• Anasayfa
  • Bilgi
  • Ücretsiz online eğitim alınabilecek EN iyi 7 site

Ücretsiz online eğitim alınabilecek EN iyi 7 site

setenaygokdag
Setenay Gökdağ
29 Ocak 2021
I
3 dk
I
905
I
Güncellenme: 29 Ocak 2021
İçindekiler

Sağlığımız için evde kalırken ekmek yapmayı, dünya mutfağının lezzetlerini deneyimlemeyi, sanatsal hobileri ve spor programlarını tüketmeye başladık. Özellikle hafta sonları ve akşamları sosyal medyada takılı kalmaktansa kendini geliştirmek isteyenler bir süredir ücretsiz online eğitimler araştırıyorlar. Bu araştırmaya yardımcı olmak için çeşitli alanlarda online eğitim alabileceğin en iyi yerleri sıraladım. Sen de bulduklarını yorumlarda bizimle paylaşabilirsin!

Khan Academy

“Dünya standartlarında bilgiye ücretsiz ulaşın” sloganıyla yola çıkan Khan Academy, eğitimci Salman Khan tarafından kuruldu. Önceleri YouTube kanalında yayınlanan eğitimler daha sonra tek internet sitesi altında toparlandı. Sitede sanattan mühendisliğe, ticaretten tarihe kadar pek çok farklı alanda 10.000’den fazla ders bulunuyor. Khan Academy’deki eğitimler 41 dile çevriliyor. Dilersen Türkçe dilersen bildiğin başka bir dilde eğitimleri takip edebilirsin.

Khan Academy internet sitesi

Koç Akademi

Koç Holding tarafından oluşturulan platform pandemi sürecinde oldukça ilgi çekti. Sitede Sağlık ve Yaşam, Hobi, Aile, Kişisel Gelişim ve Bilişim Teknolojileri konu başlıklarında binlerce video bulunuyor. Özellikle deprem ve Covid-19 gibi güncel hayatta hepimizi ilgilendiren bilgi verici videolar izlenmesi şart olanlardan.

Koç Akademi internet sitesi

Academic Earth

Platform herkesin ücretsiz eğitime kolayca erişebilmesi amacıyla 2009 yılında kuruldu. Academic Earth’te Stanford, MIT, Oxford, Berkeley, Princeton, Yale gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin akademisyenleri tarafından verilen dersleri alabiliyorsun. Akademik, mesleki veya kişisel olarak kendini geliştirmek isteyenlere uygun olan sitede dersleri almak ücretsizken sertifika vb bir belge almak içinse ücret talep edilebiliyor. Buna dikkat etmeni öneririm.

Academic Earth internet sitesi

TED-ed

Sosyal medya kullanıcılarının en az bir kere karşılaştıkları TED Talks’a aşinaysan bu ismi gördüğüne şaşırmadığına eminim. “Paylaşmaya değer dersler!” sloganı ile yola çıkan platformda dünyanın dört bir yanından eğitmenlerin girişimcilik, kişisel gelişim, iş hayatı ve çeşitli merak uyandıran konular hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları videolar bulunuyor. Siteye girdiğinde 3 ana seçenek göreceksin. Kendine uygun olanı seç ve keyifli bilgi almanın tadını çıkar!

TED-ed internet sitesi

EdX

Dünyaca ünlü Harvard ve MIT üniversitelerinin ortaklaşa kurduğu bir eğitim platformu olan EdX, ekonomik eşitsizlik ve konum zorluklarını ortadan kaldırarak çeşitli seviyeler ve amaçlar için ücretsiz eğitim veriyor. Şu zamana kadar 34 milyondan fazla insanın eğitim aldığı sitede 2800’den fazla kurs bulunuyor. Üstelik Linkedin hesabına site üzerinden bağlandığında buradan aldığın ders ve sertifikalar otomatik olarak oraya yansıyor. İngilizce biliyorsan, alanında gelişim göstermek istersen veya yepyeni konularda eğitim almak ilgini çekiyorsa mutlaka bir göz at derim!

EdX internet sitesi 

Duolingo

Dil öğrenimini eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan Duolingo hem mobil uygulama hem web sitesi üzerinden kullanılabiliyor. Tamamen ücretsiz ve kişiye özel etkili eğitim modeli ile bildiğin bir dildeki seviyeni ilerletmen veya yeni bir dil öğrenmen mümkün. Antrenman, quiz ve çeşitli etkinlikler sayesinde yabancı dile her açıdan hakim olmanı sağlayan yenilikçi sistemi ile ilgi çeken Duolingo’nun çeşitli dillerde konuşulan forumunda tartışmalara da katılabilirsin.

Duolingo internet sitesi

Google Dijital Atölye

Dijital dünyanın değişim hızına ayak uydurmak için Google tarafından oluşturulan platformdaki eğitimleri tamamladığında online sertifika da alabiliyorsun. Ancak bu sertifikaların bir kısmının ücretli olduğunu unutma. Google Dijital Atölye’yi çoğunlukla öğrenciler, kariyerini geliştirmek isteyenler, çalışanlarına katkıda bulunmak isteyen işverenler ve girişimciler tercih ediyor. Dijital Pazarlama, Veri ve Teknoloji, Kariyer Geliştirme, Dijital Güvenlik başlıkları altındaki çeşitli seviyelere uygun kursları dilersen eğitim süresine ve zorluğuna göre filtreleyebilirsin.

Google Dijital Atölye internet sitesi 


setenaygokdag
Setenay Gökdağ
53 Yazı
Antalya doğumlu yazar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren medyanın çeşitli alanlarında metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Okuma, yazma ve seyahat etme tutkularını tek amaç altında birleştirmek adına, Enuygun’da seyahat yazıları yazmaya başladı. Şu anda da Turist Rehberliği bölümünde eğitim alarak seyahat yazılarına farklı bir gözle bakmayı hedefliyor. Boş bulduğu her an yollara çıkmayı, otostop çekerek seyahat etmeyi ve kamp yapmayı çok seviyor.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar