutlu minibüsleriyle veya araç kiralama hizmeti alarak rahatça geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

Çadır: Günlük 150 ₺ ile 250 ₺ arası

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin bazen dalgalı olabilen denize dikkatli olmasını öneriyoruz. Özellikle yaz ayları hafta sonları kalabalık olabilen plajda çadırınızda değerli eşya ve fazla nakit para bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

7- Karlık Yaylası Kamp Alanı

Yayla turizmi konusunda ülkemiz önemli şehirlerinden biri olan Yalova'da hem doğa yürüyüşleri yapmak hem de kamp yapmak için en çok ziyaret edilen yerlerden biri de Karlık Yaylası. Dipsiz Göl’e yakın bir konumda yer alan Karlık Yaylası; çevresini saran şelaleler, dereler ve şifalı su kaynakları ile her doğa tutkununun keşfetmesi gereken yerler arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Hem çam ormanları hem de şelale ve dereler kenarlarında çadırınızı kurabileceğiniz Karlık Yaylası’nda yaz aylarında bile serin kalan havada yorgunluk atarak doğayla iç içe yenilenebilirsiniz. Trekking, fotoğraf safarileri ve bisiklet gezileri gibi etkinlikler yapabileceğiniz yaylada Erikli Şelalesi ve Dipsiz Göl gibi doğal güzellikleri de yakından görme şansı bulacaksınız.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

Ulaşım

Yalova otobüs bileti alarak ulaşabileceğiniz şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Karlık Yaylası’na hem araç kiralama hizmeti alarak hem de Şenköy ve Çınarcık minibüsleriyle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çevre köylerden yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınıza çakı, el feneri, böcek ilacı, günlük ilaçlar, nakil para ve powerbank gibi şeyleri almalısınız. Geceleri soğuk olabilen yaylada yanınızda sıcak tutacak giysiler de bulundurmalısınız.

8- Çamur Evler Kamp Alanı

Yalova'nın kamp alanları arasında ilgi çeken yerlerden biri de özel olarak yapılmış çamurdan evleri, donanımlı bungalovları ve gölgelikli çadır alanlarıyla keyifli bir doğa tatili yaşatan Çamur Evler Kamp Alanı. Organik ürünlerle hazırlanan köy kahvaltıları, yöresel öğle ve akşam yemeklerine kadar seçenekler bulabileceğiniz kamp alanı, hem gençler hem de çocuklu aileler için ideal bir konumda yer alıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yemyeşil ormanların içinde sessiz ve huzurlu atmosferde dinlenebileceğiniz kamp alanının yanı başındaki Erikli Yaylası ve Erikli Şelalesi’ne yürüyerek kolayca ulaşarak keyifli geziler yapabilirsiniz. Çam ağaçları arasındaki hamaklar ve minderlerde yılın bütün yorgunluğunu atabileceğiniz kamp alanında akşamları ise kamp ateşi etrafında eğlenceli zaman geçirerek dinlenebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Restoran

 • Kafe

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer alan kamp alanına her saat bulabileceğiniz Teşvikiye ve Çınarcık minibüsleriyle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Küçük ev 2 kişi 1.500 TL kahvaltı dahil

 • Büyük ev 4 kişi 2.000 TL kahvaltı dahil

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat bir tatil yaşamaları için misafirlerine her türlü olanağı sağlayan kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için elektrik uzatma kablosu, böcek ilacı, günlük kullandığınız ilaçlar ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz. Bölgede doğa yürüyüşleri yapmayı planlıyorsanız yanınıza kaymayan ayakkabılar, güneş kremi ve yeterli miktarda su aldığınızdan emin olun.

9- Cevizli Bahçe Kamp Alanı

Hem yemyeşil ormanlar içindeki kamp alanları ve donanımlı bungalovları hem de yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltılar sunan kır bahçesiyle ilgi gören kamp alanlarından bir diğeri de Cevizli Bahçe Kamp Alanı. Ortak kullanım mutfaklardan mangal yakma alanlarına internetten piknik alanlarına kadar zengin olanaklar bulabileceğiniz kamp alanı, Yalova’nın doğal güzelliklerine yakın konumuyla da keyifli bir tatil yaşatıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

El değmemiş ormanların huzurlu ortamında yılın bütün yorgunluğunu atabileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkarak Yalova mağaralar bölgesini keşfedebilir, huzurlu derelerde olta balıkçılığı yapabilir veya seyir alanlarından muhteşem tabiat fotoğrafları çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Restoran ve kafe

 • Market

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık olarak 17 kilometre gibi yakın bir konumda yer alan kamp alanına her saat hareket eden Kurtköy minibüsleri veya özel aracınızla kısa sürede gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanında sadece belirlenen yerlerde mangal yapılmasına ve kamp ateşi yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

10- Yalova Kent Ormanı Kamp Alanı

Yalova merkezine en yakın doğaya kaçış noktalarından biri olan Yalova Kent Ormanı, hem piknik ve yürüyüş yapmak hem de kamp yapmak için şehirde en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. İrili ufaklı şelaleler ve dereler gibi doğal güzellikler eşliğinde çadırınızı kurabileceğiniz Yalova Kent Ormanı; kır bahçelerinden yürüyüş parkurlarına mangal alanlarından piknik alanlarına kadar geniş olanaklarıyla çocuklu ailelerin de keyifli kamp yapabileceği yerler arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz, yöresel lezzetler ve kahvaltılar tadabileceğiniz kır lokantalarına kısa yürüyüşler ulaşabileceğiniz kamp alanında şelalelerin buz gibi sularında yüzebilir, olta balıkçılığı yapabilir veya iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında gür ormanlar arasında şehrin kalabalığından uzaklaşabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik masaları

 • Seyir alanları

 • Temiz su

 • WC

 • Otopark

Ulaşım

Yalova merkezine sadece 30 kilometre uzaklıktaki Yalova Kent Ormanı’na gitmek için her saat bulabileceğiniz Karşıyaka, Teşvikiye ve Çınarcık minibüsleri gibi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza yeterli miktarda nakit para, kaymayan ayakkabılar ve böcek ilacı almalısınız. Ormanda sadece belirlenen alanlarda mangal ve ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

11- Beşpınar Yaylası Kamp Alanı

Her köşesi birbirinden güzel yemyeşil yaylalarla çevrili olan Yalova'da sıcak yaz aylarında kamp yapmak için tercih edebileceğiniz en özel yerlerden biri de Beşpınar Yaylası. Ücretsiz olarak yemyeşil çam ormanları içinde gölgelik alanlarda çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanında deniz seviyesinden yüzlerce metre yükseklikte, oksijen seviyesi yüksek havada yorgunluk atarak yenilenebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşleri yapmak için Yalova’nın en sevilen rotalardan biri olan Beşpınar Yaylası, seyir alanlarından ve tepelik noktalardan sunduğu kartpostal güzelliğindeki manzaralarla fotoğrafçıları da kendine çekiyor. Büyük şehirlerin kalabalığından uzakta huzurlu atmosferde dinlenmek, irili ufaklı derelerde olta balıkçılığı yapmak ve çevre köylere uğrayarak yöresel lezzetler tatmak için de Beşpınar Yaylası’nda kamp yapabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru

 • Piknik alanları

 • Temiz su

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık olarak 19 kilometre uzaklıkta bulunan Beşpınar Yaylası’na Güneykent minibüsleri, özel aracınız veya araç kiralama hizmeti alarak kolayca geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Hiçbir tesis ve işletmenin bulunmadığı kamp alanına gelirken çevre köylerden yeterli miktarda yiyecek ve içecek almalısınız. Yaylada ateş yakarken çok dikkatli olmalı ve ateşi söndürdüğünüzden emin olmalısınız.

12- Hasan Baba Kamp Alanı

Yalova’nın sıcak yaz aylarında en sevilen doğaya kaçış noktalarından olan Hasan Baba piknik alanı, aynı zamanda kamp yapmak için de tercih edebileceğiniz yerler arasında. Büyüleyici Marmara Denizi manzaraları ve eşliğinde çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanı hem geniş olanakları hem de güzel konumuyla aileler tarafından da tercih ediliyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Kır bahçeleri ve kır lokantalarından piknik alanlarına, karavan parklarından çocuk oyun alanlarına kadar geniş olanaklar bulabileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkabilir, sessiz koylardan Marmara Denizi'nin tadını çıkarabilir ve özellikle gün batımlarında tablo güzelliğinde harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Piknik alanları

 • Yürüyüş parkurları

 • Kır bahçesi ve kır restoranı

 • Temiz su

 • Mangal alanları

 • Market

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık 16 kilometre uzaklıktaki kamp alanına gitmek için her saat hareket eden Çınarcık minibüsleri veya özel aracınızı kullanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çadırınız için elektrik uzatma kablosu almanızı önerdiğimiz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkacaksanız yanınıza kaymayan ayakkabılar, çakıl taşlı sahilde rahatsız etmek için deniz ayakkabısı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız. Kamp alanında sadece belirli alanlarda mangal yapılmasına ve ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayım.

Araç Kiralama

13- Ormanika Kamp

Hem yemyeşil çam ormanları içindeki çadır alanları hem de organik ürünlerle kahvaltılar sunan kır bahçesiyle ilgi gören Ormanika Kamp, gençlerin yanı sıra aileler tarafından tercih edilen Yalova kamp alanları arasında. Şehir merkezine sadece 15 kilometre gibi yakın bir konumda yer alan kamp alanında kuş sesleri eşliğinde lezzetli kahvaltılarla güne başlayabilir, huzurlu atmosferde hamak ve minderlerde kitap okuyarak dinlenebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Hafta sonu piknik yapmak isteyenler tarafından da sıkça ziyaret edilen Ormanica Kamp; piknik yapmak, doğa yürüyüşlerine çıkmak ve dere kenarlarında balık tutarak sessiz atmosferin tadını çıkarmak için ideal. Her köşede harika fotoğraflar çekebileceğiniz tatilinizde akşamları da kamp ateşi etrafında şarkılar söyleyerek eğlenebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Restoran

 • Piknik alanı

 • Market

 • Elektrik

 • 24 saat sıcak su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine sadece 15 kilometre uzaklıktaki kamp alanına Yalova Otogarı’ndan her saat hareket eden Kurtköy minibüsleri, özel aracınız ve taksilerle kolayca gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar

Çadır: Kişi başı 125 ₺ ile 200 ₺ arası

Konum Linki

Yazar Notu: Gür ormanlarla çevrili bölgede ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın.

14- Gizlibahçe Camping

Çam, zeytin ve meyve ağaçları içindeki çadır ile piknik alanlarıyla ilgi gören Gizlibahçe Camping, sadece Yalova değil Bursa ve Kocaeli gibi büyük şehirlerden gelen tatilcileri de misafir ediyor. Panoramik Gemlik Körfezi manzaraları eşiğinde çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanı zengin olanaklarıyla dinlendirici bir kamp tatili yaşatıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sahile 2 dakikalık kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz bir masmavi denize kendinizi bırakarak yüzebileceğiniz kamp alanında şnorkelli dalışlar yaparak balık geçiş noktasında harika su altı fotoğrafları çekebilirsiniz. Özellikle gün doğumu ve gün batımlarına şahit olabileceğiniz kamp alanında akşamları ise yıldızlarla dolu gökyüzünü izleyerek uyuyabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Restoran

 • Kafe

 • Elektrik

 • Temiz su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıktaki kamp alanına her saat hareket eden Kapaklı ve Armutlu minibüsleri ulaşım hizmetleri sağlıyor.

Güncel fiyatlar

Çadır: Kişi başı 200 ₺ ile 300 ₺ arası

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka en az 20 metrelik elektrik satma kablosu, nakit para, çakıl taşlı sahilde rahat etmek için deniz ayakkabısı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

15- Bizim Yer Dila Camping

Gemlik Körfezi'nin büyüleyici manzaraları ve eşliğinde doğayla iç içe dinlendirici bir kamp tatil yapmak için Bizim Yer Dila Camping’e de uğrayabilirsiniz. Hem deneyimli personeli hem de güzel konumuyla dikkat çeken kamp alanında sahile sıfır konumda veya gür çam ağaçları altında çadırınızı kurmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sıcak yaz günlerindeGemlik Körfezi’nin serin sularına kendinizi bırakarak doyasıya yüzebileceğiniz tatilinize balık geçiş noktasında bulunan küçük koylarda olta balıkçılığı yapabilir; sandal, tekne gezileri ve doğa yürüyüşleri ile Gemlik Körfezi’nin büyüleyici güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı

 • Ücretsiz kablosuz internet

 • Sahile sıfır konumda

 • Market

 • Elektrik

 • Temiz su

 • Duş

 • Ücretsiz otopark·

Ulaşım

Yalova merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıktaki kamp alanına gitmek için her saat bulabileceğiniz Kapaklı ve Armutlu minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

Çadır:Kişi başı 150 ₺ ile 250 ₺ arası

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka çadırınız için elektrik uzatma kablosu, nakit para ve böcek ilacı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almayı unutmayın. Gemlik Körfezi’nde yüzmeyi planlıyorsanız bazen dalgalı olabilen denizde dikkatli olmalı ve çakıllı sahilde rahat etmek için deniz ayakkabılarınızı yanınıza almalısınız.

Yalova’nın en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarını incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


ipekincir
İpek İncir
477 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN