Türkiye'nin EN iyi muhafazakar otelleri

nihanbayram

Ailece tatil yaparken kalacağınız ortamın İslami şartlara uygun olması da sizin için önemli mi? Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren İslami oteller sundukları kadın ve erkeklere özel havuz ve plajlarla, SPA merkezleri ve hamamlarla muhafazakar bir tatil arayan ziyaretçileri ağırlıyorlar.

Şah Inn Paradise

Şah Inn Paradise

Antalya Kumluca’da konumlanan otelde kadın ve erkek misafirlerin ayrı ayrı kullanımına özel ayrı havuzlar bulunuyor. Kadın misafirlere özel havuzların yer aldığı alanın çevresi tamamen kapalı. Otelin aquaparkı 10.00-11.00 saatleri arasında erkek misafirlerin, 11.00-12.30 saatleri arasında da kadın misafirlerin kullanımına açık. 14.30’dan 18.00’e kadar da aileler aquaparkı kullanabilir. Bu saatler arasında aquaparkı kullanan misafirler haşema giymeli. Şah Inn Paradise sahilinde iskelenin sağ kısmı aile plajı, sol kısmı ise erkekler plajı olarak kullanılıyor. Kadınların kullanımına özel etrafı kapalı bir plaj da bulunuyor. Aile plajı ve ortak havuzu kullanılırken de haşema giyilmesi gerekiyor.

Otel

Selge Beach Resort Spa

Selge Beach Resort Spa

Antalya Side’de bulunan ve alkolsüz ultra her şey dahil konseptiyle hizmet veren Selge Beach Resort Spa; kadınlar için 1 adet açık ve 1 adet kapalı yüzme havuzu, erkekler içinse 1 adet açık havuz imkanı sunuyor. Kadın ve erkeklerin ortak kullanımı için tahsis edilen havuzu kullanırken haşema giyme zorunluluğu bulunuyor. Tesisin plajında kadın misafirler için özel ve etrafı kapalı bir güneşlenme alanı mevcut.

Angels Marmaris Hotel

Angels Marmaris Hotel

Marmaris’in Burunucu Mevkii’nde konumlanan Angel’s Marmaris Hotel, sadece kadın misafirlerin kullanımına özel bir plaja, iskeleye ve sonsuzluk havuzuna sahip. Yarımadanın ucunda yer alan ve Hisar adı verilen sonsuzluk havuzu, Ege Denizi’nin sularıyla dolduruluyor. Otelde kadınların kullanımına özel SPA ve fitness center da bulunuyor. Erkek misafirlere özel de havuzu olan otelin ortak plajı ve karma havuzunu kullanacak misafirlerin haşema giymesi gerekli. Otelin tüm odalarında seccade ve kıble yönünü belirten bir ok da bulunuyor.

Wome Deluxe

Wome Deluxe

Antalya’nın İncekum adlı bölgesindeki Wome Deluxe, kadınlara özel konsepti “WOMEN” ile en çok tercih edilen muhafazakar oteller arasında. Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş bir alanda gözlerden uzak bir alanda kadınlara özel güneşlenme ve havuza girme olanağı sunan otelde eğlence de unutulmuyor. Kadınlar havuzunun başında özel aktiviteler, partiler ve animasyonlar da düzenleniyor. Wome Deluxe’un kadınlara özel bir plajı da bulunuyor.

Adin Beach Hotel

Adin Beach Hotel

Alanya’da bulunan Adin Beach Hotel, alkolsüz aile konseptinde misafirlerini ağırlıyor. Kadınlar ve erkeklerin ayrı ayrı kullanmaları için plaj ve havuz sunan otelde ailelerin bir arada kullanabileceği plaj ve havuz da var. Kadın misafirlere özel tahsis edilen havuz ve plajın çevresi, dışardan görünmeyecek şekilde kapatılmış durumda. Ayrıca otelde kadın misafirler için Mahperi SPA, erkek misafirler için Alaaddin SPA bulunuyor.

Bera Hotel Alanya

Bera Hotel Alanya

Alanya’da bulunan en iyi İslami otellerden biri olan Bera Hotel Alanya, alkolsüz her şey dahil konseptinde hizmet veriyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlar bulunan otelde çocuklara özel havuzlar da mevcut. 3500 metrekarelik bir terasta bulunan kadınlar havuzuna ulaşım için kadınlara özel bir asansör de tahsis edilmiş. Böylece tercihinize uygun yüzme kıyafetinizle terasa ulaşıp havuzun tadını çıkarabilirsiniz. Tesisin plajı ise kadın ve erkeklerin ortak kullanımına açık. Plajı kullanan misafirlerin haşema giymesi zorunlu.

Körfez Termal

Körfez Termal

Güre’de konumlanan Körfez Termal, kadın ve erkek konuklarını ayrı ayrı ağırladığı iki bölümden oluşuyor. İki bölümde de termal havuz, yüzme havuzu ve hamam mevcut. Tesisin çatısında da kadınlar için açık havuz ve güneşlenme alanı bulunuyor. Bu havuza ulaşmak isteyen kadın misafirler, kendilerine özel asansörü kullanabiliyorlar. Yaz döneminde deniz suyuyla doldurulan havuz kış mevsiminde termal su ile dolduruluyor ve belirli saatlerde kadın misafirler, kalan saatlerde de erkek misafirler tarafından kullanıma açık oluyor.

Adenya Hotel Resort

Adenya Hotel Resort

Alanya’nın Türkler bölgesinde misafirlerini ağırlayan Adenya Hotel Resort, kadınlar ve erkekler için plaj ve havuz imkanı sunuyor. Kadınlara özel deniz suyu içeren 3 açık havuz, ısıtmalı 1 kapalı ve havuz ve bir de aquapark var. 5 yaşından büyük erkek çocuklar kadınlara özel bölümlere alınmıyor. Ayrıca kadın havuzlarında kameralı telefonlar ya da kayıt cihazları kullanılamıyor. Erkeklerin kullanabileceği 1 kapalı ve 1 açık havuzu olan Adenya Hotel Resort, aile plajı ve aile havuzu da içeriyor. Kadın misafirler aile bölümlerini kullanırken tesettür mayosu giymek zorundalar.

Hotel Mavi Deniz

Hotel Mavi Deniz

Marmaris’in popüler beldesi Turunç’ta bulunan Hotel Mavi Deniz, alkolsüz her şey dahil aile konseptiyle misafirlerine muhafazakar tatil olanağı sunuyor. Otelin erkeklere ve kadınlara özel su kaydırağı bulunan havuzları bulunuyor. Otelde ailece kullanabileceğiniz bir aile plajı da mevcut. Ancak bu plaja kadınların haşema giyerek gitmesi gerekiyor.

Katrancı Park Hotel

Katrancı Park Hotel

Fethiye’de Yanıklar beldesinde konumlanan Katrancı Park Hotel, helal konseptiyle hizmet veriyor. Tesiste hazırlanan tüm yemekler helal gıda koşullarına uygun ve alkol kullanılmadan sunuluyor. 1 erkek havuzu ve 1 de kadın havuzu olan otelde ortak bir havuz da mevcut. Ortak havuzun ve kadın havuzunun su kaydırağı da bulunuyor. Ortak havuzu kullanacak kadın misafirlerin tesettür mayosu giymesi bekleniyor.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar