İstanbul’dan araçla 2 saat, İDO ile 75 dakikada ulaşabileceğiniz, ister günübirlik ister hafta sonu tatili için gidebileceğiniz güzel bir alternatif Yalova. Küçük bir şehir olmasına rağmen plajları, doğal güzellikleri, termal kaynakları, tarihi yapılarıyla şehre gelen misafirleri cezbeden Yalova’da denize girilecek yerler de bulunuyor. Yalova ayrıca termal tesisleri ve yeme-içme olanakları ile de ilgi çekiyor. 

Hazırsanız Yalova’da denize girilecek yerler listemize başlıyoruz.

Not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Temmuz ayına göre düzenlendi. Fiyatlar aylık olarak değişebilir. 

İçindekiler

1-Fıstıklı Plajı

fistikli-plaji

Yalova’nın Armutlu ilçesinde bulunan, tertemiz ve berrak denizi ile ünlü olan plajın sahil şeridi ince kumlu bir yapıya sahip. Sahil şeridi gibi deniz tabanı da ince kumlardan oluşuyor. Yalova’nın favori plajlarından olan Fıstıklı Plajı’nın içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir işletme de bulunuyor. Çevre illerden de çok fazla tercih edilen plajda özellikle hafta sonları ve özel günlerde yer bulmak zor olabiliyor. Bu tarihlerde plajı tercih edecekseniz, plaja erken gelmenizi öneriyoruz. Plajı günübirlik ziyaret edebileceğiniz gibi, yanında bulunan pansiyonda konaklama da yapabilirsiniz.

   Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Cankurtaran

· Otopark alanı

· Soyunma kabini

 

Fıstıklı Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Plaja giriş ücretsiz

· 2 Şezlong + 1 şemsiye 150-200 TL

· Otopark 50 TL

Ulaşım

· Yalova merkeze 59 km, Armutlu merkeze 7 km uzaklıkta olan plaja ilçe merkezinden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Dönemsel olarak denizde çok fazla deniz anası görülebiliyor.

2-Çınarcık Plajı

cinarcik-plaj

Çınarcık plajının temiz ve berrak denizinde muhteşem bir gün geçirdikten sonra, plaj içerisinde bulunan piknik yerlerinde piknik yapabilirsiniz. Deniz dibinin ve sahil şeridinin kum ve çakıl taşı karışımından oluşmasından dolayı yanınıza deniz ayakkabınızı almanızı tavsiye ediyoruz. Çınarcık Plajı’nın denizi hemen derinleşmediği için çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler tarafından çokça tercih ediliyor. Plajın içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz bir işletme bulunurken, plaja yürüme mesafesinde büfe, market ve restoranlar da mevcut.

  Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Cankurtaran

· Restoran

· Market

· Otopark alanı

· Soyunma kabini

Çınarcık Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Plaja giriş ücretsiz

· 2 Şezlong + 1 şemsiye 100-150 TL

Ulaşım

· Yalova merkeze 59 km, ilçe merkezine 18 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Konum Linki

3-Armutlu Plajı

armutlu-plaji

Armutlu plajı incecik kumlara, tertemiz ve berrak bir denize sahip. Yalova’nın Armutlu ilçesinde bulunan plaj, şehir merkezine 54 km uzaklıkta bulunuyor ve plaja girişler ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor. Plajın sahil şeridi gibi deniz tabanı da ince kumlu bir yapıya sahip. Armutlu plajının denizi hemen derinleşmediği ve suyunun dalgasız olması nedeniyle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun olduğunu düşünüyoruz. Armutlu plajına gitmeden önce yanınıza kamp sandalyenizi ve şemsiyenizi alıp plajdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilir veya şezlong kiralayabilirsiniz. Armutlu plajında güzel bir gün geçirmek için plaja gitmeden önce yanınıza yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı almanızı öneriyoruz. Plajın içerisindeki işletmede yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir bölüm bulunmuyor. Armutlu plajında kadınlara özel bir bölümünün de olduğunu belirtmek isteriz.

Tesis İmkanları

·  Duş

·  Tuvalet

· Şemsiye

· Soyunma kabini

· Kadınlar için özel plaj alanı

Armutlu Plajı 2023 Giriş Ücretleri

·        Plaja giriş ücretsiz

·        2 Şezlong + 1 şemsiye 75-100 TL

Ulaşım

Yalova merkeze 54 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

4-Altınova Hersek Plajı

altinova

Yalova’nın en güzel plajlarından biri olan Altınova Hersek plajı, Yalova’nın Altınova ilçesinde yer alıyor. Plaj, 2 kilometre uzunluğunda ve kumlardan oluşan bir sahil şeridine sahip. Plaja girişler ücretsizken, plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz işletmeler de bulunuyor. Altınova Hersek plajını diğer plajlardan ayıran en önemli özellik ise engelli misafirlerine gösterdiği özen. Plaj, engelli bireylerin plaja kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği olanaklara sahip.

Altınova Hersek plajında kadınlar için de ayrıca plaj kısmının mevcut.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Otopark

· Kadınlar için özel plaj alanı

· Soyunma kabini

Altınova Hersek Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Plaja giriş ücretsiz

· 2 Şezlong + 1 şemsiye 100-125 TL

Ulaşım

Altınova merkeze 5 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

5-Özgür Bayanlar Plajı

ozgur-kadinlar-plaji

Önünüzde uzanan masmavi Marmara Denizi arkanızda ise yemyeşil bir orman. Özgür Bayanlar Plajı sadece kadın misafirlerine hizmet veriyor. Plajın denizi, mavi bayrağa sahipken, deniz suyunun oldukça temiz ve berrak olduğunu söyleyebiliriz. Plajın sahil şeridinin kumlu bir yapısı varken, deniz dibinin çakıl taşlarından oluştuğunu belirtmemiz gerekiyor. Plajının kumlu yapısı ve plajda çocuk oyun alanının oluşu sayesinde çocuklu aileler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Çocuk oyun alanı

· Otopark

· Soyunma kabini

Özgür Bayanlar Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Plaja giriş ücretsiz

· 2 Şezlong + 1 şemsiye 75-100 TL

Ulaşım

Şehir merkezine 40 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

6-Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı

armutlu

Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk plajının denizi tertemiz, berrak, sakin ve dalgasız bir yapıya sahip. Plajın sahil şeridinin kumlu bir yapısı varken, yer yer çakıl taşları olan alanların da mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Harika vakitler geçirebileceğinize inandığımız plaj, yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında plajda yer bulabilmek için erken gitmenizi öneriyoruz.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Soyunma kabini

· Lunapark

· Havuz

· Bisiklet kiralama

· Market

Özgür Bayanlar Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· 2 Şezlong + 1 şemsiye 100-150 TL

· Havuza giriş 100 TL

Ulaşım

Şehir merkezine 55 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

7-Reis Aile Plajı

reis-aile-plaji

2009 yılından beri misafirlerine hizmet veren 2000 kişi kapasiteli, 400 şezlonga sahip Reis Aile Plajı Yalova’nın Çınarcık İlçesinde bulunuyor. Müziği, atmosferi, sunduğu hizmetleri ve denizinin temizliği ile Marmara Bölgesi’nde en çok tercih edilen plaj olma özelliğine sahip. Plaj 19:00 ile 00:00 saatleri arasında ailelere kapılarını açıyor. Misafirlerine mangal imkânı sunuyor. Ayrıca 10:00 ile 19:00 saatleri arasında kadınlara ayrı bir bölümde hizmet veriyor. Plajın sahil şeridi ve denizi sentetik kum taşınarak oluşturulduğu için yer yer çakıl taşları olabiliyor. Bu yüzden yanınıza deniz ayakkabınızı almanızı öneririz. Plaja girişler ücretliyken, ücretin içerisinde otopark hizmeti de dahil ediliyor.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Otopark

· Cankurtaran

· Kadınlar için özel plaj alanı

· Soyunma kabini

Reis Aile Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Giriş 50 TL

· 2 şezlong + şemsiye 100-125 TL

Ulaşım

Şehir merkezine 39 km olan plaja merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Plajda yer bulabilmek için rezervasyon yapmanızı öneriyoruz

8-Çamlık Plajı

camlik-plaji

Çamlık plajında denizin ve güneşin keyfini sonuna kadar çıkarabileceğiniz gibi, piknik alanlarında sevdikleriniz ve aileniz ile beraber keyfi de yapabilirsiniz. Plajın denizi, tertemiz ve berrak bir yapıya sahip. Ayrıca plajda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz bir işletme de bulunuyor.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

·  Büfe

·  Otopark

· Cankurtaran

· Kadınlar için özel plaj alanı

· Soyunma kabini

Çamlık Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Giriş 200 TL

Ulaşım

İlçe merkezine 18 km ve Yalova merkeze 59 kilometre olan plaja şehir merkezinden minibüsler kalkıyor.

Konum Linki

9-Akasya Plajı

akasya-plaji

Yalova şehir merkezinde bulunan plaj, özellikle Yalova halkı tarafından tercih ediliyor.

Plajın merkezde oluşu ve plaja girişlerin ücretsiz olması nedeniyle hafta sonları ve özel günlerde çok kalabalık olabiliyor. Yalova Belediyesi tarafından denetlenen plaja girişler ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Vatandaşların ücretsiz yararlanması için şemsiye konulan plajın sahil şeridi kumlu bir yapıya sahip.

Akasya Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Giriş 50 TL

· Çocuk 150 TL

· Yetişkin 250 TL

Ulaşım

Yalova merkezde bulunan plaja yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Konum Linki

Otobüs Bileti

 

10-Deniz Feneri Beach

Deniz Feneri Beach Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yer alan, Yalova’nın en gözde beachlerinden biri. Plajı ve denizi tertemiz; sahil şeridi ve denizin dibi tamamen ince kumlardan oluşuyor. Kumlu yapısı ve çocuk oyun parkının olması, çocuklu ailelerin tercih nedenleri arasında yer alıyor. Misafirlerine birçok olanak sunan Deniz Feneri Beach’te denizin keyfini doyasıya yaşamanız için aynı zamanda iskele mevcut. DJ performansları eşliğinde müziğin ritmine kendinizi bırakarak, denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarmaya hazır olun. Deniz Feneri Beach aileniz ve sevdikleriniz ile beraber muhteşem dakikalar geçirmeniz için sizlere çeşitli olanaklar sunuyor. Plajda jet ski, banana ve deniz bisikleti kiralayabilir, denizin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Beache girişler ücretliyken, otopark hizmeti ücrete dahil ediliyor.

Muhteşem bir gün geçirebileceğiniz plaja gitmeden önce rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.

Tesis İmkanları

· Duş

· Tuvalet

· Şemsiye

· Büfe

· Otopark

· Cankurtaran

· Dj

· Jet ski

· Banana

· Deniz bisikleti

· Soyunma kabini

Deniz Feneri Beach 2023 Giriş Ücretleri

Giriş 100 TL

Ulaşım

İlçe merkezine 5 km, şehir merkezine 32 km olan plaja Yalova merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

11-Kaytazdere Saralkent Halk Plajı

2016 yılında Yalova’nın tek mavi bayrağa sahip olan Kaytazdere Saralkent Halk Plajı, Yalova’da denize girilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Plaj 200 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğinde sahil şeridine sahipken, plajın ve denizin dibi tamamen ince kumlardan oluşuyor.

Engelli misafirleri için ekstra olanaklar ve kolaylıklar sunan plaja girişler ücretsizken, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir işletme de bulunuyor.

Kaytazdere Saralkent Halk Plajı 2023 Giriş Ücretleri

· Plaja giriş ücretsiz

· 2 şezlong + 1 şemsiye 150-175 TL

Ulaşım

Şehir merkezine 22 km olan plaja Yalova’dan kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN