Sahip oldukları servetleriyle 2014 yılında Türkiye’nin en zengini listesine girenlerin listesini oluşturduk. İşte Türkiye’nin en zengin insanları…

Murat Ülker

Murat Ülker

Ülker firmasının sahibi Murat Ülker, 3.7 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengini listesinde bu yıl ilk sırada yer aldı. Geçen yıldan bu yana servetini 6 milyar dolar arttıran Ülker, aynı zamanda dünyanın en zenginleri listesine de girdi.

Şarık Tara

Şarık Tara

Enka İnşaat’ın patronu Şarık Tara da geçen yıla göre kişisel servetini 5 milyar dolar arttırarak ikinci sıraya oturdu. Tara’nın 2014 serveti 3 milyar 300 bin dolar.

Hüsnü Özyeğin

Hüsnü Özyeğin

Türkiye’nin en zengin listesinden 2 basamak gerileyen isim ise Hüsnü Özyeğin. Fiba Holding’in patronu Özyeğin, 3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zenginleri arasında 3.sıraya oturdu. Özyeğin kendi adıyla açtığı üniversiteye yatırımlarını sürdürüyor.

Erman Ilıcak

Erman Ilıcak

Yaptığı inşaat işleriyle adından söz ettiren Rönesans Holding patronu Erman Ilıcak, 2.8 milyar dolarlık servetiyle listemize 4. sıradan giren biri. Ilıcak’ın serveti geçen yıl 2.5 milyar dolardı.

Semahat Sevim Arsel

Semahat Sevim Arsel

Koç Holding hissedarlarından Semahat Sevim Arsel, 2.2 servetiyle listede 5. Sırada yer aldı. Türkiye’nin en zengin ve en ünlü işadamlarından Vehbi Koç’un kızı ve Rahmi Koç’un kardeşi olan Arsel’in geçen yılki serveti 3.2 milyar dolardı.

Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

Geçen yıl elde ettiği Türkiye’nin en zengin iş adamı unvanını bu sene kaptıran Ferit Şahenk, 2.1milyar dolarlık servetiyle 6.sırada yer aldı. Doğuş Grubu’nun patronu Şahenk’in geçen yılki serveti 3.4 milyar dolardı.

Rahmi Koç

Rahmi Koç

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, 2.1 milyar dolarlık servetiyle listede 7. Sırada yer alıyor. Koç’un geçen yılki serveti 2.9 milyar dolardı.

Suna Kıraç

Suna Kıraç

Listeye Koç ailesinden giren bir başka isim de Suna Kıraç. Vehbi Koç’un kızı olan Kıraç, 1.85 milyar dolarlık servetiyle 8. Sırada yer alıyor. İnan Kıraç’la evli olan Kıraç’ın geçen yılki serveti 2.6 milyar dolar.

Filiz Şahenk

Filiz Şahenk

Listeye Doğuş Grubu’ndan giren bir başka isim de Filiz Şahenk. Filiz Şahenk’in bu yılki serveti 1.8 milyar dolar. Geçen yıl 3 milyar dolar olan serveti bu yıl 1.2 milyar dolar eridi.

Sinan Tara

Sinan Tara

Türkiye’nin en zengini listesinde bulunan Şarık Tara’nın oğlu Sinan Tara da 1.6 milyar dolarlık servetiyle listeye 10.sıradan girdi. Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tara’nın geçen yılki serveti 1.4 milyar dolardı.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN