Ukrayna'ya pasaportsuz seyahat başladı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Türk vatandaşları Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs’tan sonra Ukrayna’yı da pasaportsuz seyahat edebilecekler. İki ülke arasında Mayıs ayında yapılan anlaşmalardan sonra 1 Haziran’dan itibaren pasaportsuz geçişlere de izin verilmeye başlandı. Ukrayna’yı pasaportunuz olmadan TC kimlik kartınızla 90 güne kadar turistik amaçlı ziyaret edebilirsiniz.

5 Haziran’da başladı

Bilindiği üzere Mart ayında iki ülke Dışişleri Bakanları pasaportsuz ziyaret için anlaşmıştı. 1 Haziran’dan itibaren de pasaportsuz geçişlere izin verilmeye başlandı. Ancak kimlik kartınızın yeni çıkan çipli kimlik kartı olması gerekiyor. Yeni çipli kimlik kartlarınızla pasaportsuz da 90 güne kadar turistik amaçlı ziyaret edebilirsiniz. Kimlik kartıyla yapacağınız ziyaret sırasında havaalanında size giriş formu verilecek. Damgalanacak bu formu çıkışta görevli memura yeniden vermeniz gerekiyor. Kıbrıs uçuşlarına benzer bir uygulama olacak.

 

Türkiye’den direkt uçuş çok

Türkiye’den Ukrayna’nın pek çok kentine direkt uçuşlar var. Kiev, Kherson. Lviv. Odessa, Zaporijya, Kharkiv, Lviv ve Odessa kentlerine direkt uçabilirsiniz. Uçak biletlerine göz atmak ya da satın almak için Ukrayna uçak biletleri sayfamıza göz atabilirsiniz. Ya da gitmek istediğiniz şehir için bilet araması yapabilirsiniz.

 

Gezmeden önce bilgi edinin

Vizesiz ucuz seyahat Ukrayna seyahati başlıklı yazımızdan seyahat için bilgiler edinmeniz mümkün. Yine dilerseniz Vizesiz ve pasaportsuz Ukrayna için bilmeniz gereken 6 şey başlıklı yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

 

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar