Azerbaycan'a vizesiz seyahat 1 Eylül'de başlıyor

tugbahacibayramoglu

Vizesiz gidebileceğimiz destinasyonlara bir yenisi daha eklendi. Türk vatandaşları, 1 Eylül’den itibaren, 30 güne kadar sürecek gezileri için Azerbaycan’a vizesiz seyahat edilebilecek.

İçindekiler

Vizeler karşılıklı olarak kalktı

Karşılıklı olarak kaldırılan vizesiz seyahat uygulamasına, 1 Eylül 2019’da başlanıyor. Bir sürü formalite ve masraflar nedeniyle özellikle vizesiz seyahat edebileceğimiz destinasyonları çok seviyoruz. Şimdi bunlara yeni bir ülke daha eklendi. Azerbaycan’ın başkenti Bakü, modern, temiz ve gezmesi rahat şehirlerden bir tanesi. Gidenlerin, kentteki düzene ve temizliğe hayran kaldığı Bakü’yü gezmek için en keyifli zamanların, ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. 1 Eylül’de vizeler kalkacağına göre, 29 Ekim tatili için iyi bir fırsat olabilir. Bu yıl yarım günlük izinle, 29 Ekim tatilinin 4 güne çıkabileceğinizi hatırlatalım.

baku

Uçak Bileti

Eski Şehir mutlaka görülmeli

Bakü’de İçeri Seher ya da Eski Şehir olarak adlandırılan bölgede çok sayıda tarihi eser var. Şirvanşahlar Sarayı, bölgenin en görkemli yapılarından biri. Mimarisiyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Halı Müzesi, Ateşgah, Bakı Bulvarı, Kız Kulesi, Nizami Caddesi, Alev Kuleleri gibi yerler mutlaka görülmeli.

Bakü’ye uygun fiyatlı bilet bulmak için ne yapmalı?

Azerbaycan’ın görülmesi ve gezilmesi gereken bir başka turistik kenti de Gence. Oldukça eski bir tarihi olan Gence'de tarihi yapılar ve doğal güzellikler var. Bakü’ye İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş bulunuyor. Nasılsa vize derdi yok; uygun fiyatlı bilet bulmak için Bakü uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilir, dilerseniz fiyat alarmını kurarak da uygun fiyatlı bilet yakalama şansınızı arttırabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1457 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar